Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 10, 2019

Torneio Semanal de Bola Oito 2ª Etapa de Junho

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Bras Aparecido
6 (6/0) 13 (11/2)
85%
550
2 Frederico Tocha
7 (5/2) 14 (9/5)
64%
500
3 Rodrigo Ajuz
7 (5/2) 13 (9/4)
69%
400
4 Luiz Carlos Esquerdinha
7 (5/2) 10 (7/3)
70%
400
5 Valmir (Baiano) Pinto
6 (4/2) 10 (7/3)
70%
350
5 Jose Felipe Silva
5 (3/2) 11 (7/4)
64%
350
7 Alex (Mancha) Pereira
6 (4/2) 9 (6/3)
67%
350
7 Thiago Casagrande
5 (3/2) 9 (5/4)
56%
350
9 Odair (Daico) Lima
4 (2/2) 5 (2/3)
40%
250
Show more
9 Airton (Tinho) Oliveira
5 (3/2) 8 (4/4)
50%
250
9 Jhonattan Anjos
4 (2/2) 7 (4/3)
57%
250
9 Julio Cesar Biro Cruz
5 (3/2) 9 (5/4)
56%
250
13 Ronen Freitas
4 (2/2) 7 (3/4)
43%
200
13 Pedro Ferreira
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
200
13 Urbano Narloch
4 (2/2) 6 (3/3)
50%
200
13 Moises Tu
4 (2/2) 6 (3/3)
50%
200
17 Eronides Jungle
3 (1/2) 6 (3/3)
50%
150
17 Alisson Alípio
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
150
17 Luís (tafarel) Beluzzi
3 (1/2) 5 (2/3)
40%
150
17 Andreo
3 (1/2) 6 (3/3)
50%
150
17 Odair Gomes Araujo
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
150
17 Arildo Cabocolino
3 (1/2) 5 (2/3)
40%
150
17 Marcelo Ximbinha
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
150
25 Weverley Henrique
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
100
25 Hardão Monteiro
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
100
25 Wagner L. Jurischka
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
100
25 Sandro Rodrigo de Morais
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
100
25 Wanderlei Carvalho
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
100
25 Ricardi Quarelli
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
100
25 Alexandre Maua
1 (0/1) 2 (0/2)
0%
100
25 Carlos Augusto
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
100
Starts Jun 10, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer Sede da Sinuca
Contact Ronen Freitas (ronenfreitas@gmail.com, 55(41)9.8864-2219)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
Best of 3 sets 
1   
Brazil
Hardão Monteiro
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Mon 20:25 
2   
Marcelo Ximbinha
Brazil
Valmir (Baiano) Pinto
Mon 20:10 
3   
England
Alisson Alípio
Brazil
Weverley Henrique
Mon 19:57 
4   
Brazil
Jose Felipe Silva
Brazil
Luís (tafarel) Beluzzi
Mon 19:33 
5   
Brazil
Arildo Cabocolino
Brazil
Ricardi Quarelli
Mon 19:33 
6   
Brazil
Frederico Tocha
Brazil
Andreo
Mon 20:15 
7   
Brazil
Alexandre Maua
Brazil
Jhonattan (Gordinho) Anjos
Mon 20:01 
8   
Brazil
Odair (Daico) Lima
Brazil
wo 1
Mon 20:02 
9   
Italy
Rodrigo Ajuz
Carlos Augusto
Mon 19:33 
10   
Brazil
Eronides Jungle
Brazil
Pedro Ferreira
Mon 19:33 
11   
Portugal
Ronen Freitas
Brazil
Thiago Casagrande
Mon 19:53 
12   
Brazil
Julio Cesar Biro Cruz
Brazil
Wanderlei Carvalho
Mon 19:53 
13   
Brazil
Urbano Narloch
Brazil
Alex (Mancha) Pereira
Mon 19:33 
14   
Brazil
Wagner L. Jurischka
Brazil
Bras Aparecido
Mon 19:33 
15   
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Sandro Rodrigo de Morais
Mon 19:33 
16   
Brazil
Moises Tu
Brazil
Odair Gomes Araujo
Mon 19:56 

Winner round 1

Race to 2
Best of 3 sets 
17   
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Brazil
Valmir (Baiano) Pinto
Mon 20:56 
18   
England
Alisson Alípio
Brazil
Jose Felipe Silva
Mon 20:52 
19   
Brazil
Arildo Cabocolino
Brazil
Frederico Tocha
Mon 20:34 
20   
Brazil
Jhonattan (Gordinho) Anjos
Brazil
Odair (Daico) Lima
Mon 20:02 
21   
Italy
Rodrigo Ajuz
Brazil
Pedro Ferreira
Mon 20:31 
22   
Brazil
Thiago Casagrande
Brazil
Julio Cesar Biro Cruz
Mon 20:34 
23   
Brazil
Alex (Mancha) Pereira
Brazil
Bras Aparecido
Mon 20:09 
24   
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Brazil
Moises Tu
Mon 20:58 

Loser round 1

Race to 2
Best of 3 sets 
25   
Brazil
Hardão Monteiro
Marcelo Ximbinha
Mon 21:10 
26   
Brazil
Weverley Henrique
Brazil
Luís (tafarel) Beluzzi
Mon 20:52 
27   
Brazil
Ricardi Quarelli
Brazil
Andreo
Mon 20:43 
28   
Brazil
Alexandre Maua
Brazil
wo 1
 
29   
Carlos Augusto
Brazil
Eronides Jungle
Mon 20:29 
30   
Portugal
Ronen Freitas
Brazil
Wanderlei Carvalho
Mon 20:51 
31   
Brazil
Urbano Narloch
Brazil
Wagner L. Jurischka
Mon 20:30 
32   
Sandro Rodrigo de Morais
Brazil
Odair Gomes Araujo
Mon 21:16 

Loser round 2

Race to 1
Best of 1 sets 
33   
Marcelo Ximbinha
Brazil
Moises Tu
Mon 21:43 
34   
Brazil
Luís (tafarel) Beluzzi
Brazil
Alex (Mancha) Pereira
Mon 21:22 
35   
Brazil
Andreo
Brazil
Julio Cesar Biro Cruz
Mon 21:23 
36   
Brazil
wo 1
Brazil
Pedro Ferreira
Mon 21:17 
37   
Brazil
Eronides Jungle
Brazil
Odair (Daico) Lima
Mon 21:19 
38   
Portugal
Ronen Freitas
Brazil
Arildo Cabocolino
Mon 21:20 
39   
Brazil
Urbano Narloch
England
Alisson Alípio
Mon 21:19 
40   
Brazil
Odair Gomes Araujo
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Mon 21:40 

Winner round 2

Race to 2
Best of 3 sets 
41   
Brazil
Valmir (Baiano) Pinto
Brazil
Jose Felipe Silva
Mon 21:26 
42   
Brazil
Frederico Tocha
Brazil
Jhonattan (Gordinho) Anjos
Mon 21:28 
43   
Italy
Rodrigo Ajuz
Brazil
Thiago Casagrande
Mon 21:28 
44   
Brazil
Bras Aparecido
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Mon 21:29 

Loser round 3

Race to 1
Best of 1 sets 
45   
Brazil
Moises Tu
Brazil
Alex (Mancha) Pereira
Mon 21:54 
46   
Brazil
Julio Cesar Biro Cruz
Brazil
Pedro Ferreira
Mon 21:30 
47   
Brazil
Odair (Daico) Lima
Portugal
Ronen Freitas
Mon 21:30 
48   
Brazil
Urbano Narloch
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Mon 21:52 

Loser round 4

Race to 1
Best of 1 sets 
49   
Brazil
Alex (Mancha) Pereira
Brazil
Jhonattan (Gordinho) Anjos
Mon 22:01 
50   
Brazil
Julio Cesar Biro Cruz
Brazil
Valmir (Baiano) Pinto
Mon 22:01 
51   
Brazil
Odair (Daico) Lima
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Mon 21:50 
52   
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Brazil
Thiago Casagrande
Mon 22:09 

Winner round 3

Race to 2
Best of 3 sets 
53   
Brazil
Jose Felipe Silva
Brazil
Frederico Tocha
Mon 21:55 
54   
Italy
Rodrigo Ajuz
Brazil
Bras Aparecido
Mon 21:50 

Loser round 5

Race to 1
Best of 3 sets 
55   
Brazil
Alex (Mancha) Pereira
Brazil
Valmir (Baiano) Pinto
Mon 22:10 
56   
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Brazil
Thiago Casagrande
Mon 22:19 

Loser round 6

Race to 1
Best of 3 sets 
57   
Brazil
Valmir (Baiano) Pinto
Italy
Rodrigo Ajuz
Mon 22:26 
58   
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Brazil
Jose Felipe Silva
Mon 22:32 

Winners qualification

Race to 2
Best of 3 sets 
59   
Brazil
Frederico Tocha
Brazil
Bras Aparecido
Mon 22:26 

Loser round 7

Race to 1
Best of 3 sets 
60   
Italy
Rodrigo Ajuz
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Mon 22:48 

Losers qualification

Race to 1
Best of 3 sets 
61   
Italy
Rodrigo Ajuz
Brazil
Frederico Tocha
Mon 22:58 

Final

Race to 2
Best of 3 sets 
62   
Brazil
Bras Aparecido
Brazil
Frederico Tocha
Mon 23:17 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment