Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 6, 2021

Viikkokilpailu (syys rg) 7/13

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Tuuliina Panula
5 (5/0) 25 (17/8)
68%
10
2 Leevi Auresto
5 (4/1) 24 (16/8)
67%
8
3 Julia Kuutti
4 (3/1) 27 (15/12)
56%
6
3 Anna Palviainen
4 (3/1) 25 (14/11)
56%
6
5 Mikko Anttila Sr
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
3
5 Kennet Gadd
5 (3/2) 26 (14/12)
54%
3
5 Niko Koskinen
5 (3/2) 25 (13/12)
52%
3
5 Marko Myllymäki
4 (2/2) 22 (13/9)
59%
3
9 Jukka Tähtinen
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
1
Show more
9 Timo Kaartinen
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
1
9 Petri Saarinen
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
1
9 Sakke Mannila
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
1
13 Heikki Pietilä
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
1
13 Satu Eronen
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
1
13 Mervi Salonen
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
1
13 Nora Myllymäki
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
1
17 Pekka Lähde
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
1
17 Tanja Koski
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
17 Qäser Younis
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
1
17 Tomi Raatikainen
3 (1/2) 19 (10/9)
53%
1
17 Jorma Lempinen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
17 Antti Heilakka
3 (1/2) 14 (4/10)
29%
1
Entry deadline Oct 6, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Oct 6, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (22 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Syyskauden 2021 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen.

Syyskauden ranking sijoittuu ajalle 26.8.-17.11. ja kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Tanja Koski
Wed 17:31  Table 2
2   
Isle of Man
Sakke Mannila
Walk Over
 
3   
Finland
Niko Koskinen
Finland
Kennet Gadd
Wed 17:31  Table 3
4   
Finland
Jorma Lempinen
Finland
Tomi Raatikainen
Wed 17:31  Table 1
5   
Finland
Mervi Salonen
Finland
Satu Eronen
Wed 17:31  Table 4
6   
Finland
Antti Heilakka
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 17:32  Table 6
7   
Walk Over
Finland
Mikko Anttila
 
8   
Finland
Pekka Lähde
Finland
Nora Myllymäki
Wed 17:36  Table 7

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Petri Saarinen
Finland
Heikki Pietilä
Wed 18:14  Table 2
10   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Tuuliina Panula
Wed 17:31  Table 5
11   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Kennet Gadd
Wed 17:53  Table 3
12   
Finland
Tomi Raatikainen
Finland
Julia Kuutti
Wed 18:29  Table 1
13   
Finland
Anna Palviainen
Finland
Mervi Salonen
Wed 18:34  Table 4
14   
Finland
Antti Heilakka
Finland
Marko Myllymäki
Wed 18:12  Table 6
15   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Mikko Anttila
Wed 17:42  Table 8
16   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Leevi Auresto
R2
Wed 18:36  Table 5

Loser round 1

Race to 4
17   
Finland
Tanja Koski
Finland
Nora Myllymäki
Wed 19:08  Table 5
18   
Walk Over
Finland
Timo Kaartinen
 
19   
Finland
Niko Koskinen
Finland
Antti Heilakka
Wed 18:31  Table 6
20   
Finland
Jorma Lempinen
Finland
Mervi Salonen
Wed 19:30  Table 4
21   
Finland
Satu Eronen
Finland
Tomi Raatikainen
Wed 19:06  Table 6
22   
Finland
Jukka Tähtinen
Pakistan
Qäser Younis
Wed 19:07  Table 3
23   
Walk Over
Isle of Man
Sakke Mannila
 
24   
Finland
Pekka Lähde
Finland
Heikki Pietilä
Wed 19:21  Table 2

Loser round 2

Race to 4
25   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Timo Kaartinen
Wed 20:25  Table 3
26   
Finland
Niko Koskinen
Finland
Mervi Salonen
Wed 20:30  Table 4
27   
Finland
Satu Eronen
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 20:25  Table 2
28   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Heikki Pietilä
Wed 20:08  Table 1

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Petri Saarinen
Finland
Tuuliina Panula
Wed 19:21  Table 8
30   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Julia Kuutti
Wed 19:07  Table 1
31   
Finland
Anna Palviainen
Finland
Marko Myllymäki
Wed 19:34  Table 3
32   
Finland
Mikko Anttila
Finland
Leevi Auresto
Wed 19:09  Table 7

Losers qualification

Race to 4
33   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Kennet Gadd
Wed 21:11  Table 2
34   
Finland
Niko Koskinen
Finland
Petri Saarinen
Wed 21:03  Table 4
35   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Mikko Anttila
Wed 21:12  Table 3
36   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Marko Myllymäki
R1
Wed 21:16  Table 1

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Tuuliina Panula
Finland
Kennet Gadd
Wed 22:09  Table 2
38   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Mikko Anttila
Wed 22:08  Table 1
39   
Finland
Anna Palviainen
Finland
Niko Koskinen
Wed 22:09  Table 3
40   
Finland
Leevi Auresto
R1
Finland
Marko Myllymäki
Wed 22:09  Table 4

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Tuuliina Panula
Finland
Julia Kuutti
Wed 22:59  Table 1
42   
Finland
Anna Palviainen
Finland
Leevi Auresto
R1
Wed 22:49  Table 2

Final

Race to 4
43   
Finland
Tuuliina Panula
Finland
Leevi Auresto
Wed 23:48 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants