Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 5 - June 6, 2021

Пети ранкинг турнир по снукър

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Jun 4, 2021, 12:00 AM (local time)
Starts Jun 5, 2021, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (21 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Dresscode Задължителен дрес код А за двата дни на турнира!
Organizer The Academy-Dianabad
Contact Tsveti Minkova
More info
Заповядайте на петия ранкинг турнир за сезон 2020/2021!
Турнирът ще се проведе при спазване на всички противоепидемични мерки.
Записвания се приемат до 18:00ч. в сряда 02.06 на zapisvane@abv.bg.
Задължителен дрес код А за двата дни на турнира!
Входната такса за играчи навършили 18 години е 30 лв.; за играчи между 14-17 години-20лв.; играчи ненавършили 14 години не заплащат входна такса.
Успех и приятна игра!

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Viktor Iliev 4 4 0 0 8 1 7 0 0 0 0.889 4
2 Dimitar Angelov 4 3 0 1 6 3 3 0 0 0 0.667 3
3 Deyan Atanasov 4 2 0 2 5 6 -1 0 0 0 0.455 2
4 Rumen Rashkov 4 1 0 3 3 7 -4 0 0 0 0.3 1
5 Martin Todorov 4 0 0 4 3 8 -5 0 0 0 0.273 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bratislav Krastev 5 5 0 0 10 1 9 0 0 0 0.909 5
2 Dimo Angelov 5 4 0 1 8 3 5 0 0 0 0.727 4
3 Maksim Kostov 5 3 0 2 8 4 4 0 0 0 0.667 3
4 Petar Zorovski 5 1 0 4 3 8 -5 0 0 0 0.273 1
5 Boris Lazarkov 5 1 0 4 2 8 -6 0 0 0 0.2 1
6 Kalin Stefanov 5 1 0 4 2 9 -7 0 0 0 0.182 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dilian Tiklev 4 4 0 0 8 1 7 0 0 0 0.889 4
2 Velian Dimitrov 4 3 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 3
3 Jan Laushman 4 2 0 2 4 5 -1 0 0 0 0.444 2
4 Viktor Gaidov 4 1 0 3 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
5 Valeri Yanev 4 0 0 4 0 8 -8 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Georgi Velichkov 4 4 0 0 8 0 8 0 0 0 1 4
2 Teodor Chomovski 4 3 0 1 6 4 2 0 0 0 0.6 3
3 Viktor Ivanov 4 1 0 3 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
4 Toma Tomov 4 1 0 3 3 6 -3 0 0 0 0.333 1
5 Nikolay Georgiev 4 1 0 3 2 7 -5 0 0 0 0.222 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Rumen Rashkov
Sat 10:26 
2-A   
Bulgaria
Deyan Atanasov
Bulgaria
Dimitar Angelov
Sat 16:46 
3-B   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Petar Zorovski
Sat 10:27 
4-B   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Bratislav Krastev
Sat 10:28 
5-B   
Bulgaria
Boris Lazarkov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 10:28 
6-C   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 12:15 
7-C   
Bulgaria
Viktor Gaidov
Bulgaria
Valeri Yanev
Sat 10:27 
8-D   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Toma Tomov
Sat 13:54 
9-D   
Bulgaria
Nikolay Georgiev
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sat 12:15 

Round 2

Race to 2
10-A   
Bulgaria
Rumen Rashkov
Bulgaria
Dimitar Angelov
Sat 12:05 
11-A   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Martin Todorov
Sat 12:10 
12-B   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Bratislav Krastev
Sat 11:01 
13-B   
Bulgaria
Petar Zorovski
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 13:28 
14-B   
Bulgaria
Dimo Angelov
Bulgaria
Boris Lazarkov
Sat 13:36 
15-C   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Valeri Yanev
Sat 14:50 
16-C   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Jan Laushman
Sat 16:27 
17-D   
Bulgaria
Toma Tomov
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sat 15:19 
18-D   
Bulgaria
Georgi Velichkov
Bulgaria
Viktor Ivanov
Sat 15:09 

Round 3

Race to 2
19-A   
Bulgaria
Dimitar Angelov
Bulgaria
Martin Todorov
Sat 15:21 
20-A   
Bulgaria
Rumen Rashkov
Bulgaria
Deyan Atanasov
Sat 19:03 
21-B   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Kalin Stefanov
Sat 17:22 
22-B   
Bulgaria
Bratislav Krastev
Bulgaria
Boris Lazarkov
Sat 13:45 
23-B   
Bulgaria
Petar Zorovski
Bulgaria
Dimo Angelov
Sat 15:03 
24-C   
Bulgaria
Valeri Yanev
Bulgaria
Jan Laushman
Sat 11:40 
25-C   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Viktor Gaidov
Sat 17:04 
26-D   
Bulgaria
Teodor Chomovski
Bulgaria
Viktor Ivanov
Sat 19:11 
27-D   
Bulgaria
Toma Tomov
Bulgaria
Nikolay Georgiev
Sat 18:45 

Round 4

Race to 2
28-A   
Bulgaria
Martin Todorov
Bulgaria
Deyan Atanasov
Sat 13:09 
29-A   
Bulgaria
Dimitar Angelov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 14:30 
30-B   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Boris Lazarkov
Sat 14:52 
31-B   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Dimo Angelov
Sat 18:18 
32-B   
Bulgaria
Bratislav Krastev
Bulgaria
Petar Zorovski
Sat 18:13 
33-C   
Bulgaria
Jan Laushman
Bulgaria
Viktor Gaidov
Sat 13:33 
34-C   
Bulgaria
Valeri Yanev
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sat 17:31 
35-D   
Bulgaria
Viktor Ivanov
Bulgaria
Nikolay Georgiev
Sat 15:56 
36-D   
Bulgaria
Teodor Chomovski
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 18:13 

Round 5

Race to 2
37-A   
Bulgaria
Deyan Atanasov
Bulgaria
Viktor Iliev
Sat 15:11 
38-A   
Bulgaria
Martin Todorov
Bulgaria
Rumen Rashkov
Sat 17:35 
39-B   
Bulgaria
Maksim Kostov
Bulgaria
Dimo Angelov
Sat 15:14 
40-B   
Bulgaria
Boris Lazarkov
Bulgaria
Petar Zorovski
Sat 14:52 
41-B   
Bulgaria
Kalin Stefanov
Bulgaria
Bratislav Krastev
Sat 18:51 
42-C   
Bulgaria
Viktor Gaidov
Bulgaria
Velian Dimitrov
Sat 19:06 
43-C   
Bulgaria
Jan Laushman
Bulgaria
Dilian Tiklev
Sat 18:12 
44-D   
Bulgaria
Nikolay Georgiev
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sat 20:39 
45-D   
Bulgaria
Viktor Ivanov
Bulgaria
Toma Tomov
Sat 10:37 

Quarter final

Race to 3
46   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Dimo Angelov
Sun 10:44 
47   
Bulgaria
Dimitar Angelov
Bulgaria
Bratislav Krastev
Sun 10:44 
48   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Teodor Chomovski
Sun 10:44 
49   
Bulgaria
Velian Dimitrov
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sun 10:44 

Semi final

Race to 3
50   
Bulgaria
Viktor Iliev
Bulgaria
Bratislav Krastev
Sun 13:29 
51   
Bulgaria
Dilian Tiklev
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sun 13:29 

Final

Race to 4
52   
Bulgaria
Bratislav Krastev
Bulgaria
Georgi Velichkov
Sun 14:46 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants