Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 16, 2020

klubbkveld

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Albert Roman Borrie Stensrød
Fredrikstad BK
6 (5/1) 54 (30/24)
56%
100
2 Sabahudin Comor
Fredrikstad BK
5 (4/1) 47 (26/21)
55%
87
3 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (3/1) 33 (21/12)
64%
74
3 Emil Andreassen
Vestby BK
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
74
5 Arne Wiese-Hansen
Fredrikstad BK
3 (2/1) 30 (15/15)
50%
61
5 Moises Farfan
Plankebyen BK
4 (2/2) 37 (21/16)
57%
61
5 Tom Kristiansen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 28 (11/17)
39%
61
5 Sandro Hasecic
2 (1/1) 20 (11/9)
55%
61
9 Bjørn Birger Andreassen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
49
9 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
49
9 Anders Lie
Fredrikstad BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
49
9 Roar Edvardsen
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
49
13 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
37
Entry deadline Sep 16, 2020, 5:30 PM (local time)
Starts Sep 16, 2020, 5:30 PM (local time)
Format Double elimination (13 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705)
More info
Salongen åpner kl. 16.00. Påmelding og start kl. 17.30. Filip tilbyr som vanlig noe godt fra klubbens kjøkken

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Walk Over
Walk Over
 
2   
Norway
Emil André Gangfløt
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Arne Wiese-Hansen
 
4   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
Walk Over
 
5   
Walk Over
Walk Over
 
6   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Roar Edvardsen
 
8   
Walk Over
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 6
9   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
Walk Over
 
10   
Norway
Emil André Gangfløt
0
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
0
Wed 17:31  Table 1
11   
Norway
Giena Tanilon
3
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Wed 17:31  Table 2
12   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Norway
Moises Farfan
2
Wed 17:31  Table 3
13   
Norway
Emil Andreassen
Walk Over
 
14   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Tom Kristiansen
1
Wed 17:31  Table 4
15   
Norway
Anders Lie
1
Norway
Roar Edvardsen
3
Wed 17:31  Table 5
16   
Walk Over
Norway
Sandro Hasecic
 

Loser round 1

Race to 6
17   
Walk Over
Walk Over
 
18   
Walk Over
Norway
Anders Lie
 
19   
Walk Over
Norway
Tom Kristiansen
 
20   
Walk Over
Walk Over
 
21   
Walk Over
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
 
22   
Walk Over
Norway
Giena Tanilon
 
23   
Walk Over
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
 
24   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
25   
Walk Over
Norway
Anders Lie
 
26   
Norway
Tom Kristiansen
Walk Over
 
27   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Norway
Giena Tanilon
3
Wed 18:31  Table 3
28   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Walk Over
 

Winners qualification

Race to 6
29   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
3
Norway
Emil André Gangfløt
0
R3
Wed 18:04  Table 1
30   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Norway
Moises Farfan
2
Wed 18:31  Table 2
31   
Norway
Emil Andreassen
3
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Wed 18:24  Table 4
32   
Norway
Roar Edvardsen
3
Norway
Sandro Hasecic
3
Wed 18:39  Table 5

Losers qualification

Race to 6
33   
Norway
Anders Lie
1
Norway
Moises Farfan
2
Wed 19:11  Table 2
34   
Norway
Tom Kristiansen
1
R2
Norway
Bjørn Birger Andreassen
3
Wed 18:32  Table 1
35   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
R1
Norway
Roar Edvardsen
3
Wed 19:17  Table 3
36   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
0
R1
Norway
Emil Andreassen
3
Wed 19:21  Table 4

Quarter final

Race to 6
37   
Norway
Emil André Gangfløt
0
R1
Norway
Tom Kristiansen
1
Wed 20:08  Table 1
38   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Wed 20:08  Table 4
39   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Moises Farfan
2
Wed 20:08  Table 2
40   
Norway
Sandro Hasecic
3
Norway
Emil Andreassen
3
Wed 20:07  Table 3

Semi final

Race to 6
41   
Norway
Emil André Gangfløt
0
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Wed 20:55  Table 3
42   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Emil Andreassen
3
Wed 20:59  Table 1

Final

Race to 6
43   
Norway
Albert Roman Borrie Stensrød
0
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Wed 21:42  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment