Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 13, 2021

Viikkokilpailu (syys rg) 8/13

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Markus Leppiaho
6 (5/1) 22 (15/7)
68%
10
2 Timo Kaartinen
7 (5/2) 30 (20/10)
67%
8
3 Leevi Auresto
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
6
3 Nikita Penttinen
4 (3/1) 17 (12/5)
71%
6
5 Heikki Pietilä
3 (2/1) 18 (10/8)
56%
3
5 Tero Riskumäki
3 (2/1) 18 (8/10)
44%
3
5 Kennet Gadd
4 (3/1) 24 (15/9)
63%
3
5 Toni Laamanen
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
3
9 Ilja Hiltunen
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
1
Show more
9 Jarmo Levänen
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
1
9 Julia Kuutti
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
1
9 Qäser Younis
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
1
13 Mervi Salonen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
13 Sakke Mannila
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
13 Nora Myllymäki
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
1
13 Joona Satomaa
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
1
17 Antti Heilakka
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
17 Lucas Kanerva
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
Entry deadline Oct 13, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Oct 13, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (18 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Syyskauden 2021 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen.

Syyskauden ranking sijoittuu ajalle 26.8.-17.11. ja kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Jarmo Levänen
Finland
Kennet Gadd
Wed 17:32  Table 2
2   
Finland
Leevi Auresto
Walk Over
 
3   
Walk Over
Isle of Man
Sakke Mannila
 
4   
Finland
Markus Leppiaho
Walk Over
 
5   
Walk Over
Finland
Joona Satomaa
 
6   
Finland
Julia Kuutti
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Heikki Pietilä
 
8   
Finland
Ilja Hiltunen
Finland
Lucas Kanerva
Wed 17:32  Table 3

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Kennet Gadd
Wed 18:38  Table 2
10   
Finland
Leevi Auresto
R1
Finland
Mervi Salonen
Wed 17:32  Table 4
11   
Finland
Nikita Penttinen
Isle of Man
Sakke Mannila
Wed 17:32  Table 5
12   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Toni Laamanen
Wed 17:32  Table 1
13   
Finland
Tero Riskumäki
Finland
Joona Satomaa
Wed 17:32  Table 8
14   
Finland
Julia Kuutti
Pakistan
Qäser Younis
Wed 18:07  Table 1
15   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Heikki Pietilä
Wed 17:33  Table 6
16   
Finland
Ilja Hiltunen
Finland
Antti Heilakka
Wed 18:24  Table 3

Loser round 1

Race to 4
17   
Finland
Jarmo Levänen
Finland
Antti Heilakka
Wed 19:26  Table 3
18   
Walk Over
Finland
Nora Myllymäki
 
19   
Walk Over
Finland
Julia Kuutti
 
20   
Walk Over
Finland
Joona Satomaa
 
21   
Walk Over
Finland
Toni Laamanen
 
22   
Walk Over
Isle of Man
Sakke Mannila
 
23   
Walk Over
Finland
Mervi Salonen
 
24   
Finland
Lucas Kanerva
Finland
Timo Kaartinen
Wed 19:15  Table 2

Loser round 2

Race to 4
25   
Finland
Jarmo Levänen
Finland
Nora Myllymäki
Wed 19:48  Table 3
26   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Joona Satomaa
Wed 19:08  Table 1
27   
Finland
Toni Laamanen
Isle of Man
Sakke Mannila
Wed 18:25  Table 4
28   
Finland
Mervi Salonen
Finland
Timo Kaartinen
Wed 19:48  Table 2

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Leevi Auresto
Wed 19:25  Table 5
30   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Markus Leppiaho
Wed 19:07  Table 5
31   
Finland
Tero Riskumäki
Pakistan
Qäser Younis
Wed 19:07  Table 6
32   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Ilja Hiltunen
Wed 19:26  Table 4

Losers qualification

Race to 4
33   
Finland
Jarmo Levänen
Finland
Markus Leppiaho
Wed 20:36  Table 3
34   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Leevi Auresto
Wed 20:25  Table 1
35   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Ilja Hiltunen
Wed 20:12  Table 4
36   
Finland
Timo Kaartinen
Pakistan
Qäser Younis
Wed 20:28  Table 2

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Timo Kaartinen
Wed 21:13  Table 1
38   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Toni Laamanen
Wed 21:13  Table 2
39   
Finland
Tero Riskumäki
Finland
Markus Leppiaho
Wed 21:13  Table 3
40   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Leevi Auresto
Wed 21:13  Table 4

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Nikita Penttinen
Wed 22:12  Table 1
42   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Leevi Auresto
R1
Wed 22:05  Table 2

Final

Race to 4
43   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Markus Leppiaho
Wed 22:37  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants