Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 28, 2023

Ungdoms SM 2023 U16 8-ball

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Sweden Jonah Kramer
Umeå Biljardklubb
5 (4/1) 24 (17/7)
71%
2 Sweden Gabriel Aspholm
Stockholms Biljardsällskap
5 (3/2) 24 (15/9)
63%
3 Sweden Sebastian Simonsson
Kville Biljard Club
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
3 Sweden Walter Laikre
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 14 (9/5)
64%
5 Sweden David Stengård
Norrköping Billiards Club
4 (2/2) 18 (8/10)
44%
5 Sweden Harry Larsson
Umeå Biljardklubb
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
7 Sweden Hanna Ljung
Biljardklubben Paradis
4 (2/2) 20 (8/12)
40%
7 Sweden Matthew Quick
Malmö Biljardklubb
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
9 Sweden Tobias Ljung
Biljardklubben Paradis
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
9 Sweden Östen Carlsson
BK Milen
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
9 Sweden Jacob Gyll
Umeå Biljardklubb
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
9 Sweden Isabelle Centervall
Biljardklubben Paradis
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
Starts Oct 28, 2023, 10:00 AM (local time)
Entry deadline Oct 25, 2023, 11:59 PM (local time)
Organizer Svenska Biljardförbundet
Contact Tom Eksell (xlbiljard@gmail.com, 0707-268013) and Anna-Karin Bedeus (annakarin.bedeus@gmail.com, 0738010911)
Format Double to Single elimination (12 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Sweden
David Stengård
Sweden
Östen Carlsson
Sat 10:10  Table 6
2   
Sweden
Jacob Gyll
Sweden
Matthew Quick
Sat 10:10  Table 7
3   
Sweden
Isabelle Centervall
Sweden
Hanna Ljung
Sat 10:10  Table 8
4   
Sweden
Harry Larsson
Sweden
Tobias Ljung
Sat 10:10  Table 9

Winner round 1

Race to 4
5   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Östen Carlsson
Sat 11:09  Table 6
6   
Sweden
Matthew Quick
Sweden
Jonah Kramer
Sat 10:51  Table 7
7   
Sweden
Gabriel Aspholm
Sweden
Hanna Ljung
Sat 12:46  Table 7
8   
Sweden
Tobias Ljung
Sweden
Sebastian Simonsson
Sat 11:23  Table 9

Loser round 1

Race to 4
9   
Sweden
David Stengård
Sweden
Tobias Ljung
Sat 12:04  Table 6
10   
Sweden
Jacob Gyll
Sweden
Hanna Ljung
Sat 13:18  Table 11
11   
Sweden
Isabelle Centervall
Sweden
Matthew Quick
Sat 12:52  Table 10
12   
Sweden
Harry Larsson
Sweden
Östen Carlsson
Sat 11:39  Table 7

Loser round 2

Race to 4
13   
Sweden
David Stengård
Sweden
Hanna Ljung
Sat 14:53  Table 11
14   
Sweden
Matthew Quick
Sweden
Harry Larsson
Sat 13:40  Table 10

Winners qualification

Race to 4
15   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Jonah Kramer
Sat 12:02  Table 9
16   
Sweden
Gabriel Aspholm
Sweden
Sebastian Simonsson
Sat 13:23  Table 12

Losers qualification

Race to 4
17   
Sweden
David Stengård
Sweden
Jonah Kramer
Sat 15:26  Table 10
18   
Sweden
Harry Larsson
Sweden
Gabriel Aspholm
Sat 14:53  Table 10

Semi final

Race to 4
19   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Gabriel Aspholm
Sat 16:07 
20   
Sweden
Sebastian Simonsson
Sweden
Jonah Kramer
Sat 16:07 

Final

Race to 4
21   
Sweden
Gabriel Aspholm
Sweden
Jonah Kramer
Sat 17:13  Table 11

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants