Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 5, 2020

Хендикап Лига - Октомври - 1 кръг

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Viktor Iliev
6 (6/0) 69 (42/27)
61%
550
2 Nikola Kolev
5 (4/1) 55 (30/25)
55%
480
3 Ionut Grigorov
5 (4/1) 61 (33/28)
54%
420
3 Georgi Velichkov
4 (3/1) 43 (25/18)
58%
420
5 Ivelina Penkova
3 (2/1) 30 (19/11)
63%
370
5 Kristina Zlateva
4 (3/1) 42 (25/17)
60%
370
5 Martina Draganova
4 (3/1) 43 (23/20)
53%
370
5 Borislav Cholakov
3 (2/1) 35 (19/16)
54%
370
9 Radostin Gerchev
2 (1/1) 19 (11/8)
58%
330
Show more
9 Radoslav Atanasov
2 (1/1) 20 (11/9)
55%
330
9 Spasian Spasov
3 (2/1) 36 (19/17)
53%
330
9 Ivan Velinov
2 (1/1) 18 (10/8)
56%
330
9 Kristiyan Spasov
3 (2/1) 35 (20/15)
57%
330
9 Martin Cachev
3 (2/1) 26 (14/12)
54%
330
9 Ghost 2
3 (2/1) 33 (17/16)
52%
330
9 Desislava Bozhilova
2 (1/1) 23 (12/11)
52%
330
17 Nikolai Hristov
1 (0/1) 13 (6/7)
46%
300
17 Tsvetan Tsvetanov
1 (0/1) 12 (5/7)
42%
300
17 Mario Valchev
1 (0/1) 11 (4/7)
36%
300
17 Maria Zlateva
2 (1/1) 24 (11/13)
46%
300
17 Ivailo Bonev
1 (0/1) 11 (5/6)
45%
300
17 Stanislav Milev
2 (1/1) 23 (10/13)
43%
300
17 Vasil Pezis
1 (0/1) 13 (6/7)
46%
300
17 Ognyan Kolev
2 (1/1) 22 (10/12)
45%
300
17 Yordan Kirkov
2 (1/1) 16 (8/8)
50%
300
17 Bobi Toshev
2 (1/1) 17 (8/9)
47%
300
17 Adrian Georgiev
1 (0/1) 9 (2/7)
22%
300
17 Ivailo Cherkezov
1 (0/1) 6 (0/6)
0%
300
17 Pavel Stoinov
1 (0/1) 9 (2/7)
22%
300
17 Ghost 3
1 (0/1) 12 (5/7)
42%
300
17 Chenk Nguen
1 (0/1) 12 (5/7)
42%
300
17 Nikola Kalaydzhiev
2 (1/1) 20 (9/11)
45%
300
33 Georgi Georgiev
1 (0/1) 13 (6/7)
46%
235
33 Viktor Shishov
1 (0/1) 13 (6/7)
46%
235
33 Lyudmil Luchezarov Georgiev
1 (0/1) 13 (6/7)
46%
235
33 Andrei Izrantcev
1 (0/1) 12 (5/7)
42%
235
33 Dani Chavanski
1 (0/1) 13 (6/7)
46%
235
33 Dinko Kotsev
1 (0/1) 9 (2/7)
22%
235
33 Borislav Bosev
1 (0/1) 12 (5/7)
42%
235
33 Kalin Stefanov
1 (0/1) 10 (3/7)
30%
235
33 Tsveti Minkova
1 (0/1) 11 (4/7)
36%
235
33 Aleksandyr Georgiev
1 (0/1) 9 (2/7)
22%
235
33 Yoan Salambashev
1 (0/1) 13 (6/7)
46%
235
33 Gosho Genchev
1 (0/1) 10 (3/7)
30%
235
33 Angel Bogdanov
1 (0/1) 11 (4/7)
36%
235
33 Андрей Марино
1 (0/1) 13 (6/7)
46%
235
Starts Oct 5, 2020, 7:00 PM (local time)
Format Single elimination (46 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Rankings Хендикап Лига - Октомври
Organizer The Academy-Dianabad
Contact Georgi Georgiev

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Bulgaria
Nikola Kolev
Walk Over
 
2   
Bulgaria
Stanislav Milev
Bulgaria
Андрей Марино
Mon 19:14  Table 1
3   
Bulgaria
Radoslav Atanasov
Walk Over
 
4   
Walk Over
Bulgaria
Pavel Stoinov
 
5   
Ivelina Penkova
Walk Over
 
6   
Bulgaria
Georgi Georgiev
Bulgaria
Ognyan Kolev
Mon 20:27  Table 4
7   
Bulgaria
Martin Cachev
Bulgaria
Borislav Bosev
Mon 19:15  Table 3
8   
Walk Over
Bulgaria
Ivailo Cherkezov
 
9   
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Walk Over
 
10   
Bulgaria
Maria Zlateva
Bulgaria
Viktor Shishov
Mon 19:15  Table 4
11   
Bulgaria
Lyudmil Luchezarov Georgiev
Romania
Ionut Grigorov
Mon 20:00  Table 7
12   
Walk Over
Bulgaria
Vasil Pezis
 
13   
Ivailo Bonev
Walk Over
 
14   
Bulgaria
Ghost 2
Bulgaria
Dani Chavanski
Mon 20:19  Table 6
15   
Bulgaria
Tsveti Minkova
Bulgaria
Martina Draganova
Mon 19:15  Table 5
16   
Walk Over
Bulgaria
Chenk Nguen
 
17   
Bulgaria
Nikolai Hristov
Walk Over
 
18   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Mon 19:14  Table 2
19   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Yoan Salambashev
Mon 19:15  Table 6
20   
Walk Over
Bulgaria
Ghost 3
 
21   
Bulgaria
Adrian Georgiev
Walk Over
 
22   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Bulgaria
Kalin Stefanov
Mon 19:15  Table 7
23   
Bulgaria
Spasian Spasov
Russia
Andrei Izrantcev
Mon 19:58  Table 2
24   
Walk Over
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
 
25   
Bulgaria
Ivan Velinov
Walk Over
 
26   
Bulgaria
Dinko Kotsev
Bulgaria
Yordan Kirkov
Mon 20:25  Table 3
27   
Bulgaria
Nikola Kalaydjiev
Bulgaria
Angel Bogdanov
Mon 20:30  Table 1
28   
Walk Over
Bulgaria
Georgi Velichkov
 
29   
Bulgaria
Mario Valchev
Walk Over
 
30   
Walk Over
Bulgaria
Borislav Cholakov
 
31   
Bulgaria
Gosho Genchev
Bulgaria
Bobi Toshev
Mon 20:55  Table 5
32   
Walk Over
Afghanistan
Radostin Gerchev
 

Round 2

Race to 7
33   
Bulgaria
Nikola Kolev
Bulgaria
Stanislav Milev
Mon 21:52  Table 6
34   
Bulgaria
Radoslav Atanasov
Bulgaria
Pavel Stoinov
Mon 21:09  Table 7
35   
Ivelina Penkova
Bulgaria
Ognyan Kolev
Mon 21:06  Table 4
36   
Bulgaria
Martin Cachev
Bulgaria
Ivailo Cherkezov
Mon 22:01  Table 7
37   
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Bulgaria
Maria Zlateva
Mon 21:15  Table 3
38   
Romania
Ionut Grigorov
Bulgaria
Vasil Pezis
Mon 22:06  Table 4
39   
Ivailo Bonev
Bulgaria
Ghost 2
Mon 22:29  Table 1
40   
Bulgaria
Martina Draganova
Bulgaria
Chenk Nguen
Mon 22:41  Table 7
41   
Bulgaria
Nikolai Hristov
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Mon 21:08  Table 2
42   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Ghost 3
Mon 22:46  Table 2
43   
Bulgaria
Adrian Georgiev
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Mon 22:41  Table 5
44   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Mon 21:33  Table 1
45   
Bulgaria
Ivan Velinov
Bulgaria
Yordan Kirkov
Mon 22:41  Table 3
46   
Bulgaria
Nikola Kalaydjiev
Bulgaria
Georgi Velichkov
Mon 22:59  Table 6
47   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Borislav Cholakov
Mon 21:55  Table 5
48   
Bulgaria
Bobi Toshev
Afghanistan
Radostin Gerchev
Mon 23:15  Table 4

Last sixteen

Race to 7
49   
Bulgaria
Nikola Kolev
Bulgaria
Radoslav Atanasov
Mon 23:19  Table 5
50   
Ivelina Penkova
Bulgaria
Martin Cachev
Mon 23:17  Table 3
51   
Bulgaria
Desislava Bozhilova
Romania
Ionut Grigorov
Mon 23:59  Table 3
52   
Bulgaria
Ghost 2
Bulgaria
Martina Draganova
Mon 23:51  Table 7
53   
Bulgaria
Kristiyan Spasov
Bulgaria
Viktor Iliev
Mon 23:50  Table 1
54   
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Bulgaria
Spasian Spasov
Mon 23:37  Table 2
55   
Bulgaria
Ivan Velinov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Mon 23:49  Table 6
56   
Bulgaria
Borislav Cholakov
Afghanistan
Radostin Gerchev
Tue 18:01  Table 1

Quarter final

Race to 7
57   
Bulgaria
Nikola Kolev
Ivelina Penkova
Tue 00:11  Table 5
58   
Romania
Ionut Grigorov
Bulgaria
Martina Draganova
Tue 19:55  Table 2
59   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Kristina Georgieva Zlateva
Tue 18:01  Table 2
60   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Borislav Cholakov
Tue 19:55  Table 1

Semi final

Race to 7
61   
Bulgaria
Nikola Kolev
Romania
Ionut Grigorov
Tue 21:24  Table 2
62   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Georgi Velichkov
Tue 20:36 

Final

Race to 7
63   
Bulgaria
Nikola Kolev
Bulgaria
Viktor Iliev
Tue 22:57  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants