Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 20, 2024

The Academy Open 9-ball

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Bulgaria Diliyan Tiklev
6 (6/0) 51 (38/13)
75%
2 Bulgaria Daniel Todorov
7 (5/2) 56 (34/22)
61%
3 Bulgaria Zdravko Georgiev
6 (5/1) 59 (35/24)
59%
3 Bulgaria Eduard Nikolaev
7 (5/2) 56 (34/22)
61%
5 Bulgaria Nikolai Hristov
5 (4/1) 42 (27/15)
64%
5 Bulgaria Nikolai Armenkov
5 (3/2) 44 (25/19)
57%
5 Bulgaria Atanas Gospodinov
4 (3/1) 34 (22/12)
65%
5 Bulgaria Aleksandar Paunov
5 (4/1) 43 (26/17)
60%
9 Bulgaria Nikola Kolev
3 (2/1) 23 (12/11)
52%
Show more
9 Bulgaria Mario Valchev
4 (3/1) 34 (21/13)
62%
9 Bulgaria Ralitsa Karaminkova
4 (2/2) 38 (16/22)
42%
9 Bulgaria Vasilis Pezis
5 (3/2) 43 (22/21)
51%
9 Bulgaria Spasian Spasov
3 (2/1) 28 (17/11)
61%
9 Bulgaria Georgi Petrov
4 (2/2) 35 (17/18)
49%
9 Bulgaria Nikolay Dinev
5 (3/2) 41 (25/16)
61%
9 Bulgaria Georgi Chomovski
5 (3/2) 41 (25/16)
61%
17 Bulgaria Yumer Rashidov
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
17 Bulgaria Martin Savov
4 (2/2) 35 (18/17)
51%
17 Bulgaria Lyudmil Iliev
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
17 Bulgaria Kristian Popov
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
17 Bulgaria Dani Chavanski
5 (3/2) 43 (26/17)
60%
17 Bulgaria Ivan Velinov
4 (2/2) 34 (19/15)
56%
17 Bulgaria Antonio Nikolov
4 (2/2) 33 (20/13)
61%
17 Bulgaria Kalin Deliiski
3 (1/2) 20 (7/13)
35%
25 Bulgaria Tsvetan Tsvetanov
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
25 Bulgaria Georgi Terziyski
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
25 Bulgaria Simona Grigorova
4 (2/2) 36 (17/19)
47%
25 Bulgaria Radostin Gerchev
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
25 Bulgaria Ruslan Lilov
4 (2/2) 28 (13/15)
46%
25 Bulgaria Martina Draganova
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
25 Bulgaria Simeon Dimitrov
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
33 Bulgaria Ivan Marchev
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
33 Bulgaria Evgeni Danailov
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
33 Bulgaria Paolo Coa
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
33 Bulgaria Boil Marinov
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
33 Bulgaria Simeon Yonov
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
33 Bulgaria Maria Grigorova
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
33 Bulgaria Dany Atanasov
3 (1/2) 23 (8/15)
35%
33 Bulgaria ROSEN ZIVKOV TSAKOV
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
33 Bulgaria Ivaylo Cherkezov
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
33 Bulgaria Yavor Nedelchev
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
33 Bulgaria Aleksandyr Georgiev
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
33 Bulgaria Alexander Parvanov
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
9993 Bulgaria Nikola Tsolov
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Jan 20, 2024, 10:30 AM (local time)
Organizer The Academy-Dianabad
Contact Georgi Petrov (georgipetrov94@gmail.com)
Format Double to Single elimination (44 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Walk Over
 
2   
Bulgaria
Eduard Nikolaev
Bulgaria
Simeon Yonov
Sat 10:44  Table 1
3   
Bulgaria
Martina Draganova
Walk Over
 
4   
Walk Over
Bulgaria
Atanas Gospodinov
 
5   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Walk Over
 
6   
Bulgaria
Vasilis Pezis
Bulgaria
Radostin Gerchev
Sat 10:44  Table 2
7   
Bulgaria
Ruslan Lilov
Bulgaria
ROSEN ZIVKOV TSAKOV
Sat 10:45  Table 3
8   
Walk Over
Bulgaria
Nikola Kolev
 
9   
Bulgaria
Boil Marinov
Walk Over
 
10   
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
Bulgaria
Nikolay Dinev
Sat 10:45  Table 4
11   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Sat 11:14  Table 5
12   
Walk Over
Bulgaria
Georgi Terziyski
 
13   
Bulgaria
Georgi Petrov
Walk Over
 
14   
Walk Over
Bulgaria
Yumer Rashidov
 
15   
Bulgaria
Aleksandar Paunov
Bulgaria
Ivan Marchev
Sat 10:45  Table 5
16   
Walk Over
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
 
17   
Bulgaria
Kalin Deliiski
Walk Over
 
18   
Bulgaria
Yavor Nedelchev
Bulgaria
Zdravko Georgiev
Sat 10:45  Table 6
19   
Bulgaria
Nikola Tsolov
Walk Over
 
20   
Walk Over
Bulgaria
Kristian Popov
 
21   
Bulgaria
Ralitsa Karaminkova
Walk Over
 
22   
Bulgaria
Dani Chavanski
Bulgaria
Evgeni Danailov
Sat 10:45  Table 7
23   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Simona Grigorova
Sat 10:45  Table 8
24   
Walk Over
Bulgaria
Spasian Spasov
 
25   
Bulgaria
Ivan Velinov
Walk Over
 
26   
Bulgaria
Maria Grigorova
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sat 11:53  Table 11
27   
Bulgaria
Dany Atanasov
Bulgaria
Paolo Coa
Sat 10:45  Table 10
28   
Walk Over
Bulgaria
Nikolai Armenkov
 
29   
Bulgaria
Дилиян Тиклев
Walk Over
 
30   
Walk Over
Bulgaria
Daniel Todorov
 
31   
Bulgaria
Alexander Parvanov
Bulgaria
Simeon Dimitrov
Sat 10:46 
32   
Walk Over
Bulgaria
Lyudmil Iliev
 

Winner round 1

Race to 6
33   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Eduard Nikolaev
Sat 11:35  Table 1
34   
Bulgaria
Martina Draganova
Bulgaria
Atanas Gospodinov
Sat 11:25  Table 9
35   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Bulgaria
Vasilis Pezis
Sat 11:47  Table 3
36   
Bulgaria
Ruslan Lilov
Bulgaria
Nikola Kolev
Sat 11:48  Table 10
37   
Bulgaria
Boil Marinov
Bulgaria
Nikolay Dinev
Sat 11:37  Table 4
38   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Georgi Terziyski
Sat 11:59  Table 5
39   
Bulgaria
Georgi Petrov
Bulgaria
Yumer Rashidov
Sat 11:27  Table 9
40   
Bulgaria
Aleksandar Paunov
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Sat 11:27  Table 2
41   
Bulgaria
Kalin Deliiski
Bulgaria
Zdravko Georgiev
Sat 11:33  Table 6
42   
Bulgaria
Nikola Tsolov
Bulgaria
Kristian Popov
Sat 11:37 
43   
Bulgaria
Ralitsa Karaminkova
Bulgaria
Dani Chavanski
Sat 11:38  Table 7
44   
Bulgaria
Simona Grigorova
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 12:05  Table 8
45   
Bulgaria
Ivan Velinov
Bulgaria
Nikolai Hristov
Sat 12:52  Table 11
46   
Bulgaria
Dany Atanasov
Bulgaria
Nikolai Armenkov
Sat 12:05  Table 2
47   
Bulgaria
Дилиян Тиклев
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 12:16  Table 4
48   
Bulgaria
Simeon Dimitrov
Bulgaria
Lyudmil Iliev
Sat 12:28  Table 10

Loser round 1

Race to 6
49   
Walk Over
Bulgaria
Simeon Yonov
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Bulgaria
Radostin Gerchev
 
52   
Bulgaria
ROSEN ZIVKOV TSAKOV
Walk Over
 
53   
Walk Over
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
 
54   
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Bulgaria
Ivan Marchev
Walk Over
 
57   
Walk Over
Bulgaria
Yavor Nedelchev
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Bulgaria
Evgeni Danailov
 
60   
Bulgaria
Martin Savov
Walk Over
 
61   
Walk Over
Bulgaria
Maria Grigorova
 
62   
Bulgaria
Paolo Coa
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Bulgaria
Alexander Parvanov
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
65   
Bulgaria
Simeon Yonov
Bulgaria
Simeon Dimitrov
Sat 13:30  Table 10
66   
Walk Over
Bulgaria
Daniel Todorov
 
67   
Bulgaria
Radostin Gerchev
Bulgaria
Dany Atanasov
Sat 13:08  Table 7
68   
Bulgaria
ROSEN ZIVKOV TSAKOV
Bulgaria
Ivan Velinov
Sat 14:08  Table 11
69   
Bulgaria
Ivaylo Cherkezov
Bulgaria
Simona Grigorova
Sat 12:53  Table 8
70   
Bulgaria
Aleksandyr Georgiev
Bulgaria
Dani Chavanski
Sat 13:08  Table 6
71   
Walk Over
Bulgaria
Nikola Tsolov
 
72   
Bulgaria
Ivan Marchev
Bulgaria
Kalin Deliiski
Sat 12:42  Table 1
73   
Bulgaria
Yavor Nedelchev
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Sat 12:42  Table 9
74   
Walk Over
Bulgaria
Georgi Petrov
 
75   
Bulgaria
Evgeni Danailov
Bulgaria
Georgi Terziyski
Sat 13:00  Table 2
76   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Boil Marinov
Sat 13:10  Table 3
77   
Bulgaria
Maria Grigorova
Bulgaria
Ruslan Lilov
Sat 13:14  Table 4
78   
Bulgaria
Paolo Coa
Bulgaria
Antonio Nikolov
Sat 13:39  Table 9
79   
Walk Over
Bulgaria
Martina Draganova
 
80   
Bulgaria
Alexander Parvanov
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sat 13:43  Table 1

Winners qualification

Race to 6
81   
Bulgaria
Eduard Nikolaev
Bulgaria
Atanas Gospodinov
Sat 13:49  Table 5
82   
Bulgaria
Vasilis Pezis
Bulgaria
Nikola Kolev
Sat 13:55  Table 7
83   
Bulgaria
Nikolay Dinev
Bulgaria
Mario Valchev
Sat 14:01  Table 2
84   
Bulgaria
Yumer Rashidov
Bulgaria
Aleksandar Paunov
Sat 14:06  Table 6
85   
Bulgaria
Zdravko Georgiev
Bulgaria
Kristian Popov
Sat 14:15  Table 3
86   
Bulgaria
Ralitsa Karaminkova
Bulgaria
Spasian Spasov
Sat 14:24  Table 4
87   
Bulgaria
Nikolai Hristov
Bulgaria
Nikolai Armenkov
Sat 14:26  Table 8
88   
Bulgaria
Дилиян Тиклев
Bulgaria
Lyudmil Iliev
Sat 14:27  Table 9

Loser round 3

Race to 6
89   
Bulgaria
Simeon Dimitrov
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 14:54  Table 5
90   
Bulgaria
Radostin Gerchev
Bulgaria
Ivan Velinov
Sat 14:43  Table 11
91   
Bulgaria
Simona Grigorova
Bulgaria
Dani Chavanski
Sat 14:57  Table 1
92   
Bulgaria
Nikola Tsolov
Bulgaria
Kalin Deliiski
Sat 13:59 
93   
Bulgaria
Tsvetan Tsvetanov
Bulgaria
Georgi Petrov
Sat 14:32  Table 10
94   
Bulgaria
Georgi Terziyski
Bulgaria
Martin Savov
Sat 14:55  Table 4
95   
Bulgaria
Ruslan Lilov
Bulgaria
Antonio Nikolov
Sat 14:56  Table 9
96   
Bulgaria
Martina Draganova
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sat 15:04  Table 6

Losers qualification

Race to 6
97   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Yumer Rashidov
Sat 15:44  Table 3
98   
Bulgaria
Ivan Velinov
Bulgaria
Nikolay Dinev
Sat 15:20  Table 2
99   
Bulgaria
Dani Chavanski
Bulgaria
Vasilis Pezis
Sat 16:10  Table 1
100   
Bulgaria
Kalin Deliiski
Bulgaria
Eduard Nikolaev
Sat 15:08  Table 7
101   
Bulgaria
Georgi Petrov
Bulgaria
Lyudmil Iliev
Sat 15:30  Table 10
102   
Bulgaria
Martin Savov
Bulgaria
Nikolai Armenkov
Sat 16:30  Table 2
103   
Bulgaria
Antonio Nikolov
Bulgaria
Ralitsa Karaminkova
Sat 15:46  Table 9
104   
Bulgaria
Georgi Chomovski
Bulgaria
Kristian Popov
Sat 16:06  Table 6

Last sixteen

Race to 6
105   
Bulgaria
Atanas Gospodinov
Bulgaria
Ralitsa Karaminkova
Sat 17:30  Table 1
106   
Bulgaria
Nikola Kolev
Bulgaria
Eduard Nikolaev
Sat 17:30  Table 2
107   
Bulgaria
Mario Valchev
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 17:30  Table 3
108   
Bulgaria
Aleksandar Paunov
Bulgaria
Georgi Petrov
Sat 17:30  Table 4
109   
Bulgaria
Zdravko Georgiev
Bulgaria
Georgi Chomovski
Sat 17:30  Table 5
110   
Bulgaria
Spasian Spasov
Bulgaria
Nikolai Armenkov
Sat 17:30  Table 6
111   
Bulgaria
Nikolai Hristov
Bulgaria
Vasilis Pezis
Sat 17:30  Table 9
112   
Bulgaria
Дилиян Тиклев
Bulgaria
Nikolay Dinev
Sat 17:31  Table 10

Quarter final

Race to 6
113   
Bulgaria
Atanas Gospodinov
Bulgaria
Eduard Nikolaev
Sat 18:45  Table 2
114   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Aleksandar Paunov
Sat 18:33  Table 3
115   
Bulgaria
Zdravko Georgiev
Bulgaria
Nikolai Armenkov
Sat 19:04  Table 1
116   
Bulgaria
Nikolai Hristov
Bulgaria
Дилиян Тиклев
Sat 18:33  Table 4

Semi final

Race to 7
117   
Bulgaria
Eduard Nikolaev
Bulgaria
Daniel Todorov
Sat 20:05  Table 3
118   
Bulgaria
Zdravko Georgiev
Bulgaria
Дилиян Тиклев
Sat 20:39  Table 1

Final

Race to 7
119   
Bulgaria
Daniel Todorov
Bulgaria
Дилиян Тиклев
Sat 21:57  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants