Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 29, 2022

Snooker Nightmare 27

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Christian Fosse
Østkanten Biljardklubb
6 (5/1) 375 (249/126)
66%
45
2 Lasse Rognlien
6 (5/1) 444 (310/134)
70%
35
3 Kjartan Maraas
Østkanten Biljardklubb
5 (3/2) 367 (191/176)
52%
28
3 Haukur Stefansson
Østkanten Biljardklubb
5 (4/1) 409 (308/101)
75%
28
5 Lasse Kåring
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 427 (237/190)
56%
17
5 Petter Olsen
Oslo BK
4 (2/2) 431 (247/184)
57%
17
7 Mona Søvold Sunde
Østkanten Biljardklubb
4 (1/3) 351 (87/264)
25%
9
7 Anders Kise
4 (1/3) 414 (145/269)
35%
9
9 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
4 (0/4) 414 (116/298)
28%
5
9 Petter Rognlien
4 (0/4) 392 (122/270)
31%
5
Entry deadline Mar 29, 2022, 6:00 PM (local time)
Starts Mar 29, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (10 Participants)
Handicap No handicap
Rankings Snooker 2021-2022
Organizer Østkanten Biljardklubb
Contact Lasse Kåring (lassek85@hotmail.com, 94257344)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Haukur Stefansson 4 4 0 0 307 99 208 0 0 0 0.756 4
2 Kjartan Maraas 4 3 0 1 191 174 17 0 0 0 0.523 3
3 Lasse Kåring 4 2 0 2 237 190 47 0 0 0 0.555 2
4 Anders Kise 4 1 0 3 145 269 -124 0 0 0 0.35 1
5 Petter Rognlien 4 0 0 4 122 270 -148 0 0 0 0.311 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Lasse Rognlien 4 4 0 0 308 133 175 0 0 0 0.698 4
2 Christian Fosse 4 3 0 1 246 125 121 0 0 0 0.663 3
3 Petter Olsen 4 2 0 2 247 184 63 0 0 0 0.573 2
4 Mona Søvold Sunde 4 1 0 3 87 264 -177 0 0 0 0.248 1
5 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen) 4 0 0 4 116 298 -182 0 0 0 0.28 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1-A   
Norway
Lasse Kåring
Norway
Kjartan Maraas
Tue 19:04 
2-A   
Iceland
Haukur Stefansson
Canada
Anders Kise
Tue 19:04 
3-B   
Norway
Lasse Rognlien
Norway
Mona Søvold Sunde
Tue 18:02 
4-B   
Norway
Christian Fosse
Norway
Petter Olsen
Tue 19:45 

Round 2

5-A   
Norway
Kjartan Maraas
Canada
Anders Kise
Tue 21:38 
6-A   
Norway
Lasse Kåring
Norway
Petter Rognlien
Tue 18:30 
7-B   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Petter Olsen
Tue 20:37 
8-B   
Norway
Lasse Rognlien
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Tue 19:24 

Round 3

9-A   
Canada
Anders Kise
Norway
Petter Rognlien
Tue 19:46 
10-A   
Norway
Kjartan Maraas
Iceland
Haukur Stefansson
Tue 18:29 
11-B   
Norway
Petter Olsen
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Tue 21:59 
12-B   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Christian Fosse
Tue 19:04 

Round 4

13-A   
Norway
Petter Rognlien
Iceland
Haukur Stefansson
Tue 21:38 
14-A   
Canada
Anders Kise
Norway
Lasse Kåring
Tue 20:38 
15-B   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Christian Fosse
Tue 18:04 
16-B   
Norway
Petter Olsen
Norway
Lasse Rognlien
Tue 18:39 

Round 5

17-A   
Iceland
Haukur Stefansson
Norway
Lasse Kåring
Tue 20:10 
18-A   
Norway
Petter Rognlien
Norway
Kjartan Maraas
Tue 20:15 
19-B   
Norway
Christian Fosse
Norway
Lasse Rognlien
Tue 21:13 
20-B   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Mona Søvold Sunde
Wed 00:01 

Semi final

21   
Iceland
Haukur Stefansson
Norway
Christian Fosse
Wed 00:02 
22   
Norway
Kjartan Maraas
Norway
Lasse Rognlien
Wed 00:02 

Final

23   
Norway
Christian Fosse
Norway
Lasse Rognlien
Wed 00:02 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants