Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 8, 2021

torneio semanal de bola oito 2ª etapa de fevereiro - 21

Chinese 8-ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Pedro Ferreira
6 (6/0) 17 (13/4)
76%
22
2 Airton (Tinho) Oliveira
8 (6/2) 19 (11/8)
58%
18
3 carlinhos urbano
6 (4/2) 15 (9/6)
60%
16
4 Odair (Daico) Lima
7 (5/2) 11 (7/4)
64%
14
5 Everton Rodrigo
7 (5/2) 10 (7/3)
70%
12
5 Carlos (Carlão)
5 (3/2) 11 (7/4)
64%
12
7 Luan Eduardo
5 (3/2) 10 (6/4)
60%
8
7 RENAN SM
5 (3/2) 10 (6/4)
60%
8
9 Urbano Narloch
5 (3/2) 9 (5/4)
56%
4
Show more
9 Wanderlei Carvalho
4 (2/2) 8 (5/3)
63%
4
9 Wagner Lima
4 (2/2) 7 (4/3)
57%
4
9 Pc moreno
5 (3/2) 9 (6/3)
67%
4
13 Davi Armstrong Bonfim
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
1
13 MARCELO CABELO
4 (2/2) 10 (6/4)
60%
1
13 Alissom Japa
4 (2/2) 7 (4/3)
57%
1
13 yago urbano
4 (2/2) 8 (5/3)
63%
1
17 Edson Matias
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
1
17 Rafael Da Silva Claumann
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
1
17 Alex (Mancha) Pereira
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
1
17 Luiz Carlos Esquerdinha
2 (0/2) 5 (0/5)
0%
1
17 Jhonattan Anjos
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
1
17 Maurício Dias
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
1
17 Ed Nelson Silva
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
1
17 Arlindo Moreno
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
1
25 Ronen Freitas
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
1
25 Almir (Bombeiro) Silva
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
1
25 Alexandre (Physura)
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
1
25 Cleber SM
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
1
25 edi santos
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
1
Starts Feb 8, 2021, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 2
Handicap With handicap
Organizer Sede da Sinuca

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1   
Brazil
Almir (Bombeiro) Silva
Prata
Brazil
Jhonattan Anjos
Mon 19:58  Table 1
2   
Brazil
Pedro Ferreira
Ouro
Brazil
Alex (Mancha) Pereira
Ouro
Mon 19:34  Table 1
3   
Ireland
Davi Armstrong Bonfim
Brazil
Wagner Lima
Mon 19:34  Table 2
4   
Brazil
Maurício Dias
Prata
Brazil
wo 1
 
5   
Brazil
WO 5
Brazil
Ed Nelson Silva
Prata
 
6   
Brazil
Odair (Daico) Lima
Ouro
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Ouro
  Table 4
7   
Brazil
Luan Eduardo
Prata
Brazil
Alissom Japa
Mon 19:34  Table 3
8   
Brazil
Alexandre (Physura)
Prata
Brazil
MARCELO CABELO
Ouro
Mon 19:34  Table 4
9   
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Brazil
Carlos (Carlão)
Mon 19:35  Table 5
10   
Brazil
WO 4
Brazil
Edson Matias
Prata
 
11   
Brazil
Rafael Da Silva Claumann
Prata
Brazil
Urbano Narloch
Ouro
Mon 19:35  Table 6
12   
Brazil
Cleber SM
Prata
Brazil
Wanderlei Carvalho
Prata
Mon 19:35  Table 7
13   
Brazil
RENAN SM
Prata
Brazil
edi santos
Mon 20:01  Table 5
14   
Brazil
Arlindo Moreno
Brazil
yago urbano
Mon 19:35  Table 8
15   
Brazil
carlinhos urbano
Brazil
Everton Rodrigo
prata
Mon 20:01  Table 6
16   
Portugal
Ronen Freitas
Ouro
Brazil
Pc moreno
Mon 20:03  Table 2

Winner round 1

Race to 2
17   
Brazil
Jhonattan Anjos
Brazil
Pedro Ferreira
Ouro
Mon 20:25  Table 1
18   
Brazil
Wagner Lima
Brazil
Maurício Dias
Prata
Mon 20:05  Table 7
19   
Brazil
Ed Nelson Silva
Prata
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Ouro
Mon 20:50  Table 4
20   
Brazil
Luan Eduardo
Prata
Brazil
MARCELO CABELO
Ouro
Mon 20:40  Table 6
21   
Brazil
Carlos (Carlão)
Brazil
Edson Matias
Prata
  Table 7
22   
Brazil
Rafael Da Silva Claumann
Prata
Brazil
Wanderlei Carvalho
Prata
Mon 20:17  Table 6
23   
Brazil
RENAN SM
Prata
Brazil
Arlindo Moreno
Mon 20:42  Table 2
24   
Brazil
carlinhos urbano
Brazil
Pc moreno
Mon 20:51  Table 3

Loser round 1

Race to 2
25   
Brazil
Almir (Bombeiro) Silva
Prata
Brazil
Alex (Mancha) Pereira
Ouro
Mon 20:32  Table 4
26   
Ireland
Davi Armstrong Bonfim
Brazil
wo 1
 
27   
Brazil
WO 5
Brazil
Odair (Daico) Lima
Ouro
 
28   
Brazil
Alissom Japa
Brazil
Alexandre (Physura)
Prata
Mon 20:31  Table 3
29   
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Brazil
WO 4
 
30   
Brazil
Urbano Narloch
Ouro
Brazil
Cleber SM
Prata
Mon 20:31  Table 5
31   
Brazil
edi santos
Brazil
yago urbano
Mon 20:36  Table 8
32   
Brazil
Everton Rodrigo
prata
Portugal
Ronen Freitas
Ouro
Mon 20:53  Table 7

Loser round 2

Race to 2
33   
Brazil
Alex (Mancha) Pereira
Ouro
Brazil
Pc moreno
Mon 21:22  Table 3
34   
Ireland
Davi Armstrong Bonfim
Brazil
Arlindo Moreno
Mon 21:07  Table 2
35   
Brazil
Odair (Daico) Lima
Ouro
Brazil
Rafael Da Silva Claumann
Prata
Mon 20:55  Table 5
36   
Brazil
Alissom Japa
Brazil
Edson Matias
Prata
Mon 21:05  Table 8
37   
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Brazil
MARCELO CABELO
Ouro
Mon 21:18  Table 1
38   
Brazil
Urbano Narloch
Ouro
Brazil
Ed Nelson Silva
Prata
Mon 21:19  Table 4
39   
Brazil
yago urbano
Brazil
Maurício Dias
Prata
Mon 21:10  Table 3
40   
Brazil
Everton Rodrigo
prata
Brazil
Jhonattan Anjos
Mon 21:15  Table 6

Winner round 2

Race to 2
41   
Brazil
Pedro Ferreira
Ouro
Brazil
Wagner Lima
Mon 21:19  Table 5
42   
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Ouro
Brazil
Luan Eduardo
Prata
Mon 21:30  Table 6
43   
Brazil
Carlos (Carlão)
Brazil
Wanderlei Carvalho
Prata
Mon 21:37  Table 4
44   
Brazil
RENAN SM
Prata
Brazil
carlinhos urbano
Mon 21:41  Table 1

Loser round 3

Race to 1
45   
Brazil
Pc moreno
Ireland
Davi Armstrong Bonfim
Mon 21:51  Table 2
46   
Brazil
Odair (Daico) Lima
Ouro
Brazil
Alissom Japa
Mon 21:43  Table 3
47   
Brazil
MARCELO CABELO
Ouro
Brazil
Urbano Narloch
Ouro
Mon 21:43  Table 5
48   
Brazil
yago urbano
Brazil
Everton Rodrigo
prata
Mon 21:43  Table 2

Loser round 4

Race to 1
49   
Brazil
Pc moreno
Brazil
Luan Eduardo
Prata
Mon 22:08  Table 1
50   
Brazil
Odair (Daico) Lima
Ouro
Brazil
Wagner Lima
Mon 21:58  Table 5
51   
Brazil
Urbano Narloch
Ouro
Brazil
RENAN SM
Prata
Mon 22:03  Table 3
52   
Brazil
Everton Rodrigo
prata
Brazil
Wanderlei Carvalho
Prata
Mon 22:12  Table 3

Winner round 3

Race to 2
53   
Brazil
Pedro Ferreira
Ouro
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Ouro
Mon 22:04  Table 2
54   
Brazil
Carlos (Carlão)
Brazil
carlinhos urbano
Mon 22:19 

Loser round 5

Race to 1
55   
Brazil
Luan Eduardo
Prata
Brazil
Odair (Daico) Lima
Ouro
Mon 22:20  Table 1
56   
Brazil
RENAN SM
Prata
Brazil
Everton Rodrigo
prata
Mon 22:26 

Loser round 6

Race to 1
57   
Brazil
Odair (Daico) Lima
Ouro
Brazil
Carlos (Carlão)
Mon 22:36  Table 1
58   
Brazil
Everton Rodrigo
prata
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Ouro
Mon 22:49  Table 3

Winners qualification

Race to 2
59   
Brazil
Pedro Ferreira
Ouro
Brazil
carlinhos urbano
Mon 22:55  Table 1

Loser round 7

Race to 1
60   
Brazil
Odair (Daico) Lima
Ouro
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Ouro
Mon 22:56  Table 3

Losers qualification

Race to 1
61   
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Ouro
Brazil
carlinhos urbano
Mon 23:39 

Final

Race to 3
62   
Brazil
Pedro Ferreira
Ouro
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Ouro
Mon 23:46  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment