Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 16, 2020

viikkokilpailu 16.7.2020 9-pallo @Musta Kasi

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Jul 16, 2020, 5:59 PM (local time)
Starts Jul 16, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (41 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Musta Kasi
Contact Mika Palviainen and Anna Palviainen (annna.palviainen@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Akseli Hannukkala
Thu 18:04  Table 10
2   
Finland
Leevi Auresto
Walk Over
 
3   
Finland
Joni Savolainen
Finland
Janne Kiiski
Thu 18:01  Table 3
4   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Laura Saarinen
Thu 18:01  Table 4
5   
Finland
Jarmo Jutila
Finland
Aleksanteri Piilola
Thu 18:19  Table 10
6   
Finland
Juha Laaksonen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Jaakko Lamminaho
 
8   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Matti Matara-aho
Thu 18:01  Table 5
9   
Finland
Petri Hakolampi
Finland
Julia Kuutti
Thu 18:01  Table 6
10   
Finland
Jussi Virolainen
Walk Over
 
11   
Walk Over
Brunei
Ville Mäkinen
 
12   
Finland
Ville Hämäläinen
Finland
Kimmo Anttinen
Thu 18:01  Table 7
13   
Finland
Joni Veteläinen
Finland
Jaana Holopainen
Thu 18:01  Table 8
14   
Finland
Timo Helminen
Walk Over
 
15   
Walk Over
Finland
Jani Paalasmaa
 
16   
Finland
Mika Palviainen
Finland
Ari Lehtela
Thu 18:01  Table 9

Winner round 1

Race to 5
17   
Finland
Joona Kuronen
Finland
Markus Leppiaho
R2
Thu 18:27  Table 7
18   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Tuuliina Panula
Thu 18:03  Table 9
19   
Finland
Juha Itkonen
Finland
Janne Kiiski
Thu 18:33  Table 3
20   
Finland
Laura Saarinen
Thailand
Tommi Peltonen
Thu 18:35  Table 5
21   
Finland
Janne Aaltonen
Finland
Aleksanteri Piilola
Thu 19:02  Table 10
22   
Finland
Juha Laaksonen
Finland
Mikko Ahokas
Thu 18:34  Table 4
23   
Finland
Lenni Mikkonen
Jaakko Lamminaho
Thu 18:36  Table 6
24   
Finland
Matti Matara-aho
Finland
Johanna Vartiainen
Thu 18:48  Table 8
25   
Finland
Miikka Hirvonen
Finland
Petri Hakolampi
Thu 18:52  Table 7
26   
Finland
Jussi Virolainen
Finland
Lenni Auresto
Thu 19:03  Table 6
27   
Finland
Esa Nurmela
Brunei
Ville Mäkinen
Thu 19:06  Table 3
28   
Finland
Ville Hämäläinen
Finland
Jani Pekkola
Thu 19:06  Table 5
29   
Finland
Petri Uusitalo
Finland
Jaana Holopainen
Thu 19:11  Table 4
30   
Finland
Timo Helminen
Finland
Jouni Mikkonen
Thu 19:11  Table 9
31   
Finland
Hannu Laine
R1
Finland
Jani Paalasmaa
Thu 19:16  Table 7
32   
Finland
Mika Palviainen
Finland
Heikki Pietilä
Thu 19:25  Table 8

Loser round 1

Race to 5
33   
Finland
Akseli Hannukkala
Finland
Heikki Pietilä
Thu 20:14  Table 8
34   
Walk Over
Finland
Hannu Laine
 
35   
Finland
Joni Savolainen
Finland
Timo Helminen
Thu 19:55  Table 9
36   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Jaana Holopainen
Thu 19:52  Table 4
37   
Finland
Jarmo Jutila
Finland
Jani Pekkola
Thu 19:30  Table 5
38   
Walk Over
Brunei
Ville Mäkinen
 
39   
Walk Over
Finland
Jussi Virolainen
 
40   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Petri Hakolampi
Thu 19:31  Table 3
41   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Matti Matara-aho
Thu 19:44  Table 10
42   
Walk Over
Finland
Lenni Mikkonen
 
43   
Walk Over
Finland
Juha Laaksonen
 
44   
Finland
Kimmo Anttinen
Finland
Janne Aaltonen
Thu 19:53  Table 3
45   
Finland
Joni Veteläinen
Thailand
Tommi Peltonen
Thu 19:59  Table 6
46   
Walk Over
Finland
Janne Kiiski
 
47   
Walk Over
Finland
Tuuliina Panula
 
48   
Finland
Ari Lehtela
Finland
Joona Kuronen
Thu 20:02  Table 5

Winners qualification

Race to 5
49   
Finland
Markus Leppiaho
R1
Finland
Leevi Auresto
Thu 20:09  Table 7
50   
Finland
Juha Itkonen
Finland
Laura Saarinen
Thu 20:13  Table 3
51   
Finland
Aleksanteri Piilola
Finland
Mikko Ahokas
Thu 20:20  Table 4
52   
Jaakko Lamminaho
Finland
Johanna Vartiainen
Thu 20:20  Table 6
53   
Finland
Miikka Hirvonen
Finland
Lenni Auresto
Thu 20:25  Table 10
54   
Finland
Esa Nurmela
Finland
Ville Hämäläinen
Thu 20:28  Table 5
55   
Finland
Petri Uusitalo
R1
Finland
Jouni Mikkonen
Thu 20:32  Table 7
56   
Finland
Jani Paalasmaa
Finland
Mika Palviainen
Thu 20:44  Table 8

Loser round 2

Race to 5
57   
Finland
Akseli Hannukkala
Finland
Hannu Laine
Thu 20:50  Table 3
58   
Finland
Joni Savolainen
Finland
Petri Makkonen
Thu 20:52  Table 9
59   
Finland
Jani Pekkola
Brunei
Ville Mäkinen
Thu 20:54  Table 6
60   
Finland
Jussi Virolainen
Isle of Man
Sakke Mannila
Thu 20:59  Table 10
61   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Lenni Mikkonen
Thu 21:00  Table 4
62   
Finland
Juha Laaksonen
Finland
Janne Aaltonen
Thu 21:06  Table 5
63   
Thailand
Tommi Peltonen
Finland
Janne Kiiski
Thu 21:13  Table 3
64   
Finland
Tuuliina Panula
Finland
Ari Lehtela
Thu 21:21  Table 9

Losers qualification

Race to 5
65   
Finland
Hannu Laine
Jaakko Lamminaho
Thu 21:29  Table 8
66   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Mikko Ahokas
Thu 21:30  Table 4
67   
Finland
Jani Pekkola
Finland
Laura Saarinen
Thu 21:32  Table 6
68   
Finland
Jussi Virolainen
Finland
Leevi Auresto
Thu 21:47  Table 10
69   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Jani Paalasmaa
Thu 21:32  Table 7
70   
Finland
Juha Laaksonen
Finland
Petri Uusitalo
Thu 22:07  Table 8
71   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Esa Nurmela
Thu 21:33  Table 3
72   
Finland
Tuuliina Panula
Finland
Lenni Auresto
Thu 21:57  Table 9

Last sixteen

Race to 5
73   
Finland
Markus Leppiaho
R2
Finland
Esa Nurmela
Thu 22:54  Table 3
74   
Finland
Juha Itkonen
Finland
Jani Paalasmaa
Thu 22:54  Table 4
75   
Finland
Aleksanteri Piilola
Finland
Laura Saarinen
Thu 22:54  Table 5
76   
Finland
Johanna Vartiainen
Finland
Lenni Auresto
Thu 22:54  Table 6
77   
Finland
Miikka Hirvonen
Finland
Hannu Laine
Thu 22:54  Table 7
78   
Finland
Ville Hämäläinen
Finland
Petri Makkonen
Thu 22:54  Table 8
79   
Finland
Jouni Mikkonen
Finland
Leevi Auresto
Thu 22:54  Table 9
80   
Finland
Mika Palviainen
Finland
Petri Uusitalo
Thu 22:54  Table 10

Quarter final

Race to 5
81   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Juha Itkonen
Thu 23:23  Table 3
82   
Finland
Aleksanteri Piilola
Finland
Johanna Vartiainen
Thu 23:27  Table 8
83   
Finland
Miikka Hirvonen
Finland
Petri Makkonen
Thu 23:33  Table 9
84   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Petri Uusitalo
R2
Thu 23:27  Table 10

Semi final

Race to 5
85   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Aleksanteri Piilola
Fri 00:05  Table 3
86   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Petri Uusitalo
Fri 00:05  Table 8

Final

Race to 5
87   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Petri Makkonen
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants