Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 29, 2023

Ungdoms SM 2023 U16 9-ball

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Sweden Walter Laikre
Stockholms Biljardsällskap
4 (4/0) 26 (20/6)
77%
2 Sweden Sebastian Simonsson
Kville Biljard Club
4 (3/1) 29 (16/13)
55%
3 Sweden Jonah Kramer
Umeå Biljardklubb
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
3 Sweden Gabriel Aspholm
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 24 (14/10)
58%
5 Sweden David Stengård
Norrköping Billiards Club
5 (3/2) 36 (17/19)
47%
5 Sweden Matthew Quick
Malmö Biljardklubb
5 (3/2) 31 (18/13)
58%
7 Sweden Tobias Ljung
Biljardklubben Paradis
4 (2/2) 28 (13/15)
46%
7 Sweden Östen Carlsson
BK Milen
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
9 Sweden Hanna Ljung
Biljardklubben Paradis
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
9 Sweden Jacob Gyll
Umeå Biljardklubb
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
9 Sweden Isabelle Centervall
Biljardklubben Paradis
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
9 Sweden Harry Larsson
Umeå Biljardklubb
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
Starts Oct 29, 2023, 10:00 AM (local time)
Entry deadline Oct 25, 2023, 11:59 PM (local time)
Organizer Svenska Biljardförbundet
Contact Tom Eksell (xlbiljard@gmail.com, 0707-268013) and Anna-Karin Bedeus (annakarin.bedeus@gmail.com, 0738010911)
Format Double to Single elimination (12 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Sweden
Östen Carlsson
Sweden
Harry Larsson
Sun 10:01  Table 9
2   
Sweden
Jacob Gyll
Sweden
David Stengård
Sun 10:01  Table 8
3   
Sweden
Isabelle Centervall
Sweden
Tobias Ljung
Sun 10:01  Table 7
4   
Sweden
Hanna Ljung
Sweden
Matthew Quick
Sun 10:01  Table 6

Winner round 1

Race to 5
5   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Östen Carlsson
Sun 10:45  Table 9
6   
Sweden
David Stengård
Sweden
Jonah Kramer
Sun 11:36  Table 8
7   
Sweden
Gabriel Aspholm
Sweden
Tobias Ljung
Sun 10:52  Table 7
8   
Sweden
Matthew Quick
Sweden
Sebastian Simonsson
Sun 10:40  Table 6

Loser round 1

Race to 5
9   
Sweden
Harry Larsson
Sweden
Matthew Quick
Sun 11:36  Table 6
10   
Sweden
Jacob Gyll
Sweden
Tobias Ljung
Sun 11:36  Table 7
11   
Sweden
Isabelle Centervall
Sweden
David Stengård
Sun 12:39  Table 7
12   
Sweden
Hanna Ljung
Sweden
Östen Carlsson
Sun 11:36  Table 9

Loser round 2

Race to 5
13   
Sweden
Matthew Quick
Sweden
Tobias Ljung
Sun 12:46  Table 9
14   
Sweden
David Stengård
Sweden
Östen Carlsson
Sun 13:35  Table 7

Winners qualification

Race to 5
15   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Jonah Kramer
Sun 12:20  Table 8
16   
Sweden
Gabriel Aspholm
Sweden
Sebastian Simonsson
Sun 12:17  Table 6

Losers qualification

Race to 5
17   
Sweden
Matthew Quick
Sweden
Jonah Kramer
Sun 13:25  Table 9
18   
Sweden
David Stengård
Sweden
Gabriel Aspholm
Sun 14:36  Table 11

Semi final

Race to 5
19   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Gabriel Aspholm
Sun 15:05  Table 11
20   
Sweden
Sebastian Simonsson
Sweden
Jonah Kramer
Sun 14:40  Table 10

Final

Race to 5
21   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Sebastian Simonsson
Sun 15:56  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants