Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 12, 2020

10/10 Carmen Snooker.Zone Tour

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Krzysztof Czapnik
Snooker.Zone
5 (5/0) 10 (10/0)
100%
44, 34, 28
2 Marcin Małyska
6 (5/1) 12 (10/2)
83%
26, 25, 20
3 Kuba Zakrzewski
Snooker.Zone
4 (3/1) 10 (6/4)
60%
3 Sebastian Milewski
SnooKids Akademia Snookera
6 (5/1) 16 (10/6)
63%
41, 27, 23, 22, 21
5 Adrian Czapnik
4 (3/1) 11 (7/4)
64%
22
5 Piotr Lembryk
5 (3/2) 12 (6/6)
50%
28, 22
5 Mateusz Rybka
5 (3/2) 13 (8/5)
62%
25, 22, 21
5 Marcin Pieniek
4 (2/2) 9 (4/5)
44%
9 Mateusz Nowak
Snooker.Zone
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
23, 23
Show more
9 Michał Szubarczyk
4 (2/2) 11 (5/6)
45%
38
9 Manuel Gomez
4 (2/2) 9 (4/5)
44%
9 Lech Dąbrowski
4 (2/2) 10 (6/4)
60%
17 Nikola Broyak
Snooker.Zone
3 (1/2) 8 (4/4)
50%
42
17 Paweł Dymek
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
17 Kuba Makowski
SnooKids Akademia Snookera
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
17 Kamil Szubarczyk
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
17 Paweł Urbaniak
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
17 Adam Nyangusi
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
23 Bartłomiej Kiszczak
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
23 Michał Zakrzewski
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
24
23 Hubert Micherdziński
SnooKids Akademia Snookera
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
23 Victor Krasovsky
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
Entry deadline Dec 10, 2020, 8:00 PM (local time)
Starts Dec 12, 2020, 9:30 AM (local time)
Format Round robin (22 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings Carmen Snooker.Zone Tour 2020
Organizer Snooker.Zone
More info
Carmen Snooker.Zone tour to cykl turniejów otwartych dla wszystkich amatorów.
Cykl składa się z 10 turniejów w roku, rozgrywanych w 2 sobotę miesiąca.
Podstawowe zasady:
- Wszystkie mecze rozgrywane są w systemie best of 3 (do 2 wygranych frejmów)
- Wszystkie turnieje rozgrywane są w 2 fazach: grupy + drabinka turniejowa
- Wpisowe na każdy turniej wynosi 30zł
- Nie obowiązują zasady dotyczące kodu ubioru (strój dowolny)

Partnerem cyklu jest Papugarnia Carmen w Warszawie http://papugarniacarmen.pl/papugarnia/warszawa/

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Krzysztof Czapnik 2 2 0 0 4 0 4 0 0 0 1 2
2 Marcin Pieniek 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 1
3 Adam Nyangusi 2 0 0 2 0 4 -4 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Adrian Czapnik 3 3 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
2 Lech Dąbrowski 3 2 0 1 5 2 3 0 0 0 0.714 2
3 Kamil Szubarczyk 3 1 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 1
4 Victor Krasovsky 3 0 0 3 1 6 -5 0 0 0 0.143 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sebastian Milewski 3 3 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
2 Mateusz Rybka 3 2 0 1 5 3 2 0 0 0 0.625 2
3 Nikola Broyak 3 1 0 2 4 4 0 0 0 0 0.5 1
4 Bartłomiej Kiszczak 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marcin Małyska 3 3 0 0 6 0 6 0 0 0 1 3
2 Michał Szubarczyk 3 2 0 1 4 4 0 0 0 0 0.5 2
3 Kuba Makowski 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Michał Zakrzewski 3 0 0 3 1 6 -5 0 0 0 0.143 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Manuel Gomez 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
2 Piotr Lembryk 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Paweł Dymek 3 1 0 2 4 5 -1 0 0 0 0.444 1
4 Hubert Micherdziński 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kuba Zakrzewski 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Mateusz Nowak 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 1
3 Paweł Urbaniak 2 0 0 2 1 4 -3 0 0 0 0.2 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Poland
Krzysztof Czapnik
Poland
Marcin Pieniek
Sat 14:47 
2-B   
Poland
Adrian Czapnik
Kamil Szubarczyk
Sat 17:33 
3-B   
Poland
Lech Dąbrowski
Monaco
Victor Krasovsky
Sat 18:19 
4-C   
Poland
Grzegorz Brojak
Poland
Bartłomiej Kiszczak
Sat 10:42 
5-C   
Mateusz Rybka
Poland
Sebastian Milewski
Sat 10:41 
6-D   
Poland
Michał Zakrzewski
Poland
Marcin Małyska
Sat 15:34 
7-D   
Poland
Michał Szubarczyk
Poland
Kuba Makowski
Sat 16:32 
8-E   
Poland
Paweł Dymek
Poland
Hubert Micherdziński
Sat 10:57 
9-E   
Poland
Piotr Lembryk
Spain
Manuel Gomez
Sat 10:56 
10-F   
Poland
Mateusz Nowak
Poland
Paweł Urbaniak
Sat 14:00 

Round 2

Race to 2
11-A   
Poland
Marcin Pieniek
Poland
Adam Nyangusi
Sat 14:10 
12-B   
Poland
Adrian Czapnik
Monaco
Victor Krasovsky
Sat 19:06 
13-B   
Kamil Szubarczyk
Poland
Lech Dąbrowski
Sat 18:19 
14-C   
Poland
Grzegorz Brojak
Poland
Sebastian Milewski
 
15-C   
Poland
Bartłomiej Kiszczak
Mateusz Rybka
Sat 11:09 
16-D   
Poland
Michał Zakrzewski
Poland
Kuba Makowski
Sat 19:05 
17-D   
Poland
Marcin Małyska
Poland
Michał Szubarczyk
Sat 17:59 
18-E   
Poland
Paweł Dymek
Spain
Manuel Gomez
Sat 14:00 
19-E   
Poland
Hubert Micherdziński
Poland
Piotr Lembryk
Sat 14:03 
20-F   
Poland
Paweł Urbaniak
Poland
Kuba Zakrzewski
Sat 15:51 

Round 3

Race to 2
21-A   
Poland
Adam Nyangusi
Poland
Krzysztof Czapnik
Sat 14:10 
22-B   
Poland
Adrian Czapnik
Poland
Lech Dąbrowski
 
23-B   
Monaco
Victor Krasovsky
Kamil Szubarczyk
Sat 19:32 
24-C   
Poland
Grzegorz Brojak
Mateusz Rybka
Sat 14:01 
25-C   
Poland
Sebastian Milewski
Poland
Bartłomiej Kiszczak
Sat 14:02 
26-D   
Poland
Michał Zakrzewski
Poland
Michał Szubarczyk
 
27-D   
Poland
Kuba Makowski
Poland
Marcin Małyska
Sat 19:05 
28-E   
Poland
Paweł Dymek
Poland
Piotr Lembryk
Sat 15:09 
29-E   
Spain
Manuel Gomez
Poland
Hubert Micherdziński
Sat 14:01 
30-F   
Poland
Kuba Zakrzewski
Poland
Mateusz Nowak
 

Last sixteen

Race to 2
31   
Poland
Marcin Małyska
Walk Over
 
32   
Poland
Lech Dąbrowski
Poland
Marcin Pieniek
Sat 21:35 
33   
Spain
Manuel Gomez
Mateusz Rybka
Sat 21:36 
34   
Poland
Kuba Zakrzewski
Walk Over
 
35   
Poland
Adrian Czapnik
Walk Over
 
36   
Poland
Sebastian Milewski
Poland
Mateusz Nowak
Sat 21:35 
37   
Poland
Michał Szubarczyk
Poland
Piotr Lembryk
Sat 21:53 
38   
Poland
Krzysztof Czapnik
Walk Over
 

Quarter final

Race to 2
39   
Poland
Marcin Małyska
Poland
Marcin Pieniek
Sat 21:53 
40   
Mateusz Rybka
Poland
Kuba Zakrzewski
Sat 22:58 
41   
Poland
Adrian Czapnik
Poland
Sebastian Milewski
Sat 22:58 
42   
Poland
Piotr Lembryk
Poland
Krzysztof Czapnik
Sat 22:44 

Semi final

Race to 2
43   
Poland
Marcin Małyska
Poland
Kuba Zakrzewski
Sun 00:01 
44   
Poland
Sebastian Milewski
Poland
Krzysztof Czapnik
Sat 23:47 

Final

Race to 2
45   
Poland
Marcin Małyska
Poland
Krzysztof Czapnik
Sun 00:43 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment