Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 24, 2021

Viikkokilpailu (talvi rg) 1/13

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Riku Romppanen
7 (6/1) 20 (14/6)
70%
10
2 Heikki Pietilä
5 (4/1) 12 (12/0)
100%
8
3 Mikko Anttila Sr
6 (4/2) 24 (14/10)
58%
6
3 Ari Ratinen
5 (4/1) 16 (12/4)
75%
6
5 Joni Savolainen
3 (2/1) 12 (6/6)
50%
3
5 Janne Lehtovirta
5 (3/2) 18 (10/8)
56%
3
5 Jori Luoma-aho
5 (3/2) 18 (9/9)
50%
3
5 Leevi Auresto
4 (3/1) 17 (10/7)
59%
3
9 Vesa Vanninen
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
1
Show more
9 Satu Eronen
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
1
9 Nikita Penttinen
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
1
9 Tuomo Malinen
4 (2/2) 17 (10/7)
59%
1
13 Julia Kuutti
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
1
13 Timo Kaartinen
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
1
13 Jussi Nieminen
3 (1/2) 11 (3/8)
27%
1
13 Nora Myllymäki
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
1
17 Juuso Tiainen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
1
17 Jarmo Levänen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
1
17 Janne Kiiski
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
1
17 Sakke Mannila
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
1
17 Tomi Raatikainen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
1
17 Toni Laamanen
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
1
17 Lucas Kanerva
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
1
Entry deadline Nov 24, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Nov 24, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Talvikauden 2021-2022 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen.

Talvikauden 2021-2022 rankingjakso kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Jori Luoma-aho
Wed 17:34  Table 2
2   
Finland
Timo Kaartinen
Walk Over
 
3   
Finland
Satu Eronen
Finland
Tomi Raatikainen
Wed 17:34  Table 3
4   
Finland
Leevi Auresto
R1
Botswana
Janne Lehtovirta
Wed 17:40  Table 5
5   
Finland
Ari Ratinen
Finland
Vesa Vanninen
Wed 17:44  Table 7
6   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Mikko Anttila Sr
Wed 17:34  Table 1
7   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Nora Myllymäki
Wed 17:34  Table 4
8   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Riku Romppanen
R1
Wed 17:44  Table 6

Winner round 1

Race to 3
9   
Finland
Juuso Tiainen
Finland
Tuomo Malinen
Wed 18:16  Table 6
10   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Joni Savolainen
R1
Wed 17:59  Table 4
11   
Finland
Lucas Kanerva
Finland
Satu Eronen
Wed 18:24  Table 3
12   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Jarmo Levänen
Wed 18:32  Table 4
13   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Ari Ratinen
Wed 18:58  Table 2
14   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Jussi Nieminen
Wed 18:36  Table 1
15   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Nora Myllymäki
Wed 18:09  Table 2
16   
Finland
Riku Romppanen
Finland
Toni Laamanen
Wed 18:16  Table 8

Loser round 1

Race to 3
17   
Finland
Jori Luoma-aho
Finland
Toni Laamanen
Wed 19:01  Table 7
18   
Walk Over
Finland
Nora Myllymäki
 
19   
Finland
Tomi Raatikainen
Finland
Jussi Nieminen
Wed 19:19  Table 4
20   
Botswana
Janne Lehtovirta
R1
Finland
Janne Kiiski
Wed 19:27  Table 2
21   
Finland
Vesa Vanninen
Finland
Jarmo Levänen
Wed 19:19  Table 6
22   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Lucas Kanerva
Wed 19:19  Table 1
23   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Timo Kaartinen
Wed 18:40  Table 5
24   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Juuso Tiainen
Wed 18:50  Table 6

Loser round 2

Race to 3
25   
Finland
Jori Luoma-aho
Finland
Nora Myllymäki
Wed 19:37  Table 7
26   
Finland
Jussi Nieminen
Botswana
Janne Lehtovirta
R1
Wed 20:10  Table 2
27   
Finland
Vesa Vanninen
Finland
Julia Kuutti
Wed 20:24  Table 1
28   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Nikita Penttinen
Wed 19:22  Table 5

Winners qualification

Race to 3
29   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Joni Savolainen
Wed 19:03  Table 3
30   
Finland
Satu Eronen
Finland
Leevi Auresto
R1
Wed 19:31  Table 8
31   
Finland
Ari Ratinen
Finland
Mikko Anttila Sr
Wed 19:52  Table 3
32   
Finland
Heikki Pietilä
R1
Finland
Riku Romppanen
Wed 19:03  Table 8

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Jori Luoma-aho
Finland
Satu Eronen
Wed 20:10  Table 4
34   
Botswana
Janne Lehtovirta
R1
Finland
Tuomo Malinen
Wed 20:42  Table 2
35   
Finland
Vesa Vanninen
Finland
Riku Romppanen
Wed 21:16  Table 1
36   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Mikko Anttila Sr
Wed 20:49  Table 3

Quarter final

Race to 3
37   
Finland
Joni Savolainen
Finland
Mikko Anttila Sr
R1
Wed 21:50  Table 1
38   
Finland
Leevi Auresto
R2
Finland
Riku Romppanen
R3
Wed 21:50  Table 2
39   
Finland
Ari Ratinen
R1
Botswana
Janne Lehtovirta
Wed 21:50  Table 3
40   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Jori Luoma-aho
Wed 21:50  Table 4

Semi final

Race to 3
41   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Riku Romppanen
R1
Wed 22:30  Table 1
42   
Finland
Ari Ratinen
Finland
Heikki Pietilä
Wed 22:35  Table 2

Final

Race to 3
43   
Finland
Riku Romppanen
Finland
Heikki Pietilä
Wed 23:27 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants