Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 14, 2022

Torneo PreCopa

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Nacho Schmit
6 (6/0) 47 (30/17)
64%
2 Francisco Jose Diaz Pizarro
7 (5/2) 45 (30/15)
67%
3 Alvaro Canóniga García
6 (4/2) 40 (23/17)
58%
3 José Alberto Delgado
5 (4/1) 39 (23/16)
59%
5 Raúl Martín Muela
5 (3/2) 36 (21/15)
58%
5 Juan Carlos Exposito
5 (3/2) 32 (17/15)
53%
5 Diego Pedro Simon Parra
4 (3/1) 27 (18/9)
67%
5 Luis Soria Legaza
5 (3/2) 36 (20/16)
56%
9 Sergio Lagunas
4 (2/2) 27 (16/11)
59%
Show more
9 Iván Núñez
3 (2/1) 19 (12/7)
63%
9 David Nuñez Blanco
3 (2/1) 23 (11/12)
48%
9 Fran Palacios
3 (2/1) 24 (12/12)
50%
9 Carlos Belmonte blanca
3 (2/1) 19 (12/7)
63%
9 Rafael Boluda
4 (2/2) 35 (17/18)
49%
9 Oliver Rodriguez Roa
3 (2/1) 22 (14/8)
64%
9 Salvador Garcia
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
17 Susana Trilla
3 (1/2) 21 (7/14)
33%
17 Ruslan Ovstroskyi
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
17 Aitor Barba
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
17 Sergio Hortal Terol
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
17 Abel Rubio Fornes
3 (1/2) 19 (5/14)
26%
17 Antonio jesus moya lopez
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
17 LUIS G. FERNANDEZ CROS
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
17 Ovidiu Muntean
3 (1/2) 18 (6/12)
33%
25 Fabian Velez
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
25 Aitor Alarcon
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
25 Marta Ruenes Martínez
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
25 Juanvi Giner
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
25 Jesus Borrueco Fernandez
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
25 Jose Antonio Hortal Garcia
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
25 Jose Ivan Londoño Orrego
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
25 Victor Cuadrado Pascual
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
Starts Jan 14, 2022, 4:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer LO DE EVA (POOL
Contact Lo de Eva (Pool & Food) (evaylucho@gmail.com, 635 884 859)
More info
ATENCION...!!! Obligatorio presentar pasaporte Covid-19 o certificado de PCR negativo en las ultimas 72 horas antes del evento. Obligatorio uso mascarillas en todo momento en la sala.
Normativa Covid-19 en la Comunidad Valenciana:
https://www.fbillarcv.org/wp-content/uploads/2021/12/20211222_comunicado_coronavirus_XXII_-1.pdf
https://www.fbillarcv.org/wp-content/uploads/2021/12/STOP_COVID.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Spain
Fabian Velez
Spain
Raúl Martín Muela
Fri 15:55  Table 1
2   
Spain
Nacho Schmit
Spain
Luis Soria Legaza
Fri 15:55  Table 2
3   
Spain
Sergio Lagunas
Spain
Aitor Alarcon
Fri 15:55  Table 3
4   
Spain
Abel Rubio Fornes
Spain
Iván Núñez
Fri 15:55  Table 4
5   
Spain
Sergio Hortal Terol
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Fri 15:56  Table 5
6   
Spain
José Alberto Delgado
Spain
Jose Ivan Londoño Orrego
Fri 15:56  Table 6
7   
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Spain
Jose Antonio Hortal Garcia
Fri 15:56  Table 7
8   
Spain
Juan Carlos Exposito
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Fri 15:56  Table 8
9   
Spain
Susana Trilla
Spain
Ruslan Ovstroskyi
Fri 16:36  Table 7
10   
Philippines
Juanvi Giner
Spain
Oliver Rodriguez Roa
Fri 16:40  Table 6
11   
Spain
Aitor Barba
Spain
David Nuñez Blanco
Fri 16:41  Table 8
12   
Spain
Rafael Boluda
Spain
Victor Cuadrado Pascual
Fri 16:43  Table 3
13   
Spain
Salvador Garcia
Spain
Marta Ruenes Martínez
Fri 16:30  Table 1
14   
Spain
Fran Palacios
Spain
Antonio jesus moya lopez
Fri 16:33  Table 5
15   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Romania
Ovidiu Muntean
Fri 16:48  Table 2
16   
Spain
LUIS G. FERNANDEZ CROS
Spain
Jesús Borrueco Fernández
Fri 17:02  Table 4

Winners qualification

Race to 5
17   
Spain
Raúl Martín Muela
Spain
Nacho Schmit
Fri 17:26  Table 6
18   
Spain
Sergio Lagunas
Spain
Iván Núñez
Fri 17:27  Table 5
19   
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Spain
José Alberto Delgado
Fri 17:30  Table 8
20   
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Fri 17:33  Table 2
21   
Spain
Susana Trilla
Spain
Oliver Rodriguez Roa
Fri 17:36  Table 7
22   
Spain
David Nuñez Blanco
Spain
Rafael Boluda
Fri 17:40  Table 3
23   
Spain
Salvador Garcia
Spain
Fran Palacios
Fri 17:36  Table 1
24   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
LUIS G. FERNANDEZ CROS
Fri 17:45  Table 4

Loser round 1

Race to 5
25   
Spain
Fabian Velez
Spain
Luis Soria Legaza
Fri 18:01  Table 6
26   
Spain
Aitor Alarcon
Spain
Abel Rubio Fornes
Fri 18:02  Table 2
27   
Spain
Sergio Hortal Terol
Spain
Jose Ivan Londoño Orrego
Fri 18:06  Table 8
28   
Spain
Jose Antonio Hortal Garcia
Spain
Juan Carlos Exposito
Fri 18:21  Table 4
29   
Spain
Ruslan Ovstroskyi
Philippines
Juanvi Giner
Fri 18:24  Table 5
30   
Spain
Aitor Barba
Spain
Victor Cuadrado Pascual
Fri 18:28  Table 7
31   
Spain
Marta Ruenes Martínez
Spain
Antonio jesus moya lopez
Fri 18:38  Table 6
32   
Romania
Ovidiu Muntean
Spain
Jesús Borrueco Fernández
Fri 18:40  Table 1

Losers qualification

Race to 5
33   
Spain
Luis Soria Legaza
Spain
LUIS G. FERNANDEZ CROS
Fri 18:46  Table 3
34   
Spain
Abel Rubio Fornes
Spain
Salvador Garcia
Fri 19:13  Table 2
35   
Spain
Sergio Hortal Terol
Spain
Rafael Boluda
Fri 19:02  Table 7
36   
Spain
Juan Carlos Exposito
Spain
Susana Trilla
Fri 18:49  Table 4
37   
Spain
Ruslan Ovstroskyi
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Fri 18:54  Table 5
38   
Spain
Aitor Barba
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Fri 19:04  Table 8
39   
Spain
Antonio jesus moya lopez
Spain
Sergio Lagunas
Fri 19:28  Table 6
40   
Romania
Ovidiu Muntean
Spain
Raúl Martín Muela
Fri 19:25  Table 1

Last sixteen

Race to 5
41   
Spain
Nacho Schmit
Spain
Salvador Garcia
Fri 19:37  Table 2
42   
Spain
Iván Núñez
Spain
Luis Soria Legaza
Fri 19:55  Table 3
43   
Spain
José Alberto Delgado
Spain
Sergio Lagunas
Fri 20:00  Table 6
44   
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Spain
Rafael Boluda
Fri 19:59  Table 4
45   
Spain
Oliver Rodriguez Roa
Spain
Raúl Martín Muela
Fri 19:52  Table 8
46   
Spain
David Nuñez Blanco
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Fri 19:51  Table 7
47   
Spain
Fran Palacios
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Fri 19:33  Table 5
48   
Spain
Carlos Belmonte blanca
Spain
Juan Carlos Exposito
Fri 19:17  Table 4

Quarter final

Race to 5
49   
Spain
Nacho Schmit
Spain
Luis Soria Legaza
Fri 20:43  Table 5
50   
Spain
José Alberto Delgado
Spain
Diego Pedro Simon Parra
Fri 20:57  Table 3
51   
Spain
Raúl Martín Muela
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Fri 20:57  Table 6
52   
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Spain
Juan Carlos Exposito
Fri 20:15  Table 5

Semi final

Race to 5
53   
Spain
Nacho Schmit
Spain
José Alberto Delgado
Fri 21:52  Table 6
54   
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Fri 21:52  Table 4

Final

Race to 5
55   
Spain
Nacho Schmit
Spain
Francisco Jose Diaz Pizarro
Fri 22:26  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants