Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 20, 2020

147 OPEN 9 BALL

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gentjan gega
6 (6/0) 65 (42/23)
65%
550
2 David Pascasi
7 (5/2) 74 (44/30)
59%
480
3 Riccardo Sini
6 (4/2) 63 (33/30)
52%
420
3 Riccardo Marangon
5 (4/1) 53 (30/23)
57%
420
5 Arjan Matrizi
4 (3/1) 48 (26/22)
54%
370
5 Hector Vasquez
6 (4/2) 65 (34/31)
52%
370
5 Michael June G. Batalla
5 (3/2) 58 (30/28)
52%
370
5 Giacomo Benini
4 (3/1) 46 (27/19)
59%
370
9 Valter Cavalli
4 (2/2) 42 (19/23)
45%
330
Show more
9 Massimiliano Corso
5 (3/2) 55 (27/28)
49%
330
9 Francesco Tomati
5 (3/2) 52 (28/24)
54%
330
9 NICOLA LUCENTE
5 (3/2) 49 (26/23)
53%
330
13 Giorgio Carta
4 (2/2) 37 (20/17)
54%
330
13 Andrea Viscardi
4 (2/2) 38 (18/20)
47%
330
13 Gian Cabella
4 (2/2) 42 (21/21)
50%
330
13 Mauro Felizia
4 (2/2) 39 (21/18)
54%
330
17 Juan Andres Limachi Rocha
3 (1/2) 25 (7/18)
28%
300
17 Davide Sgro
3 (1/2) 29 (16/13)
55%
300
17 Gianluca Cabella
3 (1/2) 33 (14/19)
42%
300
17 ANDREA DE LEO
3 (1/2) 35 (17/18)
49%
300
17 Luca Rizzotto
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
300
17 Lorenzo Autigna
3 (1/2) 29 (16/13)
55%
300
17 Pasquale Jeraci
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
300
17 Albi Rama
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
300
25 Darwin Meza
2 (0/2) 21 (8/13)
38%
300
25 Stefano Sofi
2 (0/2) 22 (9/13)
41%
300
25 Edward Limachi
2 (0/2) 24 (11/13)
46%
300
25 Carlos Limachi
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
300
25 marco Bertagna
2 (0/2) 23 (10/13)
43%
300
25 Alexandre Tsarev
2 (0/2) 20 (7/13)
35%
300
25 Fabio Caprino
2 (0/2) 18 (5/13)
28%
300
25 Zamir Hodaj
2 (0/2) 13 (0/13)
0%
300
Entry deadline Sep 17, 2020, 11:00 PM (local time)
Starts Sep 20, 2020, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Organizer 147 billiard
Contact Andrea Grosso (andreagrosso75@gmail.com, 3478733830) and Ivano Rossi (ivano76@hotmail.it)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Italy
Massimiliano Corso
Italy
Francesco Tomati
R1
Sun 08:21  Table 2
2   
Italy
Giacomo Benini
Italy
marco Bertagna
Sun 08:22  Table 1
3   
Italy
Valter Cavalli
Italy
Andrea Viscardi
Sun 08:21  Table 3
4   
Italy
Stefano Sofi
Italy
Gianluca Cabella
Sun 08:22  Table 4
5   
Italy
Riccardo Sini
Peru
Carlos Limachi
Sun 08:21  Table 6
6   
Italy
NICOLA LUCENTE
Ecuador
Hector Vasquez
Sun 08:22  Table 5
7   
Albania
albi Rama
Italy
Gian Cabella
Sun 09:56  Table 6
8   
Italy
Riccardo Marangon
Italy
Fabio Caprino
Sun 10:14  Table 5
9   
Albania
Gentjan gega
R1
Italy
Giorgio Carta
R1
Sun 10:24  Table 3
10   
Albania
Zamir Hodaj
Italy
Davide Sgro
Sun 10:43 
11   
Michael June G. Batalla
Peru
Edward Limachi
Sun 10:27  Table 2
12   
Italy
Lorenzo Autigna
Peru
Juan Andres Limachi Rocha
Sun 10:30  Table 1
13   
Albania
Arjan Matrizi
R1
Russia
Alexandre Tsarev
Sun 11:14  Table 3
14   
Italy
Mauro Felizia
Italy
ANDREA DE LEO
Sun 10:45  Table 4
15   
Italy
Pasquale Jeraci
Ecuador
Darwin Meza
Sun 10:46  Table 1
16   
Italy
David Pascasi
Italy
Luca Rizzotto
Sun 11:16  Table 6

Winner round 1

Race to 7
17   
Italy
Massimiliano Corso
Italy
Giacomo Benini
Sun 11:22  Table 5
18   
Italy
Valter Cavalli
Italy
Gianluca Cabella
Sun 11:22  Table 2
19   
Italy
Riccardo Sini
Italy
NICOLA LUCENTE
Sun 11:57  Table 1
20   
Albania
albi Rama
Italy
Riccardo Marangon
Sun 12:06  Table 3
21   
Albania
Gentjan gega
Italy
Davide Sgro
Sun 12:21  Table 5
22   
Michael June G. Batalla
Italy
Lorenzo Autigna
Sun 12:21  Table 4
23   
Albania
Arjan Matrizi
R1
Italy
ANDREA DE LEO
Sun 12:39  Table 6
24   
Italy
Pasquale Jeraci
Italy
David Pascasi
Sun 13:08  Table 4

Loser round 1

Race to 6
25   
Italy
Francesco Tomati
Italy
marco Bertagna
Sun 12:56  Table 2
26   
Italy
Andrea Viscardi
Italy
Stefano Sofi
Sun 13:09  Table 1
27   
Peru
Carlos Limachi
Ecuador
Hector Vasquez
Sun 13:31  Table 5
28   
Italy
Gian Cabella
Italy
Fabio Caprino
Sun 13:32  Table 3
29   
Italy
Giorgio Carta
Albania
Zamir Hodaj
Sun 13:32 
30   
Peru
Edward Limachi
Peru
Juan Andres Limachi Rocha
Sun 13:59  Table 6
31   
Russia
Alexandre Tsarev
Italy
Mauro Felizia
Sun 14:13  Table 4
32   
Ecuador
Darwin Meza
Italy
Luca Rizzotto
Sun 14:22  Table 2

Loser round 2

Race to 6
33   
Italy
Francesco Tomati
Italy
Pasquale Jeraci
Sun 14:35  Table 3
34   
Italy
Andrea Viscardi
Italy
ANDREA DE LEO
  Table 5
35   
Ecuador
Hector Vasquez
Italy
Lorenzo Autigna
Sun 15:18  Table 6
36   
Italy
Gian Cabella
Italy
Davide Sgro
Sun 15:16  Table 2
37   
Italy
Giorgio Carta
R1
Albania
albi Rama
Sun 14:25  Table 1
38   
Peru
Juan Andres Limachi Rocha
Italy
NICOLA LUCENTE
Sun 15:31  Table 4
39   
Italy
Mauro Felizia
Italy
Gianluca Cabella
Sun 15:47  Table 3
40   
Italy
Luca Rizzotto
Italy
Massimiliano Corso
Sun 15:27  Table 1

Winners qualification

Race to 7
41   
Italy
Giacomo Benini
Italy
Valter Cavalli
Sun 16:06  Table 4
42   
Italy
Riccardo Sini
Italy
Riccardo Marangon
Sun 16:14  Table 5
43   
Albania
Gentjan gega
Michael June G. Batalla
Sun 16:15  Table 6
44   
Albania
Arjan Matrizi
Italy
David Pascasi
Sun 16:31  Table 2

Loser round 3

Race to 6
45   
Italy
Francesco Tomati
Italy
Andrea Viscardi
Sun 16:36  Table 1
46   
Ecuador
Hector Vasquez
Italy
Gian Cabella
Sun 16:46  Table 3
47   
Italy
Giorgio Carta
R1
Italy
NICOLA LUCENTE
Sun 17:05  Table 4
48   
Italy
Mauro Felizia
Italy
Massimiliano Corso
Sun 17:05  Table 6

Losers qualification

Race to 6
49   
Italy
Francesco Tomati
Italy
Riccardo Sini
Sun 17:47  Table 4
50   
Ecuador
Hector Vasquez
Italy
Valter Cavalli
Sun 17:52  Table 5
51   
Italy
NICOLA LUCENTE
Italy
David Pascasi
Sun 18:16  Table 6
52   
Italy
Massimiliano Corso
Michael June G. Batalla
Sun 17:53  Table 3

Quarter final

Race to 7
53   
Italy
Giacomo Benini
Italy
David Pascasi
Sun 19:06  Table 4
54   
Italy
Riccardo Marangon
Michael June G. Batalla
Sun 19:06  Table 5
55   
Albania
Gentjan gega
Ecuador
Hector Vasquez
Sun 19:06  Table 6
56   
Albania
Arjan Matrizi
Italy
Riccardo Sini
Sun 19:06  Table 1

Semi final

Race to 7
57   
Italy
David Pascasi
Italy
Riccardo Marangon
Sun 20:43  Table 6
58   
Albania
Gentjan gega
Italy
Riccardo Sini
Sun 20:45  Table 4

Final

Race to 7
59   
Italy
David Pascasi
Albania
Gentjan gega
Sun 21:58  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants