Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 15, 2022

1° Campionato Regionale EMILIA ROMAGNA Serie A

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Zamir Hodaj
6 (6/0) 71 (42/29)
59%
550
2 Alessandro Giacomelli
5 (4/1) 56 (34/22)
61%
480
3 Randy Bosque
4 (3/1) 47 (26/21)
55%
420
3 federico sgobazzi
5 (3/2) 56 (31/25)
55%
420
5 Cosimo Esposito
5 (3/2) 55 (28/27)
51%
370
5 Vasilis Zoidis
3 (2/1) 35 (18/17)
51%
370
5 Giacomo Bardelli
4 (2/2) 43 (22/21)
51%
370
5 Alessandro Guerzoni
4 (2/2) 42 (21/21)
50%
370
9 Alessio Di Saverio
4 (2/2) 45 (22/23)
49%
330
Show more
9 Christian Rebuttini
4 (2/2) 43 (21/22)
49%
330
9 Tiziano Russo
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
330
9 Gianni Bolognesi
3 (1/2) 37 (17/20)
46%
330
13 Stefano Battelli
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
300
13 Marco Fiore
3 (1/2) 33 (17/16)
52%
300
13 Daniele Gabbi
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
300
13 Bernardo Manetti
3 (1/2) 33 (13/20)
39%
300
17 Paja Taulant
3 (1/2) 35 (18/17)
51%
275
17 Massimo Laucci
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
275
17 Giovanni Maier
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
275
17 Marco Candura
2 (0/2) 26 (12/14)
46%
275
17 Fabio Girardelli
3 (1/2) 34 (16/18)
47%
275
Starts Oct 15, 2022, 1:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Rankings Regionale serie A 2022-23
Organizer Cosimo Esposito
Contact Cosimo Esposito (cosimo.marco.esposito01@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Italy
Marco Candura
Walk Over
 
2   
Italy
Cosimo Esposito
R1
Italy
Stefano Battelli
Sat 13:09  Table 16
3   
Italy
Tiziano Russo
Walk Over
 
4   
Walk Over
Italy
Alessandro Giacomelli
 
5   
Greece
Vasilis Zoidis
Walk Over
 
6   
Italy
Bernardo Manetti
Italy
Marco Fiore
Sat 13:14  Table 11
7   
Italy
Alessio Di Saverio
Italy
Fabio Girardelli
Sat 13:14  Table 13
8   
Walk Over
Italy
Gianni Bolognesi
 
9   
Italy
Randy Bosque
Walk Over
 
10   
Italy
Christian Rebuttini
Albania
Paja Taulant
Sat 13:17  Table 2
11   
Italy
federico sgobazzi
Walk Over
 
12   
Walk Over
Italy
Massimo Laucci
 
13   
Italy
Alessandro Guerzoni
Walk Over
 
14   
Walk Over
Italy
Giacomo Bardelli
 
15   
Italy
Daniele Gabbi
Albania
Zamir Hodaj
Sat 13:17  Table 1
16   
Walk Over
Italy
Giovanni Maier
 

Winner round 1

Race to 7
17   
Italy
Marco Candura
Italy
Cosimo Esposito
Sat 14:34  Table 14
18   
Italy
Tiziano Russo
Italy
Alessandro Giacomelli
Sat 13:24  Table 10
19   
Greece
Vasilis Zoidis
Italy
Marco Fiore
Sat 14:38  Table 11
20   
Italy
Fabio Girardelli
Italy
Gianni Bolognesi
Sat 15:09  Table 5
21   
Italy
Randy Bosque
Albania
Paja Taulant
Sat 14:34  Table 16
22   
Italy
federico sgobazzi
Italy
Massimo Laucci
Sat 13:24  Table 9
23   
Italy
Alessandro Guerzoni
Italy
Giacomo Bardelli
Sat 13:27  Table 7
24   
Albania
Zamir Hodaj
Italy
Giovanni Maier
Sat 14:24  Table 4

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Italy
Stefano Battelli
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Italy
Bernardo Manetti
 
28   
Italy
Alessio Di Saverio
Walk Over
 
29   
Walk Over
Italy
Christian Rebuttini
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Italy
Daniele Gabbi
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
33   
Italy
Stefano Battelli
Italy
Giovanni Maier
Sat 15:44  Table 2
34   
Walk Over
Italy
Alessandro Guerzoni
 
35   
Italy
Bernardo Manetti
Italy
Massimo Laucci
Sat 15:59  Table 8
36   
Italy
Alessio Di Saverio
Albania
Paja Taulant
Sat 15:44  Table 1
37   
Italy
Christian Rebuttini
Italy
Fabio Girardelli
Sat 17:13  Table 2
38   
Walk Over
Italy
Marco Fiore
 
39   
Walk Over
Italy
Tiziano Russo
 
40   
Italy
Daniele Gabbi
Italy
Marco Candura
Sat 15:59  Table 16

Winners qualification

Race to 7
41   
Italy
Cosimo Esposito
Italy
Alessandro Giacomelli
Sat 17:02  Table 15
42   
Greece
Vasilis Zoidis
Italy
Gianni Bolognesi
Sat 17:15  Table 12
43   
Italy
Randy Bosque
Italy
federico sgobazzi
Sat 17:02  Table 14
44   
Italy
Giacomo Bardelli
Albania
Zamir Hodaj
Sat 17:02  Table 9

Loser round 3

Race to 7
45   
Italy
Stefano Battelli
Italy
Alessandro Guerzoni
Sat 17:10  Table 1
46   
Italy
Bernardo Manetti
Italy
Alessio Di Saverio
Sat 17:53  Table 4
47   
Italy
Christian Rebuttini
Italy
Marco Fiore
Sat 18:43  Table 13
48   
Italy
Tiziano Russo
Italy
Daniele Gabbi
Sat 17:30  Table 16

Losers qualification

Race to 7
49   
Italy
Alessandro Guerzoni
Italy
Gianni Bolognesi
Sat 18:41  Table 1
50   
Italy
Alessio Di Saverio
Italy
Cosimo Esposito
Sat 19:51  Table 3
51   
Italy
Christian Rebuttini
Italy
Giacomo Bardelli
Sat 20:21  Table 16
52   
Italy
Tiziano Russo
Italy
federico sgobazzi
Sat 18:51  Table 16

Quarter final

Race to 7
53   
Italy
Alessandro Giacomelli
Italy
Alessandro Guerzoni
Sat 21:53  Table 3
54   
Greece
Vasilis Zoidis
Italy
federico sgobazzi
Sat 21:57  Table 15
55   
Italy
Randy Bosque
Italy
Giacomo Bardelli
Sat 21:58  Table 4
56   
Albania
Zamir Hodaj
Italy
Cosimo Esposito
Sat 21:58  Table 16

Semi final

Race to 7
57   
Italy
Alessandro Giacomelli
Italy
federico sgobazzi
Sat 23:31  Table 3
58   
Italy
Randy Bosque
Albania
Zamir Hodaj
Sat 23:07  Table 1

Final

Race to 7
59   
Italy
Alessandro Giacomelli
Albania
Zamir Hodaj
Sun 01:23  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants