Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 31, 2018

T9B DYNAMIC BILLARD U.K. 9-BALL CHAMPIONSHIP 2018 - GROUPS

9-Ball

Add players

Please wait...
Entry deadline Mar 30, 2018, 8:00 PM (local time)
Starts Mar 31, 2018, 9:30 AM (local time)
Format Round robin (58 Participants)
Handicap No handicap
Organizer Total9Ball
Contact Mark James Parker (mark@total9ball.co.uk) and Nick Hampton (nick@total9ball.co.uk)
More info
T9B U.K. Open 9-Ball Championships 2018
==============================
Date: Sat 31st March
Venue: Raging Ball St.Albans
Players: Open to All
Time: 9.30 start
Discipline: 9 Ball
Format: Stage 1: Groups 8x8. Stage 2: 32K/O
Race to: 6 racks League Stage, 4 random matches.
Top 4 from each Group Qualifies for K/O. K/O L32-5, L16-6, Q-7, S-8, F-9
Handicap System: No
Entry Fee: £30 Members. + £10 Non Members, Membership £25


SIDE GAMES
==========
1 Rack Shoot-Out for Champs - £10
Roll Over Break/Dish - £3,685

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mark Foster 3 2 1 0 13 5 8 0 0 0 0.722 7
2 Phil Wildman 3 2 0 1 13 5 8 0 0 0 0.722 6
3 Steve Chick 3 1 2 0 12 6 6 0 0 0 0.667 5
4 Tash Schultz 3 1 1 1 8 10 -2 0 0 0 0.444 4
5 Chi Kok Pin 4 0 0 4 2 22 -20 0 0 0 0.083 0
6 Mark McGauley 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Jermaine Pierre 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Martyn Taylor 4 3 1 0 16 8 8 0 0 0 0.667 10
2 Dave Evans 4 2 1 1 14 10 4 0 0 0 0.583 7
3 Bob Harris 4 2 1 1 15 9 6 0 0 0 0.625 7
4 Harry Compton 4 1 2 1 14 10 4 0 0 0 0.583 5
5 Alex Colgan 4 1 1 2 9 15 -6 0 0 0 0.375 4
6 Tomasz Jedlecki 4 1 0 3 7 17 -10 0 0 0 0.292 3
7 Mark James Parker 4 0 3 1 11 13 -2 0 0 0 0.458 3
8 Jordan Church 4 0 3 1 10 14 -4 0 0 0 0.417 3
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Imran Majid 3 3 0 0 16 2 14 0 0 0 0.889 9
2 Alan Bell 3 2 1 0 12 6 6 0 0 0 0.667 7
3 Steve Mullins 3 2 0 1 11 7 4 0 0 0 0.611 6
4 Chris Mysior 3 1 2 0 10 8 2 0 0 0 0.556 5
5 Ben Pacan 4 1 1 2 12 12 0 0 0 0 0.5 4
6 Bradley Holt 4 0 1 3 6 18 -12 0 0 0 0.25 1
7 Neil Howard 4 0 1 3 5 19 -14 0 0 0 0.208 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Anthony Ginn 4 4 0 0 17 7 10 0 0 0 0.708 12
2 Chris Parker 4 3 0 1 16 8 8 0 0 0 0.667 9
3 Zoltan Kojsza 4 2 1 1 14 10 4 0 0 0 0.583 7
4 Andy Esgrove 4 1 2 1 14 10 4 0 0 0 0.583 5
5 Matthew Penman 4 1 1 2 11 13 -2 0 0 0 0.458 4
6 Shakz Islam 4 1 0 3 9 15 -6 0 0 0 0.375 3
7 Rich Fulwell 4 0 0 4 3 21 -18 0 0 0 0.125 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Filip Krawczyk 4 4 0 0 21 3 18 0 0 0 0.875 12
2 Richard Twomey 4 3 0 1 15 9 6 0 0 0 0.625 9
3 Ali Asghar Merchant 4 2 1 1 11 13 -2 0 0 0 0.458 7
4 Mark Newell 4 2 0 2 14 10 4 0 0 0 0.583 6
5 Alan Fenty 4 1 1 2 10 14 -4 0 0 0 0.417 4
6 Nick Hampton 4 1 0 3 10 14 -4 0 0 0 0.417 3
7 Fi Radomski 4 0 0 4 3 21 -18 0 0 0 0.125 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Aleksandrs Vilmanis 4 3 0 1 15 9 6 0 0 0 0.625 9
2 Morray Dolan 4 2 2 0 17 7 10 0 0 0 0.708 8
3 Michael Beeston 4 2 2 0 15 9 6 0 0 0 0.625 8
4 Tom Drewell 4 1 1 2 9 15 -6 0 0 0 0.375 4
5 Dmitry Mitia 4 1 0 3 7 17 -10 0 0 0 0.292 3
6 Kinga Rauk 4 0 3 1 11 13 -2 0 0 0 0.458 3
7 Jakub Jedlecki 4 0 2 2 10 14 -4 0 0 0 0.417 2
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tom Staveley 4 4 0 0 20 4 16 0 0 0 0.833 12
1 Elliot Sanderson 4 4 0 0 20 4 16 0 0 0 0.833 12
3 Lionel Brown 4 2 1 1 12 12 0 0 0 0 0.5 7
4 Clarence Tew 4 1 1 2 11 13 -2 0 0 0 0.458 4
5 Dave Tennant 4 1 1 2 11 13 -2 0 0 0 0.458 4
6 Chris Cornwall 4 1 1 2 10 14 -4 0 0 0 0.417 4
7 Mehmet Bozdemir 4 0 2 2 7 17 -10 0 0 0 0.292 2
8 Sean Avery 4 0 0 4 5 19 -14 0 0 0 0.208 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Rico Diks 4 2 2 0 17 7 10 0 0 0 0.708 8
2 László László Zsom 4 2 2 0 16 8 8 0 0 0 0.667 8
3 Steve Della 4 2 2 0 14 10 4 0 0 0 0.583 8
4 Chris Seville 4 2 1 1 12 12 0 0 0 0 0.5 7
5 Ciprian Dandu 4 1 2 1 11 13 -2 0 0 0 0.458 5
6 Mircea Popa 4 0 1 3 9 15 -6 0 0 0 0.375 1
7 Mark Williams 4 0 0 4 5 19 -14 0 0 0 0.208 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1-A   
United Kingdom
Mark McGauley
United Kingdom
Mark Foster
Sat 09:31  Table 30
2-A   
United Kingdom
Tash Schultz
United Kingdom
Jermaine Pierre
Sat 09:31  Table 4
3-A   
United Kingdom
Steve Chick
United Kingdom
Chi Kok Pin
Sat 09:32  Table 5
4-B   
United Kingdom
Mark James Parker
United Kingdom
Jordan Church
Sat 09:32  Table 6
5-B   
United Kingdom
Bob Harris
United Kingdom
Martyn Taylor
Sat 09:32  Table 7
6-B   
United Kingdom
Tomasz Jedlecki
United Kingdom
Harry Compton
Sat 09:32  Table 8
7-B   
United Kingdom
Alex Colgan
United Kingdom
Dave Evans
Sat 09:32  Table 19
8-C   
United Kingdom
Chris Mysior
United Kingdom
Bradley Holt
Sat 09:32  Table 20
9-C   
United Kingdom
Imran Majid
United Kingdom
Neil Howard
Sat 09:46  Table 30
10-C   
United Kingdom
Alan Bell
United Kingdom
Ben Pacan
Sat 09:46  Table 4
11-D   
United Kingdom
Andy Esgrove
United Kingdom
Matthew Penman
Sat 10:02  Table 5
12-D   
Hungary
Zoltan Kojsza
United Kingdom
Shakz Islam
Sat 10:03  Table 19
13-D   
United Kingdom
Rich Fulwell
United Kingdom
Anthony Ginn
Sat 10:06  Table 6
14-E   
United Kingdom
Fi Radomski
United Kingdom
Ali Asghar Merchant
Sat 10:08  Table 7
15-E   
United Kingdom
Alan Fenty
England
Richard Twomey
Sat 10:08  Table 20
16-E   
United Kingdom
Nick Hampton
Poland
Filip Krawczyk
Sat 10:11  Table 30
17-F   
United Kingdom
Jakub Jedlecki
United Kingdom
Michael Beeston
Sat 10:17  Table 7
18-F   
Latvia
Aleksandrs Vilmanis
Poland
Kinga Rauk
Sat 10:23  Table 8
19-F   
United Kingdom
morray dolan
United Kingdom
Tom Drewell
Sat 10:25  Table 4
20-G   
United Kingdom
Elliot Sanderson
United Kingdom
Lionel Brown
Sat 10:31  Table 5
21-G   
United Kingdom
Sean Avery
United Kingdom
Dave Tennant
Sat 10:31  Table 19
22-G   
United Kingdom
Tom Staveley
United Kingdom
Mehmet Bozdimeir
Sat 10:33  Table 6
23-G   
Singapore
Clarence Tew
Wales
Christo Fla Cornwall
Sat 10:38  Table 30
24-H   
Hungary
László László Zsom
Netherlands
Rico Diks
Sat 10:41  Table 20
25-H   
United Kingdom
Mark Williams
England
Chris Seville
Sat 10:57  Table 5
26-H   
United Kingdom
Mircea Popa
Romania
Ciprian Dandu
Sat 11:01  Table 8

Round 2

27-A   
United Kingdom
Mark Foster
United Kingdom
Jermaine Pierre
Sat 10:30 
28-A   
United Kingdom
Mark McGauley
United Kingdom
Chi Kok Pin
Sat 10:30 
29-A   
United Kingdom
Tash Schultz
United Kingdom
Phil Wildman
Sat 11:03  Table 6
30-B   
United Kingdom
Mark James Parker
United Kingdom
Martyn Taylor
Sat 11:07  Table 7
31-B   
United Kingdom
Jordan Church
United Kingdom
Harry Compton
Sat 11:16  Table 19
32-B   
United Kingdom
Bob Harris
United Kingdom
Dave Evans
Sat 11:16  Table 20
33-B   
United Kingdom
Tomasz Jedlecki
United Kingdom
Alex Colgan
Sat 11:20  Table 6
34-C   
United Kingdom
Bradley Holt
United Kingdom
Neil Howard
Sat 11:33  Table 30
35-C   
United Kingdom
Chris Mysior
United Kingdom
Ben Pacan
Sat 11:35  Table 5
36-C   
United Kingdom
Imran Majid
United Kingdom
Steve Mullins
Sat 11:43  Table 19
37-D   
United Kingdom
Matthew Penman
United Kingdom
Shakz Islam
Sat 11:44  Table 7
38-D   
United Kingdom
Andy Esgrove
United Kingdom
Anthony Ginn
Sat 11:45  Table 8
39-D   
Hungary
Zoltan Kojsza
United Kingdom
Chris Parker
Sat 11:49  Table 6
40-E   
United Kingdom
Ali Asghar Merchant
England
Richard Twomey
Sat 11:50  Table 4
41-E   
United Kingdom
Fi Radomski
Poland
Filip Krawczyk
Sat 11:57  Table 20
42-E   
United Kingdom
Alan Fenty
United Kingdom
Mark Newell
Sat 12:04  Table 30
43-F   
United Kingdom
Michael Beeston
Poland
Kinga Rauk
Sat 12:15  Table 19
44-F   
United Kingdom
Jakub Jedlecki
United Kingdom
Tom Drewell
Sat 12:17  Table 5
45-F   
Latvia
Aleksandrs Vilmanis
Russia
Dmitry Mitia
Sat 12:15  Table 4
46-G   
United Kingdom
Elliot Sanderson
United Kingdom
Dave Tennant
Sat 12:18  Table 8
47-G   
United Kingdom
Lionel Brown
United Kingdom
Mehmet Bozdimeir
Sat 12:18  Table 7
48-G   
United Kingdom
Sean Avery
Wales
Christo Fla Cornwall
Sat 12:19  Table 6
49-G   
United Kingdom
Tom Staveley
Singapore
Clarence Tew
Sat 12:41  Table 20
50-H   
Netherlands
Rico Diks
England
Chris Seville
Sat 12:43  Table 30
51-H   
Hungary
László László Zsom
Romania
Ciprian Dandu
Sat 12:44  Table 8
52-H   
United Kingdom
Mark Williams
Italy
Steve Della
Sat 12:56  Table 19

Round 3

53-A   
United Kingdom
Jermaine Pierre
United Kingdom
Chi Kok Pin
  Table 4
54-A   
United Kingdom
Mark Foster
United Kingdom
Phil Wildman
Sat 12:56  Table 4
55-A   
United Kingdom
Mark McGauley
United Kingdom
Steve Chick
 
56-B   
United Kingdom
Mark James Parker
United Kingdom
Harry Compton
Sat 12:58  Table 7
57-B   
United Kingdom
Martyn Taylor
United Kingdom
Dave Evans
Sat 13:17  Table 5
58-B   
United Kingdom
Jordan Church
United Kingdom
Alex Colgan
Sat 13:24  Table 20
59-B   
United Kingdom
Bob Harris
United Kingdom
Tomasz Jedlecki
Sat 13:23  Table 6
60-C   
United Kingdom
Neil Howard
United Kingdom
Ben Pacan
Sat 13:28  Table 30
61-C   
United Kingdom
Bradley Holt
United Kingdom
Steve Mullins
Sat 13:28  Table 8
62-C   
United Kingdom
Chris Mysior
United Kingdom
Alan Bell
Sat 13:32  Table 4
63-D   
United Kingdom
Shakz Islam
United Kingdom
Anthony Ginn
Sat 13:36  Table 19
64-D   
United Kingdom
Matthew Penman
United Kingdom
Chris Parker
Sat 13:37  Table 7
65-D   
United Kingdom
Andy Esgrove
United Kingdom
Rich Fulwell
Sat 13:40  Table 5
66-E   
England
Richard Twomey
Poland
Filip Krawczyk
Sat 13:53  Table 20
67-E   
United Kingdom
Ali Asghar Merchant
United Kingdom
Mark Newell
Sat 13:58  Table 8
68-E   
United Kingdom
Fi Radomski
United Kingdom
Nick Hampton
Sat 13:59  Table 6
69-F   
Poland
Kinga Rauk
United Kingdom
Tom Drewell
Sat 14:03  Table 4
70-F   
United Kingdom
Michael Beeston
Russia
Dmitry Mitia
Sat 14:06  Table 19
71-F   
United Kingdom
Jakub Jedlecki
United Kingdom
morray dolan
Sat 14:08  Table 30
72-G   
United Kingdom
Elliot Sanderson
United Kingdom
Mehmet Bozdimeir
Sat 14:11  Table 7
73-G   
United Kingdom
Dave Tennant
Wales
Christo Fla Cornwall
Sat 14:15  Table 5
74-G   
United Kingdom
Lionel Brown
Singapore
Clarence Tew
Sat 14:21  Table 20
75-G   
United Kingdom
Sean Avery
United Kingdom
Tom Staveley
Sat 14:30  Table 6
76-H   
England
Chris Seville
Romania
Ciprian Dandu
Sat 14:31  Table 8
77-H   
Netherlands
Rico Diks
Italy
Steve Della
Sat 14:39  Table 19
78-H   
Hungary
László László Zsom
United Kingdom
Mircea Popa
Sat 14:41  Table 7

Round 4

79-A   
United Kingdom
Chi Kok Pin
United Kingdom
Phil Wildman
Sat 14:45  Table 30
80-A   
United Kingdom
Jermaine Pierre
United Kingdom
Steve Chick
 
81-A   
United Kingdom
Mark Foster
United Kingdom
Tash Schultz
 
82-B   
United Kingdom
Mark James Parker
United Kingdom
Dave Evans
Sat 15:11  Table 6
83-B   
United Kingdom
Harry Compton
United Kingdom
Alex Colgan
Sat 15:29  Table 7
84-B   
United Kingdom
Martyn Taylor
United Kingdom
Tomasz Jedlecki
Sat 15:07  Table 4
85-B   
United Kingdom
Jordan Church
United Kingdom
Bob Harris
Sat 15:09  Table 20
86-C   
United Kingdom
Ben Pacan
United Kingdom
Steve Mullins
Sat 15:11  Table 8
87-C   
United Kingdom
Neil Howard
United Kingdom
Alan Bell
Sat 15:21  Table 19
88-C   
United Kingdom
Bradley Holt
United Kingdom
Imran Majid
Sat 15:23  Table 30
89-D   
United Kingdom
Anthony Ginn
United Kingdom
Chris Parker
Sat 15:33  Table 4
90-D   
United Kingdom
Shakz Islam
United Kingdom
Rich Fulwell
Sat 15:41  Table 20
91-D   
United Kingdom
Matthew Penman
Hungary
Zoltan Kojsza
Sat 15:44  Table 6
92-E   
Poland
Filip Krawczyk
United Kingdom
Mark Newell
Sat 15:46  Table 30
93-E   
England
Richard Twomey
United Kingdom
Nick Hampton
Sat 15:56  Table 8
94-E   
United Kingdom
Ali Asghar Merchant
United Kingdom
Alan Fenty
Sat 15:52  Table 19
95-F   
United Kingdom
Tom Drewell
Russia
Dmitry Mitia
Sat 15:56  Table 5
96-F   
Poland
Kinga Rauk
United Kingdom
morray dolan
Sat 15:56  Table 7
97-F   
United Kingdom
Michael Beeston
Latvia
Aleksandrs Vilmanis
Sat 16:00  Table 4
98-G   
United Kingdom
Elliot Sanderson
Wales
Christo Fla Cornwall
Sat 16:05  Table 20
99-G   
United Kingdom
Mehmet Bozdimeir
Singapore
Clarence Tew
Sat 16:13  Table 6
100-G   
United Kingdom
Dave Tennant
United Kingdom
Tom Staveley
Sat 16:19  Table 30
101-G   
United Kingdom
Lionel Brown
United Kingdom
Sean Avery
Sat 16:21  Table 8
102-H   
Romania
Ciprian Dandu
Italy
Steve Della
Sat 16:27  Table 19
103-H   
England
Chris Seville
United Kingdom
Mircea Popa
Sat 16:35  Table 4
104-H   
Netherlands
Rico Diks
United Kingdom
Mark Williams
Sat 16:38  Table 20

Round 5

105-A   
United Kingdom
Phil Wildman
United Kingdom
Steve Chick
 
106-A   
United Kingdom
Chi Kok Pin
United Kingdom
Tash Schultz
Sat 15:27  Table 5
107-A   
United Kingdom
Jermaine Pierre
United Kingdom
Mark McGauley
 
108-B   
United Kingdom
Mark James Parker
United Kingdom
Alex Colgan
 
109-B   
United Kingdom
Dave Evans
United Kingdom
Tomasz Jedlecki
 
110-B   
United Kingdom
Harry Compton
United Kingdom
Bob Harris
 
111-B   
United Kingdom
Martyn Taylor
United Kingdom
Jordan Church
 
112-C   
United Kingdom
Steve Mullins
United Kingdom
Alan Bell
 
113-C   
United Kingdom
Ben Pacan
United Kingdom
Imran Majid
 
114-C   
United Kingdom
Neil Howard
United Kingdom
Chris Mysior
 
115-D   
United Kingdom
Chris Parker
United Kingdom
Rich Fulwell
Sat 16:43  Table 7
116-D   
United Kingdom
Anthony Ginn
Hungary
Zoltan Kojsza
 
117-D   
United Kingdom
Shakz Islam
United Kingdom
Andy Esgrove
 
118-E   
United Kingdom
Mark Newell
United Kingdom
Nick Hampton
Sat 17:03  Table 6
119-E   
Poland
Filip Krawczyk
United Kingdom
Alan Fenty
 
120-E   
England
Richard Twomey
United Kingdom
Fi Radomski
 
121-F   
Russia
Dmitry Mitia
United Kingdom
morray dolan
Sat 16:57  Table 8
122-F   
United Kingdom
Tom Drewell
Latvia
Aleksandrs Vilmanis
 
123-F   
Poland
Kinga Rauk
United Kingdom
Jakub Jedlecki
 
124-G   
United Kingdom
Elliot Sanderson
Singapore
Clarence Tew
 
125-G   
Wales
Christo Fla Cornwall
United Kingdom
Tom Staveley
 
126-G   
United Kingdom
Mehmet Bozdimeir
United Kingdom
Sean Avery
 
127-G   
United Kingdom
Dave Tennant
United Kingdom
Lionel Brown
 
128-H   
Italy
Steve Della
United Kingdom
Mircea Popa
Sat 17:16  Table 7
129-H   
Romania
Ciprian Dandu
United Kingdom
Mark Williams
 
130-H   
England
Chris Seville
Hungary
László László Zsom
 

Round 6

131-A   
United Kingdom
Steve Chick
United Kingdom
Tash Schultz
Sat 13:03  Table 6
132-A   
United Kingdom
Phil Wildman
United Kingdom
Mark McGauley
 
133-A   
United Kingdom
Chi Kok Pin
United Kingdom
Mark Foster
Sat 11:08  Table 4
134-B   
United Kingdom
Mark James Parker
United Kingdom
Tomasz Jedlecki
 
135-B   
United Kingdom
Alex Colgan
United Kingdom
Bob Harris
 
136-B   
United Kingdom
Dave Evans
United Kingdom
Jordan Church
 
137-B   
United Kingdom
Harry Compton
United Kingdom
Martyn Taylor
 
138-C   
United Kingdom
Alan Bell
United Kingdom
Imran Majid
 
139-C   
United Kingdom
Steve Mullins
United Kingdom
Chris Mysior
 
140-C   
United Kingdom
Ben Pacan
United Kingdom
Bradley Holt
 
141-D   
United Kingdom
Rich Fulwell
Hungary
Zoltan Kojsza
 
142-D   
United Kingdom
Chris Parker
United Kingdom
Andy Esgrove
 
143-D   
United Kingdom
Anthony Ginn
United Kingdom
Matthew Penman
 
144-E   
United Kingdom
Nick Hampton
United Kingdom
Alan Fenty
 
145-E   
United Kingdom
Mark Newell
United Kingdom
Fi Radomski
 
146-E   
Poland
Filip Krawczyk
United Kingdom
Ali Asghar Merchant
 
147-F   
United Kingdom
morray dolan
Latvia
Aleksandrs Vilmanis
 
148-F   
Russia
Dmitry Mitia
United Kingdom
Jakub Jedlecki
 
149-F   
United Kingdom
Tom Drewell
United Kingdom
Michael Beeston
 
150-G   
United Kingdom
Elliot Sanderson
United Kingdom
Tom Staveley
 
151-G   
Singapore
Clarence Tew
United Kingdom
Sean Avery
 
152-G   
Wales
Christo Fla Cornwall
United Kingdom
Lionel Brown
 
153-G   
United Kingdom
Mehmet Bozdimeir
United Kingdom
Dave Tennant
 
154-H   
United Kingdom
Mircea Popa
United Kingdom
Mark Williams
 
155-H   
Italy
Steve Della
Hungary
László László Zsom
 
156-H   
Romania
Ciprian Dandu
Netherlands
Rico Diks
 

Round 7

157-A   
United Kingdom
Tash Schultz
United Kingdom
Mark McGauley
 
158-A   
United Kingdom
Steve Chick
United Kingdom
Mark Foster
Sat 14:58  Table 5
159-A   
United Kingdom
Phil Wildman
United Kingdom
Jermaine Pierre
 
160-B   
United Kingdom
Mark James Parker
United Kingdom
Bob Harris
 
161-B   
United Kingdom
Tomasz Jedlecki
United Kingdom
Jordan Church
 
162-B   
United Kingdom
Alex Colgan
United Kingdom
Martyn Taylor
 
163-B   
United Kingdom
Dave Evans
United Kingdom
Harry Compton
 
164-C   
United Kingdom
Imran Majid
United Kingdom
Chris Mysior
 
165-C   
United Kingdom
Alan Bell
United Kingdom
Bradley Holt
 
166-C   
United Kingdom
Steve Mullins
United Kingdom
Neil Howard
 
167-D   
Hungary
Zoltan Kojsza
United Kingdom
Andy Esgrove
Sat 16:51  Table 30
168-D   
United Kingdom
Rich Fulwell
United Kingdom
Matthew Penman
 
169-D   
United Kingdom
Chris Parker
United Kingdom
Shakz Islam
 
170-E   
United Kingdom
Alan Fenty
United Kingdom
Fi Radomski
Sat 16:58  Table 30
171-E   
United Kingdom
Nick Hampton
United Kingdom
Ali Asghar Merchant
 
172-E   
United Kingdom
Mark Newell
England
Richard Twomey
 
173-F   
Latvia
Aleksandrs Vilmanis
United Kingdom
Jakub Jedlecki
Sat 17:02  Table 19
174-F   
United Kingdom
morray dolan
United Kingdom
Michael Beeston
 
175-F   
Russia
Dmitry Mitia
Poland
Kinga Rauk
 
176-G   
United Kingdom
Elliot Sanderson
United Kingdom
Sean Avery
 
177-G   
United Kingdom
Tom Staveley
United Kingdom
Lionel Brown
 
178-G   
Singapore
Clarence Tew
United Kingdom
Dave Tennant
 
179-G   
Wales
Christo Fla Cornwall
United Kingdom
Mehmet Bozdimeir
 
180-H   
United Kingdom
Mark Williams
Hungary
László László Zsom
Sat 17:06  Table 20
181-H   
United Kingdom
Mircea Popa
Netherlands
Rico Diks
 
182-H   
Italy
Steve Della
England
Chris Seville
 

Last thirtytwo

183   
Group A no 1
Group B no 4
 
184   
Group A no 3
Group B no 2
 
185   
Group A no 2
Group B no 3
 
186   
Group A no 4
Group B no 1
 
187   
Group C no 1
Group D no 4
 
188   
Group C no 3
Group D no 2
 
189   
Group C no 2
Group D no 3
 
190   
Group C no 4
Group D no 1
 
191   
Group E no 1
Group F no 4
 
192   
Group E no 3
Group F no 2
 
193   
Group E no 2
Group F no 3
 
194   
Group E no 4
Group F no 1
 
195   
Group G no 1
Group H no 4
 
196   
Group G no 3
Group H no 2
 
197   
Group G no 2
Group H no 3
 
198   
Group G no 4
Group H no 1
 

Last sixteen

199   
Winner of match 183
Winner of match 184
 
200   
Winner of match 185
Winner of match 186
 
201   
Winner of match 187
Winner of match 188
 
202   
Winner of match 189
Winner of match 190
 
203   
Winner of match 191
Winner of match 192
 
204   
Winner of match 193
Winner of match 194
 
205   
Winner of match 195
Winner of match 196
 
206   
Winner of match 197
Winner of match 198
 

Quarter final

207   
Winner of match 199
Winner of match 200
 
208   
Winner of match 201
Winner of match 202
 
209   
Winner of match 203
Winner of match 204
 
210   
Winner of match 205
Winner of match 206
 

Semi final

211   
Winner of match 207
Winner of match 208
 
212   
Winner of match 209
Winner of match 210
 

Final

213   
Winner of match 211
Winner of match 212
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment