Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 2, 2021

Viikkokilpailu (syys rg) 2/13

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Markus Leppiaho
6 (6/0) 31 (24/7)
77%
10
2 Ilkka Kangas
5 (4/1) 25 (17/8)
68%
8
3 Julia Kuutti
5 (4/1) 25 (16/9)
64%
6
3 Timo Kaartinen
7 (5/2) 35 (21/14)
60%
6
5 Jussi Nieminen
4 (2/2) 22 (9/13)
41%
3
5 Kennet Gadd
3 (2/1) 17 (9/8)
53%
3
5 Sakke Mannila
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
3
5 Tuomo Malinen
5 (3/2) 29 (17/12)
59%
3
9 Joni Savolainen
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
1
Show more
9 Mervi Salonen
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
1
9 Nora Myllymäki
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
1
9 Lucas Kanerva
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
1
13 Olli Salonen
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
1
13 Tanja Koski
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
1
13 Qäser Younis
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
13 Jorma Lempinen
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
1
17 Henri Honkasalo
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
1
17 Pekka Lähde
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
17 Tomi Raatikainen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
Entry deadline Sep 2, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Sep 2, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double elimination (19 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Syyskauden 2021 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen. MAX 24 PELAAJAA!

Syyskauden ranking sijoittuu ajalle 26.8.-17.11. ja kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Tomi Raatikainen
Finland
Timo Kaartinen
Thu 17:32  Table 2
2   
Finland
Jussi Nieminen
Walk Over
 
3   
Walk Over
Finland
Olli Salonen
 
4   
Finland
Pekka Lähde
Walk Over
 
5   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Markus Leppiaho
Thu 17:41  Table 3
6   
Finland
Tanja Koski
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Joni Savolainen
 
8   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Henri Honkasalo
Thu 17:32  Table 1

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Ilkka Kangas
Finland
Timo Kaartinen
Thu 18:12  Table 3
10   
Finland
Jussi Nieminen
Pakistan
Qäser Younis
Thu 17:35  Table 7
11   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Olli Salonen
Thu 17:32  Table 4
12   
Finland
Pekka Lähde
Isle of Man
Sakke Mannila
Thu 17:58  Table 2
13   
Finland
Mervi Salonen
Finland
Markus Leppiaho
R3
Thu 18:11  Table 6
14   
Finland
Tanja Koski
Finland
Lucas Kanerva
Thu 17:32  Table 5
15   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Joni Savolainen
Thu 17:33  Table 6
16   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Jorma Lempinen
Thu 18:11  Table 1

Loser round 1

Race to 4
17   
Finland
Tomi Raatikainen
Finland
Jorma Lempinen
Thu 18:49  Table 1
18   
Walk Over
Finland
Joni Savolainen
 
19   
Walk Over
Finland
Tanja Koski
 
20   
Walk Over
Finland
Mervi Salonen
 
21   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Pekka Lähde
Thu 18:41  Table 2
22   
Walk Over
Finland
Olli Salonen
 
23   
Walk Over
Pakistan
Qäser Younis
 
24   
Finland
Henri Honkasalo
Finland
Timo Kaartinen
Thu 18:41  Table 3

Loser round 2

Race to 4
25   
Finland
Jorma Lempinen
Finland
Joni Savolainen
Thu 19:55  Table 4
26   
Finland
Tanja Koski
Finland
Mervi Salonen
Thu 18:38  Table 4
27   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Olli Salonen
Thu 19:33  Table 2
28   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Timo Kaartinen
Thu 19:08  Table 3

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Ilkka Kangas
Finland
Jussi Nieminen
Thu 18:45  Table 5
30   
Finland
Kennet Gadd
Isle of Man
Sakke Mannila
Thu 18:45  Table 6
31   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Lucas Kanerva
Thu 18:46  Table 7
32   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Julia Kuutti
Thu 19:55  Table 1

Losers qualification

Race to 4
33   
Finland
Joni Savolainen
Isle of Man
Sakke Mannila
Thu 20:29  Table 4
34   
Finland
Mervi Salonen
Finland
Jussi Nieminen
Thu 19:23  Table 4
35   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Nora Myllymäki
Thu 20:20  Table 1
36   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Lucas Kanerva
Thu 19:51  Table 3

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Ilkka Kangas
R1
Finland
Tuomo Malinen
Thu 21:08  Table 4
38   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Timo Kaartinen
Thu 21:08  Table 3
39   
Finland
Markus Leppiaho
Isle of Man
Sakke Mannila
Thu 21:08  Table 2
40   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Jussi Nieminen
Thu 21:08  Table 1

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Ilkka Kangas
R1
Finland
Timo Kaartinen
Thu 21:54  Table 2
42   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Julia Kuutti
Thu 21:50  Table 1

Final

Race to 4
43   
Finland
Ilkka Kangas
R1
Finland
Markus Leppiaho
R1
Thu 22:20  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants