Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 16, 2019

TIMISOARA OPEN 2K19 - Calificari CRAFT Brewpub&Rooftop

9-Ball

Add players

Please wait...
Starts Nov 16, 2019, 10:30 AM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Contact Balas Alexandru (alexandru.balas@gmail.com, +40745656237), Catalin Dulgheru (dulg_catalin@yahoo.com) and Gabi Visoiu (gabi@ebiliard.ro)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Serbia
Vitomir Grbic
Walk Over
 
2   
Romania
Vaida Alex
Romania
Mureșan Paul
Sat 10:23 
3   
Romania
Daniel Dutescu
Serbia
Savici Stefan
Sat 11:24 
4   
Walk Over
Romania
Flavius Hernea
 
5   
Jozsef Levente Czirjak
Walk Over
 
6   
Serbia
Andreja Klasovic
Romania
Rică Marius
Sat 10:23 
7   
Romania
Iulian Costea
Romania
Alex Blaga
Sat 10:23 
8   
Walk Over
Hungary
Sandor Tot
 
9   
Hungary
Antal Gabor
Walk Over
 
10   
Romania
Pitea Alexandru
Romania
Iani Peiov
Sat 10:23 
11   
Hungary
Alin Székely
Romania
Adi Petrescu
Sat 11:29 
12   
Walk Over
Romania
Cîrdei Alex
 
13   
Serbia
Kokalj Ales
Walk Over
 
14   
Romania
Ionuț Mașcaș
Romania
Ioan Ladanyi
Sat 11:09 
15   
Romania
Cristian Surdea
Romania
Ionut Nina
Sat 11:34 
16   
Walk Over
Romania
Marius Blaj
 

Winner round 1

Race to 7
17   
Serbia
Vitomir Grbic
Romania
Mureșan Paul
Sat 12:26 
18   
Serbia
Savici Stefan
Romania
Flavius Hernea
Sat 12:27 
19   
Jozsef Levente Czirjak
Serbia
Andreja Klasovic
Sat 12:04 
20   
Romania
Iulian Costea
Hungary
Sandor Tot
Sat 12:56 
21   
Hungary
Antal Gabor
Romania
Pitea Alexandru
Sat 13:00 
22   
Hungary
Alin Székely
Romania
Cîrdei Alex
Sat 13:11 
23   
Serbia
Kokalj Ales
Romania
Ioan Ladanyi
Sat 13:19 
24   
Romania
Ionut Nina
Romania
Marius Blaj
Sat 13:28 

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Romania
Vaida Alex
 
26   
Romania
Daniel Dutescu
Walk Over
 
27   
Walk Over
Romania
Rică Marius
 
28   
Romania
Alex Blaga
Walk Over
 
29   
Walk Over
Romania
Iani Peiov
 
30   
Romania
Adi Petrescu
Walk Over
 
31   
Walk Over
Romania
Ionuț Mașcaș
 
32   
Romania
Cristian Surdea
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
33   
Romania
Vaida Alex
Romania
Marius Blaj
Sat 15:47 
34   
Romania
Daniel Dutescu
Serbia
Kokalj Ales
Sat 15:30 
35   
Romania
Rică Marius
Hungary
Alin Székely
Sat 15:15 
36   
Romania
Alex Blaga
Romania
Pitea Alexandru
Sat 14:48 
37   
Romania
Iani Peiov
Romania
Iulian Costea
Sat 14:44 
38   
Romania
Adi Petrescu
Jozsef Levente Czirjak
Sat 14:26 
39   
Romania
Ionuț Mașcaș
Serbia
Savici Stefan
Sat 14:23 
40   
Romania
Cristian Surdea
Romania
Mureșan Paul
Sat 14:04 

Winners qualification

Race to 7
41   
Serbia
Vitomir Grbic
Romania
Flavius Hernea
Sat 15:50 
42   
Serbia
Andreja Klasovic
Hungary
Sandor Tot
Sat 15:57 
43   
Hungary
Antal Gabor
Romania
Cîrdei Alex
Sat 16:36 
44   
Romania
Ioan Ladanyi
Romania
Ionut Nina
Sat 16:42 

Loser round 3

Race to 7
45   
Romania
Marius Blaj
Romania
Daniel Dutescu
Sat 17:40 
46   
Hungary
Alin Székely
Romania
Pitea Alexandru
Sat 17:16 
47   
Romania
Iulian Costea
Romania
Adi Petrescu
Sat 17:09 
48   
Serbia
Savici Stefan
Romania
Cristian Surdea
Sat 17:02 

Losers qualification

Race to 7
49   
Romania
Daniel Dutescu
Serbia
Andreja Klasovic
Sat 18:59 
50   
Hungary
Alin Székely
Serbia
Vitomir Grbic
Sat 18:46 
51   
Romania
Iulian Costea
Romania
Ionut Nina
Sat 18:14 
52   
Romania
Cristian Surdea
Romania
Cîrdei Alex
Sat 18:33 

Quarter final

Race to 7
53   
Romania
Flavius Hernea
Drawn from match: 49-52
 
54   
Hungary
Sandor Tot
Drawn from match: 49-52
 
55   
Hungary
Antal Gabor
Drawn from match: 49-52
 
56   
Romania
Ioan Ladanyi
Drawn from match: 49-52
 

Semi final

Race to 7
57   
Winner of match 53
Winner of match 54
 
58   
Winner of match 55
Winner of match 56
 

Final

Race to 7
59   
Winner of match 57
Winner of match 58
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants