Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 14, 2020

Ungdoms SM - Kval - Göteborg - U16 Pojkar

8-Ball

Add players

Please wait...
Entry deadline Mar 8, 2020, 8:30 PM (local time)
Starts Mar 14, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Dresscode Finskor, kragförsedd tröja typ piké eller skjorta. Inga jeans eller gympaskor.
Organizer BK Milen and Svenska Biljardförbundet
Contact Lennart Efraimsson (lennart_81@hotmail.com)
More info
Ungdoms SM i pool är årets största ungdomstävling i biljard. Tävlingen är öppen för alla ungdomar upp till 18 år.
Läs allt om detta här: https://www.biljardforbundet.se/UngBiljard/

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Sweden
Tomas Andersson
Sweden
W-O 1
 
2   
Sweden
Leon Grönlund
Sweden
W-O 2
 
3   
Sweden
Rickard Snällman
Sweden
Liam Lundh
Sat 10:06  Table 1
4   
Sweden
Rasmuz Nurmik
Sweden
W-O 3
 
5   
Sweden
W-O 4
Sweden
Axel Ingvald
 
6   
Sweden
Arvid Brattwall
Sweden
Alhasan Almurtada
Sat 10:06  Table 2
7   
Sweden
Jay Carlsson
Sweden
Lukas Bill
Sat 10:07  Table 3
8   
Sweden
W-O 5
Sweden
Jonathan Jonasson
 
9   
Sweden
Hampus Lindkvist
Sweden
W-O 6
 
10   
Sweden
Kalle Adolfsson
Sweden
W-O 7
 
11   
Sweden
Adam Atovski
Sweden
Noah Johansson
Sat 10:07  Table 4
12   
Sweden
Alexander Bergqvist
Sweden
W-O 9
 
13   
Sweden
W-O 8
Sweden
Leo Johansson
 
14   
Sweden
Loke Lindedal
Sweden
Abdulalim Cheeb
Sat 10:07  Table 7
15   
Sweden
W-O 10
Sweden
Ropen Kapsazian
 
16   
Sweden
W-O 11
Sweden
Axel Zetterlund
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Sweden
Tomas Andersson
Sweden
Leon Grönlund
Sat 10:34  Table 1
18   
Sweden
Liam Lundh
Sweden
Rasmuz Nurmik
Sat 10:48  Table 2
19   
Sweden
Axel Ingvald
Sweden
Arvid Brattwall
Sat 10:54  Table 4
20   
Sweden
Jay Carlsson
Sweden
Jonathan Jonasson
Sat 11:31  Table 3
21   
Sweden
Hampus Lindkvist
Sweden
Kalle Adolfsson
Sat 10:18  Table 7
22   
Sweden
Adam Atovski
Sweden
Alexander Bergqvist
Sat 11:14  Table 1
23   
Sweden
Leo Johansson
Sweden
Loke Lindedal
Sat 10:50  Table 2
24   
Sweden
Ropen Kapsazian
Sweden
Axel Zetterlund
Sat 10:45  Table 7

Loser round 1

Race to 3
25   
Sweden
W-O 1
Sweden
W-O 2
 
26   
Sweden
Rickard Snällman
Sweden
W-O 3
 
27   
Sweden
W-O 4
Sweden
Alhasan Almurtada
 
28   
Sweden
Lukas Bill
Sweden
W-O 5
 
29   
Sweden
W-O 6
Sweden
W-O 7
 
30   
Sweden
Noah Johansson
Sweden
W-O 9
 
31   
Sweden
W-O 8
Sweden
Abdulalim Cheeb
 
32   
Sweden
W-O 10
Sweden
W-O 11
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Sweden
W-O 2
Sweden
Ropen Kapsazian
 
34   
Sweden
Rickard Snällman
Sweden
Loke Lindedal
Sat 11:52  Table 2
35   
Sweden
Alhasan Almurtada
Sweden
Adam Atovski
Sat 12:03  Table 1
36   
Sweden
Lukas Bill
Sweden
Hampus Lindkvist
Sat 11:36  Table 5
37   
Sweden
W-O 7
Sweden
Jay Carlsson
 
38   
Sweden
Noah Johansson
Sweden
Axel Ingvald
Sat 11:46  Table 4
39   
Sweden
Abdulalim Cheeb
Sweden
Rasmuz Nurmik
 
40   
Sweden
W-O 11
Sweden
Leon Grönlund
 

Winners qualification

Race to 3
41   
Sweden
Tomas Andersson
Sweden
Liam Lundh
Sat 12:14  Table 3
42   
Sweden
Arvid Brattwall
Sweden
Jonathan Jonasson
Sat 12:16  Table 7
43   
Sweden
Kalle Adolfsson
Sweden
Alexander Bergqvist
Sat 12:25  Table 5
44   
Sweden
Leo Johansson
Sweden
Axel Zetterlund
Sat 12:37  Table 1

Loser round 3

Race to 3
45   
Sweden
Ropen Kapsazian
Sweden
Loke Lindedal
Sat 12:41  Table 2
46   
Sweden
Adam Atovski
Sweden
Lukas Bill
Sat 12:59  Table 2
47   
Sweden
Jay Carlsson
Sweden
Axel Ingvald
Sat 13:04  Table 3
48   
Sweden
Abdulalim Cheeb
Sweden
Leon Grönlund
 

Losers qualification

Race to 3
49   
Sweden
Loke Lindedal
Sweden
Jonathan Jonasson
Sat 13:36  Table 4
50   
Sweden
Adam Atovski
Sweden
Tomas Andersson
Sat 14:13  Table 2
51   
Sweden
Axel Ingvald
Sweden
Leo Johansson
Sat 15:13  Table 3
52   
Sweden
Leon Grönlund
Sweden
Kalle Adolfsson
Sat 13:18  Table 1

Quarter final

Race to 3
53   
Sweden
Liam Lundh
Sweden
Adam Atovski
Sat 15:46  Table 1
54   
Sweden
Arvid Brattwall
Sweden
Leo Johansson
Sat 15:46  Table 2
55   
Sweden
Alexander Bergqvist
Sweden
Loke Lindedal
Sat 15:46  Table 3
56   
Sweden
Axel Zetterlund
Sweden
Kalle Adolfsson
Sat 15:46  Table 4

Semi final

Race to 3
57   
Sweden
Liam Lundh
Sweden
Arvid Brattwall
 
58   
Sweden
Alexander Bergqvist
Sweden
Axel Zetterlund
 

Final

Race to 3
59   
Winner of match 57
Winner of match 58
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment