Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 7, 2021

VIIKKOKISAT 8-PALLO 7.9.2021 (SYKSY21) 4/16

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Riku Romppanen
5 (4/1) 21 (15/6)
71%
10
2 Leevi Auresto
5 (4/1) 27 (16/11)
59%
8
3 Kari Patjas
3 (2/1) 17 (9/8)
53%
6
3 Kari Toivonen
5 (3/2) 31 (17/14)
55%
6
5 Joni Savolainen
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
3
5 Petri Hakolampi
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
3
7 Janika Ström
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
3
7 Juha Lähteenmäki
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
3
9 Sakke Mannila
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
9 Arthur Herranen
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
1
9 Mika Herranen
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
1
Entry deadline Sep 7, 2021, 5:29 PM (local time)
Starts Sep 7, 2021, 5:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (11 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Syyskausi 2021
Organizer Tuusulan Keilahalli
More info
Tervetuloa Tuusulan Keilahallille pelaamaan viikkokisoja.

Pelimuoto: 9-pallo/8-pallo, vuoroviikoin, vuoroaloituksin, aloittaja arvotaan
Voittomäärä: 3-5 voittoon tasoituksilla
Pöydät: 8 kpl Dynamic III
Kaavio: Tuplaeliminaatio + 4-16 cup
Osallistujamäärä: minimissään 8 pelaajaa
Osallistumismaksu: 10 €, josta 1 € viikkokisojen jaksofinaaliin
Palkinnot: Jaetaan 2-4 parhaalle

Ilmoittautuminen: Cuescoren kautta tai 0504330606.

HUOM!!!
Turnaus alkaa tiistaisin klo 17.30
Viikkokisojen jaksofinaalit 3-4 kuukauden välein
- Jaksofinaaleihin osallistumisoikeus on vähintään 3 viikkokisaan jakson aikana osallistuneilla

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Finland
Mika Herranen
Walk Over
 
2   
Finland
Leevi Auresto
R1
Isle of Man
Sakke Mannila
Tue 17:47  Table 1
3   
Finland
Riku Romppanen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Arthur Herranen
 
5   
Finland
Kari Patjas
Walk Over
 
6   
Finland
Juha Lähteenmäki
Finland
Kari Toivonen
Tue 17:47  Table 2
7   
Finland
Petri Hakolampi
Finland
Janika Ström
Tue 17:47  Table 4
8   
Walk Over
Finland
Joni Savolainen
 

Winner round 1

Race to 4
9   
Finland
Mika Herranen
Finland
Leevi Auresto
Tue 18:40  Table 1
10   
Finland
Riku Romppanen
Arthur Herranen
Tue 17:47  Table 6
11   
Finland
Kari Patjas
Finland
Juha Lähteenmäki
Tue 18:26  Table 2
12   
Finland
Petri Hakolampi
Finland
Joni Savolainen
Tue 18:34  Table 4

Loser round 1

Race to 4
13   
Walk Over
Isle of Man
Sakke Mannila
 
14   
Walk Over
Walk Over
 
15   
Walk Over
Finland
Kari Toivonen
 
16   
Finland
Janika Ström
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
17   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Joni Savolainen
Tue 19:23  Table 4
18   
Walk Over
Finland
Juha Lähteenmäki
 
19   
Finland
Kari Toivonen
Arthur Herranen
Tue 18:26  Table 6
20   
Finland
Janika Ström
Finland
Mika Herranen
Tue 19:07  Table 1

Winners qualification

Race to 4
21   
Finland
Leevi Auresto
R1
Finland
Riku Romppanen
Tue 19:07  Table 2
22   
Finland
Kari Patjas
Finland
Petri Hakolampi
Tue 19:23  Table 6

Loser round 3

Race to 4
23   
Finland
Joni Savolainen
Finland
Juha Lähteenmäki
Tue 19:56  Table 2
24   
Finland
Kari Toivonen
Finland
Janika Ström
Tue 20:12  Table 6

Losers qualification

Race to 4
25   
Finland
Joni Savolainen
Finland
Riku Romppanen
R2
Tue 20:34  Table 1
26   
Finland
Kari Toivonen
Finland
Petri Hakolampi
Tue 20:58  Table 6

Semi final

Race to 4
27   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Kari Toivonen
Tue 21:35  Table 1
28   
Finland
Kari Patjas
Finland
Riku Romppanen
R1
Tue 21:35  Table 6

Final

Race to 4
29   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Riku Romppanen
Tue 22:21  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants