Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 19, 2021

Viikkokilpailu (kesä rg) 14/14

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Mika Niemi
6 (5/1) 31 (19/12)
61%
10
2 Riikka Saaranen
7 (5/2) 41 (26/15)
63%
8
3 Markus Leppiaho
5 (4/1) 27 (17/10)
63%
6
3 Jukka Tähtinen
5 (4/1) 24 (16/8)
67%
6
5 Niko Tuominen
3 (2/1) 17 (11/6)
65%
3
5 Julia Kuutti
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
3
5 Antti Heilakka
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
3
5 Jussi Saarholm
3 (2/1) 15 (8/7)
53%
3
9 Satu Eronen
5 (3/2) 30 (16/14)
53%
1
Show more
9 Tomi Raatikainen
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
1
9 Marko Myllymäki
4 (2/2) 20 (8/12)
40%
1
9 Jomi Myllymäki
5 (3/2) 25 (15/10)
60%
1
13 Mikko Anttila
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
1
13 Timo Kaartinen
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
1
13 Nora Myllymäki
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
1
13 Jorma Lempinen
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
1
17 Mervi Salonen
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
1
17 Olli Salonen
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
1
17 Kennet Gadd
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
17 Tanja Koski
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
17 Qäser Younis
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
17 Joona Satomaa
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
1
17 Yrjö Tuovinen
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
1
17 Janne Steenroos
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
1
Entry deadline Aug 19, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Aug 19, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Kesäkauden 2021 ranking
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti (julia.kuutti@hotmail.fi)
More info
// VIIKKOKILPAILUFINAALI PELATAAN 28.8. !

Ilmoittautuminen normaalisti CueScoreen. MAX 24 PELAAJAA!

Kesäkauden ranking sijoittuu ajalle 23.5.-22.8. ja kestää yhteensä 14 viikkoa. Rankingjakson päätteeksi pelataan viikkokilpailufinaali, johon osallistumisoikeuden saa osallistumalla jakson aikana vähintään kolmeen (3) rankingkilpailuun. Kauden lopussa rankingin kolme parasta saavat vapaan pääsyn finaaliin.

Osallistumismaksu rankingkisaan 10€, josta 1€/pelaaja menee viikkokilpailufinaalin lähtöpottiin, 2€/pelaaja talolle ja 7€/pelaaja yksittäisen kilpailun pottiin.

Kilpailuissa on tasoitukset käytössä.

Huom. Turnauksessa pelataan kaikki kierrokset (finaali mukaan luettuna), mikäli aikataulu sen sallii.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Antti Heilakka
R1
Thu 17:32  Table 2
2   
Finland
Joona Satomaa
Finland
Nora Myllymäki
Thu 17:57  Table 8
3   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Olli Salonen
Thu 17:32  Table 3
4   
Finland
Riikka Saaranen
Finland
Kennet Gadd
Thu 17:32  Table 4
5   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Mikko Anttila
Thu 17:47  Table 7
6   
Finland
Tomi Raatikainen
Finland
Jomi Myllymäki
Thu 17:32  Table 5
7   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Julia Kuutti
Thu 17:32  Table 1
8   
Finland
Satu Eronen
Finland
Mervi Salonen
Thu 17:32  Table 6

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Marko Myllymäki
Finland
Antti Heilakka
Thu 18:10  Table 2
10   
Finland
Joona Satomaa
Finland
Niko Tuominen
Thu 18:30  Table 4
11   
Finland
Yrjö Tuovinen
Finland
Markus Leppiaho
Thu 18:02  Table 3
12   
Finland
Riikka Saaranen
Finland
Tanja Koski
Thu 18:38  Table 5
13   
Finland
Jorma Lempinen
Finland
Jukka Tähtinen
Thu 18:15  Table 7
14   
Finland
Jomi Myllymäki
Finland
Mika Niemi
Thu 18:09  Table 5
15   
Finland
Janne Steenroos
Finland
Julia Kuutti
R1
Thu 18:04  Table 1
16   
Finland
Satu Eronen
Finland
Jussi Saarholm
Thu 18:12  Table 6

Loser round 1

Race to 4
17   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Satu Eronen
Thu 19:04  Table 7
18   
Finland
Nora Myllymäki
Finland
Janne Steenroos
Thu 19:14  Table 3
19   
Finland
Olli Salonen
Finland
Jomi Myllymäki
Thu 18:38  Table 3
20   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Jorma Lempinen
Thu 19:06  Table 1
21   
Finland
Mikko Anttila
Finland
Tanja Koski
Thu 19:32  Table 5
22   
Finland
Tomi Raatikainen
Finland
Yrjö Tuovinen
Thu 18:47  Table 2
23   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Joona Satomaa
Thu 18:52  Table 6
24   
Finland
Mervi Salonen
Finland
Marko Myllymäki
Thu 18:52  Table 4

Loser round 2

Race to 4
25   
Finland
Satu Eronen
Finland
Nora Myllymäki
Thu 20:07  Table 3
26   
Finland
Jomi Myllymäki
Finland
Jorma Lempinen
Thu 19:45  Table 1
27   
Finland
Mikko Anttila
Finland
Tomi Raatikainen
Thu 20:27  Table 4
28   
Finland
Timo Kaartinen
Finland
Marko Myllymäki
Thu 19:43  Table 4

Winners qualification

Race to 4
29   
Finland
Antti Heilakka
Finland
Niko Tuominen
Thu 19:24  Table 6
30   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Riikka Saaranen
Thu 19:48  Table 2
31   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Mika Niemi
Thu 20:03  Table 6
32   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Jussi Saarholm
Thu 20:32  Table 2

Losers qualification

Race to 4
33   
Finland
Satu Eronen
Finland
Riikka Saaranen
Thu 21:03  Table 3
34   
Finland
Jomi Myllymäki
Finland
Antti Heilakka
Thu 20:39  Table 1
35   
Finland
Tomi Raatikainen
Finland
Julia Kuutti
Thu 21:28  Table 1
36   
Finland
Marko Myllymäki
Finland
Mika Niemi
Thu 20:32  Table 5

Quarter final

Race to 4
37   
Finland
Niko Tuominen
Finland
Mika Niemi
Thu 22:05  Table 2
38   
Finland
Markus Leppiaho
Finland
Julia Kuutti
Thu 22:05  Table 1
39   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Antti Heilakka
Thu 22:05  Table 3
40   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Riikka Saaranen
Thu 22:05  Table 4

Semi final

Race to 4
41   
Finland
Mika Niemi
Finland
Markus Leppiaho
Thu 22:48  Table 1
42   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Riikka Saaranen
Thu 22:51  Table 2

Final

Race to 4
43   
Finland
Mika Niemi
Finland
Riikka Saaranen
Thu 23:29 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants