Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 7, 2022

Unique Klubbturnering

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Evert Andersson
Unique BK
5 (5/0) 34 (25/9)
74%
2 Mindaugas Jomantas
Oslo BK
5 (3/2) 35 (19/16)
54%
3 Jarek (Barracuda) Kapuściński
Ask BC
4 (3/1) 28 (16/12)
57%
3 Stig Nesvik
Oslo BK
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
5 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
5 Ida Amundsen Holtet
Oslo BK
4 (2/2) 34 (16/18)
47%
7 Robin Nathan
Unique BK
3 (1/2) 18 (5/13)
28%
7 Hamza Malik
Unique BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
9 Tayab Malik
Unique BK
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
9 Hamad Malik
Unique BK
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
9 Alessandro Luca
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
Entry deadline Jun 7, 2022, 5:55 PM (local time)
Starts Jun 7, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (11 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Organizer Unique BK
Contact Thomas Herbert-Andersen (thomaa3010@hotmail.no)
More info
Klubbturnering på Bjerke Biljardpark. 100 kroner for voksne, 50 for damer og juniorer. 80 % ut i premie.

Kontakt Thomas på 97487272 om du ikke kommer inn i bygget eller ikke finner frem :)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
Norway
Ida Amundsen Holtet
Tue 17:58  Table 1
2   
Italy
Alessandro Luca
Walk Over
 
3   
Norway
Evert Andersson
Norway
Robin Nathan
110
Tue 18:35  Table 5
4   
Norway
Tayab Malik
59
Norway
Hamad Malik
59
Tue 17:58  Table 2

Winner round 1

Race to 5
5   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
Tue 18:36  Table 1
6   
Italy
Alessandro Luca
Norway
Stig Nesvik
Tue 17:58  Table 3
7   
Norway
Hamza Malik
70
Norway
Evert Andersson
Tue 17:58  Table 5
8   
Norway
Hamad Malik
59
Lithuania
Mindaugas Jomantas
Tue 18:35  Table 7

Loser round 1

Race to 5
9   
Norway
Ida Amundsen Holtet
Norway
Hamad Malik
59
Tue 19:44  Table 5
10   
Walk Over
Norway
Hamza Malik
 
11   
Norway
Robin Nathan
110
Italy
Alessandro Luca
Tue 18:49  Table 8
12   
Norway
Tayab Malik
59
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Tue 19:23  Table 3

Loser round 2

Race to 5
13   
Norway
Ida Amundsen Holtet
Norway
Hamza Malik
70
Tue 20:00  Table 2
14   
Norway
Robin Nathan
110
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Tue 20:00 

Winners qualification

Race to 5
15   
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
Norway
Stig Nesvik
Tue 19:18  Table 2
16   
Norway
Evert Andersson
Lithuania
Mindaugas Jomantas
Tue 19:15  Table 7

Losers qualification

Race to 5
17   
Norway
Ida Amundsen Holtet
Norway
Stig Nesvik
Tue 20:45 
18   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Lithuania
Mindaugas Jomantas
Tue 20:08  Table 8

Semi final

Race to 5
19   
Poland
Jarek (Barracuda) Kapuściński
Lithuania
Mindaugas Jomantas
Tue 21:49 
20   
Norway
Evert Andersson
Norway
Stig Nesvik
Tue 21:50 

Final

Race to 5
21   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
Norway
Evert Andersson
Tue 22:13 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants