Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 26, 2021

Viikkokilpailu (syys rg) 1/13

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mika Niemi
6 (5/1) 28 (16/12)
57%
10
2 Julia Kuutti
6 (4/2) 25 (16/9)
64%
8
3 Markus Leppiaho
4 (3/1) 23 (13/10)
57%
6
3 Jussi Muurainen
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
6
5 Heikki Pietilä
3 (2/1) 16 (9/7)
56%
3
5 Jani Pekkola
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
3
5 Sakke Mannila
4 (3/1) 28 (15/13)
54%
3
5 Tuomo Malinen
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
3
9 Joni Savolainen
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
1
Show more
9 Riikka Saaranen
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
1
9 Olli Salonen
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
1
9 Tanja Koski
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
1
13 Jussi Nieminen
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
1
13 Qäser Younis
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
1
13 Nora Myllymäki
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
1
17 Juha Uusitalo
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
1
17 Mervi Salonen
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
1
17 Timo Kaartinen
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
1
17 Jorma Lempinen
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
1
9993 Jukka Autio
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Aug 26, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Aug 26, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double elimination (20 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Syyskauden 2021 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen. MAX 20 PELAAJAA!

Syyskauden ranking sijoittuu ajalle 26.8.-17.11. ja kestää yhteensä 13 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Jussi Nieminen
Thu 17:32  Table 2
2   
Pakistan
Qäser Younis
Walk Over
 
3   
Walk Over
Finland
Tuomo Malinen
 
4   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Juha Uusitalo
Thu 17:32  Table 3
5   
Finland
Jorma Lempinen
Finland
Riikka Saaranen
Thu 17:32  Table 4
6   
Finland
Jukka Autio
Walk Over
 
7   
Walk Over
Finland
Olli Salonen
 
8   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Jani Pekkola
Thu 18:05  Table 2

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Mika Niemi
Finland
Timo Kaartinen
Thu 18:05  Table 6
10   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Heikki Pietilä
Thu 18:05  Table 7
11   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Tuomo Malinen
Thu 17:32  Table 1
12   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Markus Leppiaho
Thu 18:09  Table 3
13   
Finland
Joni Savolainen
Finland
Riikka Saaranen
Thu 18:17  Table 1
14   
Finland
Jukka Autio
Finland
Jussi Muurainen
 
15   
Finland
Tanja Koski
Finland
Olli Salonen
Thu 17:32  Table 5
16   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Mervi Salonen
Thu 19:04  Table 2

Loser round 1

Race to 3
17   
Finland
Jussi Nieminen
Finland
Mervi Salonen
Thu 20:16  Table 2
18   
Walk Over
Finland
Tanja Koski
 
19   
Walk Over
Finland
Jukka Autio
 
20   
Finland
Juha Uusitalo
Finland
Joni Savolainen
Thu 19:13  Table 6
21   
Finland
Jorma Lempinen
Finland
Nora Myllymäki
Thu 18:45  Table 3
22   
Walk Over
Finland
Tuomo Malinen
 
23   
Walk Over
Pakistan
Qäser Younis
 
24   
Finland
Jani Pekkola
Finland
Timo Kaartinen
Thu 19:04  Table 4

Loser round 2

Race to 3
25   
Finland
Jussi Nieminen
Finland
Tanja Koski
Thu 20:46  Table 2
26   
Finland
Jukka Autio
Finland
Joni Savolainen
 
27   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Tuomo Malinen
Thu 19:46  Table 3
28   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Jani Pekkola
Thu 19:26  Table 4

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Mika Niemi
Finland
Heikki Pietilä
Thu 19:14  Table 7
30   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Markus Leppiaho
Thu 19:13  Table 1
31   
Finland
Riikka Saaranen
Finland
Jussi Muurainen
Thu 19:13  Table 5
32   
Finland
Olli Salonen
Isle of Man
Sakke Mannila
Thu 20:16  Table 4

Losers qualification

Race to 3
33   
Finland
Tanja Koski
Finland
Julia Kuutti
Thu 21:32  Table 2
34   
Finland
Joni Savolainen
Finland
Mika Niemi
Thu 20:07  Table 1
35   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Olli Salonen
Thu 21:35  Table 3
36   
Finland
Jani Pekkola
Finland
Riikka Saaranen
Thu 20:21  Table 5

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Julia Kuutti
Thu 22:10  Table 1
38   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Tuomo Malinen
Thu 22:12  Table 3
39   
Finland
Jussi Muurainen
Finland
Jani Pekkola
Thu 22:10  Table 2
40   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Mika Niemi
Thu 22:10  Table 4

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Markus Leppiaho
Thu 23:04  Table 1
42   
Finland
Jussi Muurainen
Finland
Mika Niemi
Thu 23:12  Table 2

Final

Race to 4
43   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Mika Niemi
Thu 23:56 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants