Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 25, 2021

XVIII Festival de Pool Costa del Sol - Grupo A

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Sep 25, 2021, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Uniformidad:
Será obligatorio el uso de pantalón de vestir, zapatos, calcetines y cinturón oscuros. Polo ó camisa con cuello. Se prohíbe el uso de gorros y/ó sombreros de cualquier tipo, así como el uso de ropa vaquera o deportiva.
OBLIGATORIO MASCARILLA
Organizer Voer Kafe
Contact Gustavo Adolfo Herrera Céspedes (voerkafe@gmail.com)
More info
Mesas de 9 Pies
Saque El Ganador
Magic Rack
Bola 9 en el punto
Regla de 3 Bolas
ENFRENTAMIENTOS POR TIEMPO: Se jugará con reloj; 35 minutos por jugador para 6 partidas ganadas Tras el punteo, se pondrá en marcha el reloj. Sí un jugador pide tiempo muerto el reloj le sigue corriendo. Solo se para en caso de necesidad de árbitro por algo excepcional. Si a un jugador se le acaba el tiempo pierde el enfrentamiento, independientemente del resultado.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Spain
Salvador Garcia
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Sat 08:59  Table 12
2   
Spain
Marta Vida de León
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Sat 08:59  Table 13
3   
Spain
Isidro d. Ureña
Spain
Sergio Ramos Serrano
Sat 08:59  Table 14
4   
Palestinian Territory
Khader Faiez Abu-Helaiel
Spain
Fran Palacios
Sat 08:59  Table 15
5   
Spain
Juan antonio Pina
Spain
Ignacio Fernández
Sat 09:00  Table 16
6   
Spain
Pedro Merino
Spain
Manuel Fernandez
Sat 08:58  Table 17
7   
Spain
Antonio Nieto Calero
Spain
Iván Núñez
Sat 08:59  Table 18
8   
Spain
Carlos Tortosa
Senegal
Eric Martí
Sat 08:59  Table 19
9   
Spain
Marc Codina Llonch
Spain
Juanma Machuca
Sat 09:53  Table 13
10   
England
Peter Aprile
Spain
David Romero
Sat 09:49  Table 18
11   
Spain
Juan Luis Alaminos
Spain
Carlos Belmonte blanca
Sat 10:01  Table 16
12   
Spain
Luis Hinojosa Lopez
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Sat 10:04  Table 17
13   
Spain
Rafael Guzmán
Spain
David Blanca
Sat 10:05  Table 19
14   
Spain
Eva Vivas
Spain
Alfonso Sanchez
Sat 09:41  Table 14
15   
Spain
Porciano Hernández
Spain
Juan David Salom Trisant
Sat 09:52  Table 12
16   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Spain
David Nuñez Blanco
Sat 09:41  Table 15

Winners qualification

Race to 6
17   
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Sat 10:27  Table 18
18   
Spain
Isidro d. Ureña
R1
Spain
Fran Palacios
Sat 10:40  Table 12
19   
Spain
Juan antonio Pina
Spain
Manuel Fernandez
Sat 10:52  Table 14
20   
Spain
Iván Núñez
Senegal
Eric Martí
Sat 10:52  Table 15
21   
Spain
Juanma Machuca
Spain
David Romero
Sat 11:11  Table 13
22   
Spain
Juan Luis Alaminos
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Sat 11:17  Table 16
23   
Spain
Rafael Guzmán
Spain
Alfonso Sanchez
Sat 11:23  Table 19
24   
Spain
Porciano Hernández
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Sat 11:03  Table 17

Loser round 1

Race to 6
25   
Spain
Salvador Garcia
Spain
Marta Vida de León
Sat 11:27  Table 18
26   
Spain
Sergio Ramos Serrano
Palestinian Territory
Khader Faiez Abu-Helaiel
 
27   
Spain
Ignacio Fernández
Spain
Pedro Merino
Sat 11:30  Table 12
28   
Spain
Antonio Nieto Calero
Spain
Carlos Tortosa
Sat 11:37  Table 17
29   
Spain
Marc Codina Llonch
England
Peter Aprile
Sat 11:45  Table 14
30   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
Luis Hinojosa Lopez
Sat 11:52  Table 15
31   
Spain
David Blanca
Spain
Eva Vivas
Sat 12:07  Table 13
32   
Spain
Juan David Salom Trisant
Spain
David Nuñez Blanco
Sat 12:10  Table 18

Losers qualification

Race to 6
33   
Spain
Salvador Garcia
Spain
Porciano Hernández
Sat 12:10  Table 19
34   
Palestinian Territory
Khader Faiez Abu-Helaiel
Spain
Alfonso Sanchez
Sat 12:23  Table 16
35   
Spain
Ignacio Fernández
Spain
Juan Luis Alaminos
Sat 12:41  Table 12
36   
Spain
Carlos Tortosa
Spain
David Romero
Sat 12:27  Table 17
37   
Spain
Marc Codina Llonch
Senegal
Eric Martí
Sat 12:24  Table 14
38   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
Manuel Fernandez
Sat 12:49  Table 15
39   
Spain
David Blanca
Spain
Fran Palacios
Sat 13:03  Table 13
40   
Spain
David Nuñez Blanco
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Sat 13:11  Table 18

Last sixteen

Race to 7
41   
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Spain
David Romero
Sat 13:19  Table 17
42   
Spain
Isidro d. Ureña
Spain
Juan Luis Alaminos
Sat 13:33  Table 12
43   
Spain
Juan antonio Pina
Spain
Alfonso Sanchez
Sat 13:02  Table 16
44   
Spain
Iván Núñez
Spain
Salvador Garcia
Sat 13:23  Table 14
45   
Spain
Juanma Machuca
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Sat 13:44  Table 16
46   
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
Spain
Fran Palacios
Sat 14:09  Table 18
47   
Spain
Rafael Guzmán
Spain
Carlos Belmonte blanca
Sat 13:42  Table 15
48   
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
Spain
Marc Codina Llonch
Sat 13:25  Table 19

Quarter final

Race to 6
49   
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Spain
Juan Luis Alaminos
 
50   
Spain
Juan antonio Pina
Spain
Salvador Garcia
 
51   
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Ukraine
Ruslan Ostrovskyi
 
52   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
Daniel Muñoz Oliveira
 

Semi final

Race to 6
53   
Winner of match 49
Winner of match 50
 
54   
Winner of match 51
Winner of match 52
 

Final

Race to 6
55   
Winner of match 53
Winner of match 54
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants