Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 1, 2021

Torneio Semanal De Bola oito 1 etapa de Fevereiro-21

Chinese 8-ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Luiz Carlos Esquerdinha
6 (6/0) 15 (12/3)
80%
22
2 Airton (Tinho) Oliveira
7 (5/2) 15 (9/6)
60%
18
3 Valmir (Baiano) Pinto
5 (3/2) 8 (6/2)
75%
16
4 Pim Nereide
5 (3/2) 10 (5/5)
50%
14
5 Jhonattan Anjos
6 (4/2) 12 (8/4)
67%
12
5 MARCELO CABELO
6 (4/2) 10 (7/3)
70%
12
7 Rafael Da Silva Claumann
6 (4/2) 12 (8/4)
67%
8
7 Diego S
4 (2/2) 7 (4/3)
57%
8
9 Almir (Bombeiro) Silva
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
4
Show more
9 Wanderlei Carvalho
5 (3/2) 11 (7/4)
64%
4
9 ODILON JESUS
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
4
9 Arlindo Moreno
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
4
13 Everton Rodrigo
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
1
13 Diemes Nogueira
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
1
13 VILMAR M
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
1
13 Vitor SM
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
1
17 Ronen Freitas
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
1
17 Sandro Rodrigo de Morais
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
1
17 Urbano Narloch
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
1
17 Luan Eduardo
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
1
17 Cleber SM
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
1
17 Bruno SM
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
1
25 Pc moreno
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
1
Starts Feb 1, 2021, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (26 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer Sede da Sinuca
Contact Ronen Freitas (ronenfreitas@gmail.com, 55(41)9.8864-2219)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1   
Brazil
Pim Nereide
Walk Over
 
2   
Brazil
Cleber SM
Brazil
Wanderlei Carvalho
Mon 19:52  Table 5
3   
Portugal
Ronen Freitas
Brazil
Everton Rodrigo
Mon 19:39  Table 1
4   
Brazil
ODILON JESUS
Brazil
Pc moreno
Mon 19:39  Table 2
5   
Brazil
Almir (Bombeiro) Silva
Walk Over
 
6   
Brazil
VILMAR M
Brazil
MARCELO CABELO
Mon 19:39  Table 3
7   
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Brazil
Jhonattan Anjos
Mon 20:26  Table 6
8   
Walk Over
Brazil
Vitor SM
 
9   
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Walk Over
 
10   
Brazil
dudu Zimmermann
Brazil
Urbano Narloch
 
11   
Brazil
WO 3
Brazil
Diego S
 
12   
Walk Over
Brazil
Luan Eduardo
 
13   
Brazil
Arlindo Moreno
Brazil
Diemes Nogueira
Mon 20:01  Table 4
14   
Brazil
Bruno SM
Brazil
WO 2
 
15   
Brazil
Rafael Da Silva Claumann
Brazil
Sandro Rodrigo de Morais
Mon 19:39  Table 4
16   
Walk Over
Brazil
Valmir (Baiano) Pinto
 

Winner round 1

Race to 2
17   
Brazil
Pim Nereide
Brazil
Wanderlei Carvalho
Mon 20:17  Table 8
18   
Portugal
Ronen Freitas
Brazil
ODILON JESUS
Mon 20:10  Table 2
19   
Brazil
Almir (Bombeiro) Silva
Brazil
MARCELO CABELO
Mon 20:10  Table 5
20   
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Brazil
Vitor SM
Mon 21:02  Table 4
21   
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Brazil
Urbano Narloch
Mon 20:04  Table 1
22   
Brazil
Diego S
Brazil
Luan Eduardo
Mon 20:04  Table 3
23   
Brazil
Arlindo Moreno
Brazil
Bruno SM
Mon 20:23  Table 3
24   
Brazil
Rafael Da Silva Claumann
Brazil
Valmir (Baiano) Pinto
Mon 20:04  Table 6

Loser round 1

Race to 2
25   
Walk Over
Brazil
Cleber SM
 
26   
Brazil
Everton Rodrigo
Brazil
Pc moreno
Mon 20:12  Table 7
27   
Walk Over
Brazil
VILMAR M
 
28   
Brazil
Jhonattan Anjos
Walk Over
 
29   
Walk Over
Brazil
dudu Zimmermann
 
30   
Brazil
WO 3
Walk Over
 
31   
Brazil
Diemes Nogueira
Brazil
WO 2
 
32   
Brazil
Sandro Rodrigo de Morais
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 2
33   
Brazil
Cleber SM
Brazil
Rafael Da Silva Claumann
Mon 20:34  Table 5
34   
Brazil
Everton Rodrigo
Brazil
Bruno SM
Mon 20:56  Table 1
35   
Brazil
VILMAR M
Brazil
Luan Eduardo
Mon 20:23  Table 4
36   
Brazil
Jhonattan Anjos
Brazil
Urbano Narloch
Mon 21:03  Table 5
37   
Brazil
dudu Zimmermann
Brazil
Vitor SM
 
38   
Brazil
WO 3
Brazil
MARCELO CABELO
 
39   
Brazil
Diemes Nogueira
Portugal
Ronen Freitas
Mon 20:36  Table 1
40   
Brazil
Sandro Rodrigo de Morais
Brazil
Wanderlei Carvalho
Mon 21:02  Table 6

Winner round 2

Race to 2
41   
Brazil
Pim Nereide
Brazil
ODILON JESUS
Mon 21:01  Table 3
42   
Brazil
Almir (Bombeiro) Silva
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Mon 21:25  Table 3
43   
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Brazil
Diego S
Mon 20:34  Table 7
44   
Brazil
Arlindo Moreno
Brazil
Valmir (Baiano) Pinto
Mon 20:57  Table 2

Loser round 3

Race to 2
45   
Brazil
Rafael Da Silva Claumann
Brazil
Everton Rodrigo
Mon 21:17  Table 2
46   
Brazil
VILMAR M
Brazil
Jhonattan Anjos
Mon 21:33  Table 2
47   
Brazil
Vitor SM
Brazil
MARCELO CABELO
Mon 21:23  Table 1
48   
Brazil
Diemes Nogueira
Brazil
Wanderlei Carvalho
Mon 21:27  Table 4

Loser round 4

Race to 2
49   
Brazil
Rafael Da Silva Claumann
Brazil
Almir (Bombeiro) Silva
Mon 21:44  Table 3
50   
Brazil
Jhonattan Anjos
Brazil
ODILON JESUS
Mon 21:59  Table 4
51   
Brazil
MARCELO CABELO
Brazil
Arlindo Moreno
Mon 21:39  Table 5
52   
Brazil
Wanderlei Carvalho
Brazil
Diego S
Mon 21:58 

Winner round 3

Race to 2
53   
Brazil
Pim Nereide
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Mon 21:58  Table 2
54   
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Brazil
Valmir (Baiano) Pinto
Mon 21:41  Table 1

Loser round 5

Race to 1
55   
Brazil
Rafael Da Silva Claumann
Brazil
Jhonattan Anjos
Mon 22:28 
56   
Brazil
MARCELO CABELO
Brazil
Diego S
Mon 22:28 

Loser round 6

Race to 1
57   
Brazil
Jhonattan Anjos
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Mon 22:39  Table 1
58   
Brazil
MARCELO CABELO
Brazil
Pim Nereide
Mon 22:39  Table 2

Winners qualification

Race to 2
59   
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Brazil
Valmir (Baiano) Pinto
Mon 23:09 

Loser round 7

Race to 1
60   
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Brazil
Pim Nereide
Mon 23:00 

Losers qualification

Race to 1
61   
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Brazil
Valmir (Baiano) Pinto
Mon 23:12  Table 2

Final

Race to 3
62   
Brazil
Luiz Carlos Esquerdinha
Brazil
Airton (Tinho) Oliveira
Mon 23:19  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment