Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 26 - October 27, 2016

Steinway weekly

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Benji Buckley
7 (6/1) 45 (32/13)
71%
2 Damianos Giallourakis
Oslo BK
5 (4/1) 31 (22/9)
71%
3 Ruben Batista
9 (7/2) 42 (30/12)
71%
4 Alex Kazakis
KING8
5 (3/2) 24 (13/11)
54%
5 Michael DeLawder
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
5 Josh Roberts
3 (3/0) 17 (15/2)
88%
7 Oscar Bonilla
4 (2/2) 22 (9/13)
41%
7 Edwin
4 (2/2) 22 (13/9)
59%
9 Junior
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
Show more
9 Raphael Dabreo
5 (3/2) 24 (13/11)
54%
9 Dragan Glisovic
5 (3/2) 31 (19/12)
61%
9 David Leal
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
13 Bob
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
13 Neil
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
13 Carlos
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
13 Elvis Rodriguez
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
17 Scott Reed
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
17 Tommy
2 (0/2) 9 (0/9)
0%
17 Diana Rojas
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
17 Andre
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
17 Fedex
2 (0/2) 9 (0/9)
0%
17 Renne
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
17 Doug Dalrymple
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
17 Jorge Rodriguez
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
Entry deadline Oct 26, 2016, 8:59 PM (local time)
Starts Oct 26, 2016, 9:00 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
More info
TOTAL-460$

1.260$
2.150$
3.50$

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
United States
Edwin
Walk Over
 
2   
Honduras
Elvis Rodriguez
United States
Diana Rojas
Wed 20:45 
3   
United States
Tommy
Mexico
Ruben Batista
Wed 20:43 
4   
Walk Over
United States
Michael DeLawder
 
5   
Greece
Alex Kazakis
Walk Over
 
6   
United States
Neil
United States
Raphael
Wed 20:45 
7   
United States
Jorge Rodriguez
United Kingdom
Benji Buckley
Wed 21:15 
8   
Walk Over
United States
Bob
 
9   
United States
Junior
Walk Over
 
10   
United States
Renne
Mexico
David
 
11   
Greece
Damianos Yiallourakis
United States
Scott Reed
Wed 20:44 
12   
Walk Over
United States
Fedex
 
13   
United States
Carlos
Walk Over
 
14   
United States
Doug Dalrymple
United States
Josh Roberts
Wed 20:44 
15   
Serbia
Dragan Glisovic
United States
Andre
Wed 20:45 
16   
Walk Over
United States
Oscar Bonilla
 

Winner round 1

Race to 5
17   
United States
Edwin
Honduras
Elvis Rodriguez
Wed 21:44 
18   
Mexico
Ruben Batista
United States
Michael DeLawder
Wed 21:24 
19   
Greece
Alex Kazakis
United States
Raphael
Wed 21:28 
20   
United Kingdom
Benji Buckley
United States
Bob
Wed 21:44 
21   
United States
Junior
Mexico
David
Wed 20:53 
22   
Greece
Damianos Yiallourakis
United States
Fedex
Wed 21:46 
23   
United States
Carlos
United States
Josh Roberts
Wed 21:44 
24   
Serbia
Dragan Glisovic
United States
Oscar Bonilla
Wed 21:07 

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
United States
Diana Rojas
 
26   
United States
Tommy
Walk Over
 
27   
Walk Over
United States
Neil
 
28   
United States
Jorge Rodriguez
Walk Over
 
29   
Walk Over
United States
Renne
 
30   
United States
Scott Reed
Walk Over
 
31   
Walk Over
United States
Doug Dalrymple
 
32   
United States
Andre
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
United States
Diana Rojas
Serbia
Dragan Glisovic
Wed 21:56 
34   
United States
Tommy
United States
Carlos
Wed 21:45 
35   
United States
Neil
United States
Fedex
Wed 22:26 
36   
United States
Jorge Rodriguez
United States
Junior
Wed 22:45 
37   
United States
Renne
United States
Bob
 
38   
United States
Scott Reed
United States
Raphael
Wed 22:28 
39   
United States
Doug Dalrymple
Mexico
Ruben Batista
Wed 21:38 
40   
United States
Andre
Honduras
Elvis Rodriguez
Wed 22:33 

Winner round 2

Race to 5
41   
United States
Edwin
United States
Michael DeLawder
Wed 22:45 
42   
Greece
Alex Kazakis
United Kingdom
Benji Buckley
Wed 22:44 
43   
Mexico
David Leal
Greece
Damianos Yiallourakis
Wed 22:48 
44   
United States
Josh Roberts
United States
Oscar Bonilla
Wed 22:01 

Loser round 3

Race to 4
45   
Serbia
Dragan Glisovic
United States
Carlos
Wed 22:46 
46   
United States
Neil
United States
Junior
Wed 22:59 
47   
United States
Bob
United States
Raphael
Wed 22:46 
48   
Mexico
Ruben Batista
Honduras
Elvis Rodriguez
Wed 22:34 

Loser round 4

Race to 4
49   
Serbia
Dragan Glisovic
Greece
Alex Kazakis
Wed 23:24 
50   
United States
Junior
United States
Edwin
Wed 23:20 
51   
United States
Raphael
United States
Oscar Bonilla
Wed 23:20 
52   
Mexico
Ruben Batista
Mexico
David Leal
Wed 23:20 

Winner round 3

Race to 5
53   
United States
Michael DeLawder
United Kingdom
Benji Buckley
Wed 23:52 
54   
Greece
Damianos Yiallourakis
United States
Josh Roberts
 

Loser round 5

Race to 4
55   
Greece
Alex Kazakis
United States
Edwin
Wed 23:52 
56   
United States
Oscar Bonilla
Mexico
Ruben Batista
Wed 23:52 

Loser round 6

Race to 4
57   
Greece
Alex Kazakis
United States
Josh Roberts
Thu 01:13 
58   
Mexico
Ruben Batista
United States
Michael DeLawder
Thu 01:13 

Winners qualification

Race to 7
59   
United Kingdom
Benji Buckley
Greece
Damianos Yiallourakis
Thu 00:14 

Loser round 7

Race to 4
60   
Greece
Alex Kazakis
Mexico
Ruben Batista
Thu 01:15 

Losers qualification

Race to 4
61   
Mexico
Ruben Batista
United Kingdom
Benji Buckley
Thu 01:29 

Final

Race to 5
62   
Greece
Damianos Yiallourakis
United Kingdom
Benji Buckley
Thu 01:34 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment