Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 8, 2021

Viikkokilpailu (syys rg) 3/13

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Markus Leppiaho
6 (6/0) 20 (16/4)
80%
10
2 Jori Luoma-aho
5 (4/1) 17 (12/5)
71%
8
3 Turkka Salmela
6 (4/2) 24 (15/9)
63%
6
3 Jussi Saarholm
7 (5/2) 28 (17/11)
61%
6
5 Ilkka Kangas
3 (2/1) 11 (6/5)
55%
3
5 Julia Kuutti
4 (3/1) 15 (9/6)
60%
3
5 Kennet Gadd
5 (3/2) 22 (11/11)
50%
3
5 Lucas Kanerva
5 (3/2) 20 (11/9)
55%
3
9 Janne Kiiski
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
1
Show more
9 Jussi Nieminen
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
1
9 Leevi Auresto
4 (2/2) 11 (4/7)
36%
1
9 Toni Laamanen
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
1
13 Samu Parilo
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
1
13 Tomi Raatikainen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
1
13 Yrjö Tuovinen
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
1
13 Juha Renkola
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
1
17 Jukka Tähtinen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
1
17 Mervi Salonen
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
1
17 Timo Kaartinen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
1
17 Olli Salonen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
1
17 Tanja Koski
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
1
17 Jorma Lempinen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
1
9993 Pekka Lähde
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Sep 8, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Sep 8, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
Rankings Syyskauden 2021 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen. MAX 24 PELAAJAA! (määrää nostettu ison kysynnän vuoksi)

Syyskauden ranking sijoittuu ajalle 26.8.-17.11. ja kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Jorma Lempinen
Finland
Markus Leppiaho
Wed 17:30  Table 2
2   
Finland
Jussi Nieminen
Walk Over
 
3   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Jukka Tähtinen
Wed 17:30  Table 3
4   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Toni Laamanen
Wed 17:31  Table 4
5   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Mervi Salonen
Wed 17:31  Table 1
6   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Olli Salonen
Wed 17:31  Table 5
7   
Finland
Lucas Kanerva
Finland
Juha Renkola
Wed 17:31  Table 6
8   
Finland
Pekka Lähde
Finland
Jori Luoma-aho
 

Winner round 1

Race to 3
9   
Finland
Tomi Raatikainen
Finland
Markus Leppiaho
R1
Wed 17:58  Table 4
10   
Finland
Jussi Nieminen
Finland
Tanja Koski
Wed 17:30  Table 7
11   
Finland
Ilkka Kangas
Finland
Jussi Saarholm
Wed 18:19  Table 3
12   
Finland
Toni Laamanen
Finland
Yrjö Tuovinen
Wed 17:58  Table 6
13   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Julia Kuutti
Wed 18:22  Table 1
14   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Samu Parilo
Wed 18:09  Table 5
15   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Juha Renkola
Wed 18:04  Table 7
16   
Finland
Jori Luoma-aho
Finland
Turkka Salmela
Wed 17:52  Table 2

Loser round 1

Race to 3
17   
Finland
Jorma Lempinen
Finland
Turkka Salmela
Wed 18:57  Table 2
18   
Walk Over
Finland
Juha Renkola
 
19   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Samu Parilo
Wed 18:56  Table 5
20   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Kennet Gadd
Wed 19:21  Table 1
21   
Finland
Mervi Salonen
Finland
Yrjö Tuovinen
Wed 18:57  Table 6
22   
Finland
Olli Salonen
Finland
Jussi Saarholm
Wed 19:01  Table 3
23   
Finland
Lucas Kanerva
Finland
Tanja Koski
Wed 18:17  Table 4
24   
Finland
Pekka Lähde
Finland
Tomi Raatikainen
 

Loser round 2

Race to 3
25   
Finland
Turkka Salmela
Finland
Juha Renkola
Wed 19:45  Table 5
26   
Finland
Samu Parilo
Finland
Kennet Gadd
Wed 20:22  Table 1
27   
Finland
Yrjö Tuovinen
Finland
Jussi Saarholm
Wed 19:59  Table 3
28   
Finland
Lucas Kanerva
Finland
Tomi Raatikainen
Wed 19:21  Table 4

Winners qualification

Race to 3
29   
Finland
Markus Leppiaho
R1
Finland
Jussi Nieminen
Wed 19:21  Table 2
30   
Finland
Ilkka Kangas
Finland
Toni Laamanen
Wed 19:46  Table 2
31   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Leevi Auresto
Wed 19:51  Table 7
32   
Finland
Janne Kiiski
Finland
Jori Luoma-aho
Wed 19:06  Table 7

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Turkka Salmela
Finland
Toni Laamanen
Wed 20:32  Table 2
34   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Jussi Nieminen
Wed 21:13  Table 1
35   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Janne Kiiski
Wed 20:53  Table 3
36   
Finland
Lucas Kanerva
Finland
Leevi Auresto
Wed 20:29  Table 4

Quarter final

Race to 3
37   
Finland
Markus Leppiaho
R2
Finland
Lucas Kanerva
Wed 21:51  Table 2
38   
Finland
Ilkka Kangas
Finland
Turkka Salmela
Wed 21:52  Table 4
39   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Jussi Saarholm
Wed 21:52  Table 3
40   
Finland
Jori Luoma-aho
Finland
Kennet Gadd
Wed 22:10  Table 1

Semi final

Race to 3
41   
Finland
Markus Leppiaho
R2
Finland
Turkka Salmela
R1
Wed 22:22  Table 2
42   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Jori Luoma-aho
Wed 22:41  Table 1

Final

Race to 3
43   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Jori Luoma-aho
Wed 23:34 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants