Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 20, 2021

Snooker Nightmare sommer 5

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Christian Fosse
Østkanten Biljardklubb
5 (4/1) 287 (152/135)
53%
2 Haukur Stefansson
Østkanten Biljardklubb
5 (4/1) 291 (222/69)
76%
3 (Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Østkanten Biljardklubb
4 (0/4) 318 (92/226)
29%
3 Mona Søvold Sunde
Østkanten Biljardklubb
4 (1/3) 308 (136/172)
44%
888 Ivar Lexi
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
888 Petter Rognlien
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Entry deadline Jul 20, 2021, 6:00 PM (local time)
Starts Jul 20, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (6 Participants)
Handicap No handicap
Organizer Østkanten Biljardklubb
Contact Haukur Stefansson (stefanssonhaukur@gmail.com) and Amirhosein Hoseinzadeh

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Haukur Stefansson 3 3 0 0 219 67 152 0 0 0 0.766 3
2 Christian Fosse 3 2 0 1 148 134 14 0 0 0 0.525 2
3 Mona Søvold Sunde 3 1 0 2 136 170 -34 0 0 0 0.444 1
4 (Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo 3 0 0 3 92 224 -132 0 0 0 0.291 0
5 Ivar Lexi 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Petter Rognlien 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Norway
Ivar Lexi
Tue 18:12 
2   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Petter Rognlien
Tue 18:12 
3   
Norway
Christian Fosse
Iceland
Haukur Stefansson
Tue 18:49 

Round 2

4   
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Norway
Petter Rognlien
 
5   
Norway
Ivar Lexi
Iceland
Haukur Stefansson
 
6   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Christian Fosse
Tue 19:20 

Round 3

7   
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Iceland
Haukur Stefansson
Tue 19:20 
8   
Norway
Petter Rognlien
Norway
Christian Fosse
 
9   
Norway
Ivar Lexi
Norway
Mona Søvold Sunde
 

Round 4

10   
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Norway
Christian Fosse
Tue 18:15 
11   
Iceland
Haukur Stefansson
Norway
Mona Søvold Sunde
Tue 18:15 
12   
Norway
Petter Rognlien
Norway
Ivar Lexi
 

Round 5

13   
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Norway
Mona Søvold Sunde
Tue 18:49 
14   
Norway
Christian Fosse
Norway
Ivar Lexi
 
15   
Iceland
Haukur Stefansson
Norway
Petter Rognlien
 

Semi final

16   
Iceland
Haukur Stefansson
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
Tue 21:15 
17   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Christian Fosse
Tue 21:15 

Final

18   
Iceland
Haukur Stefansson
Norway
Christian Fosse
Tue 21:44 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants