Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 22, 2023

Viikkokilpailu (syys rg) 13/13

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Finland Petri Makkonen
5 (4/0) 23 (16/7)
70%
10
1 Finland Leevi Auresto
5 (4/0) 25 (16/9)
64%
10
3 Finland Juha Laaksonen
5 (4/1) 28 (18/10)
64%
6
3 Finland Julia Kuutti
5 (3/2) 27 (16/11)
59%
6
5 Finland Riikka Saaranen
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
3
5 Finland Jari Järvinen
5 (3/2) 33 (17/16)
52%
3
5 Finland Mika Niemi
3 (2/1) 16 (8/8)
50%
3
5 Finland jani kela
5 (3/2) 32 (16/16)
50%
3
9 Finland Jukka Tähtinen
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
1
Show more
9 Finland Petri Saarinen
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
1
9 Pakistan Qaser Younis
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
1
9 Finland Yrjö Tuovinen
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
1
13 Finland Mikko Anttila Sr
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
1
13 Finland Leevi Tamminen
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
1
13 Finland Tuomo Malinen
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
13 Finland Antti Heilakka
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
17 Finland Daniel Hänninen
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
1
17 Finland Satu Eronen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
17 Finland Timo Kaartinen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
Starts Nov 22, 2023, 5:30 PM (local time)
Entry deadline Nov 22, 2023, 5:29 PM (local time)
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti
Rankings Syyskauden 2023 ranking
Format Double to Single elimination (19 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
More info
Tervetuloa pelaamaan syyskauden viikkokisoja!

Osmaksu 10€ - rahapalkinnot kilpailun parhaimmistolle (2-4 pelaajamäärästä riippuen)

Rahanjako: 7€/pelaaja pottiin, 2€/pelaaja talolle ja 1€/pelaaja viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin

Viikkokilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Syyskauden päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla vähintään kolmeen (3) syyskauden rankingkilpailuun.

Yhteystiedot: Julia /
045 6197730

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Juha Laaksonen
Finland
Mikko Anttila Sr
Wed 17:39  Table 2
2   
Finland
Antti Heilakka
Walk Over
 
3   
Walk Over
Finland
Petri Saarinen
 
4   
Finland
Petri Makkonen
Walk Over
 
5   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Jari Järvinen
Wed 17:39  Table 3
6   
Pakistan
Qaser Younis
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Riikka Saaranen
 
8   
Finland
Daniel Hänninen
Finland
Timo Kaartinen
Wed 17:39  Table 4

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
jani kela
Finland
Juha Laaksonen
Wed 18:06  Table 2
10   
Finland
Antti Heilakka
Finland
Yrjö Tuovinen
Wed 17:39  Table 5
11   
Finland
Leevi Tamminen
Finland
Petri Saarinen
Wed 17:39  Table 6
12   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Satu Eronen
Wed 17:56  Table 4
13   
Finland
Mika Niemi
Finland
Jari Järvinen
Wed 18:26  Table 3
14   
Pakistan
Qaser Younis
Finland
Tuomo Malinen
Wed 17:39  Table 7
15   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Riikka Saaranen
Wed 17:39  Table 1
16   
Finland
Daniel Hänninen
Finland
Leevi Auresto
Wed 18:10  Table 1

Loser round 1

Race to 4
17   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Daniel Hänninen
Wed 18:45  Table 6
18   
Walk Over
Finland
Riikka Saaranen
 
19   
Walk Over
Finland
Tuomo Malinen
 
20   
Walk Over
Finland
Jari Järvinen
 
21   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Satu Eronen
Wed 18:26  Table 4
22   
Walk Over
Finland
Leevi Tamminen
 
23   
Walk Over
Finland
Antti Heilakka
 
24   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
jani kela
R1
Wed 18:50  Table 7

Loser round 2

Race to 4
25   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Riikka Saaranen
Wed 19:11  Table 1
26   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Jari Järvinen
Wed 19:15  Table 3
27   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Leevi Tamminen
Wed 19:00  Table 4
28   
Finland
Antti Heilakka
Finland
jani kela
Wed 19:44  Table 4

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Juha Laaksonen
Finland
Yrjö Tuovinen
Wed 18:50  Table 2
30   
Finland
Petri Saarinen
Finland
Petri Makkonen
Wed 18:44  Table 5
31   
Finland
Mika Niemi
Pakistan
Qaser Younis
Wed 19:16  Table 6
32   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Leevi Auresto
R2
Wed 18:45  Table 1

Losers qualification

Race to 4
33   
Finland
Riikka Saaranen
Finland
Petri Saarinen
Wed 20:06  Table 1
34   
Finland
Jari Järvinen
Finland
Yrjö Tuovinen
Wed 20:06  Table 2
35   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Julia Kuutti
Wed 19:44  Table 2
36   
Finland
jani kela
Pakistan
Qaser Younis
Wed 20:17  Table 3

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Juha Laaksonen
Finland
Jari Järvinen
Wed 21:10  Table 2
38   
Finland
Petri Makkonen
Finland
jani kela
Wed 21:10  Table 3
39   
Finland
Mika Niemi
Finland
Julia Kuutti
Wed 21:10  Table 1
40   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Riikka Saaranen
Wed 21:10  Table 4

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Juha Laaksonen
Finland
Petri Makkonen
Wed 21:47  Table 1
42   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Leevi Auresto
Wed 22:01  Table 2

Final

Race to 4
43   
Finland
Petri Makkonen
Finland
Leevi Auresto
Wed 23:07 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants