Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 23, 2021

SnooKids Grand Prix

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 Poland Axel Wysoczański
7 (7/0) 10 (9/1)
90%
36, 18, 18 100
2 Poland Roch Pniak
7 (4/3) 9 (5/4)
56%
18 79
3 Poland Grzesiek Kowalski
Snookerowy Klub Sportowy
6 (2/4) 8 (3/5)
38%
62
3 Poland Szymon Mulawka
6 (4/2) 7 (4/3)
57%
15 62
5 Poland Antek Bień
5 (1/4) 5 (1/4)
20%
45
6 Poland Krzysztof Agata
5 (0/5) 5 (0/5)
0%
40
Starts Oct 23, 2021, 10:00 AM (local time)
Entry deadline Oct 21, 2021, 8:00 PM (local time)
Organizer Snookerowy Klub Sportowy
Rankings SnooKids Grand Prix 2021/2022
Format Round robin (6 Participants)
Race to 1
Handicap No handicap
Dresscode STRÓJ - staramy się możliwie elegancko:
- reprezentacyjna koszulka polo lub koszula (dowolny kolor, preferowany jednolity),
- kamizelka nieobowiązkowa,
- bez muszki,
- spodnie nie dresowe (OBOWIĄZKOWO!),
- buty w odcieniu zbliżonym do spodni.
More info
Zawody w snookera dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych.
Turniej wliczany jest do cyklu SnooKids Grand Prix 2021/2022.

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Axel Wysoczański 5 5 0 0 5 0 5 0 0 0 1 15
2 Szymon Mulawka 5 4 0 1 4 1 3 0 0 0 0.8 12
3 Roch Pniak 5 3 0 2 3 2 1 0 0 0 0.6 9
4 Grzesiek Kowalski 5 2 0 3 2 3 -1 0 0 0 0.4 6
5 Antek Bień 5 1 0 4 1 4 -3 0 0 0 0.2 3
6 Krzysztof Agata 5 0 0 5 0 5 -5 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Best of 1
1   
Poland
Antek Bień
Poland
Axel Wysoczański
Sat 10:21  Table 5
2   
Poland
Szymon Mulawka
Poland
Grzesiek Kowalski
Sat 10:21  Table 4
3   
Poland
Roch Pniak
Poland
Krzysztof Agata
Sat 10:36 

Round 2

Best of 1
4   
Poland
Antek Bień
Poland
Grzesiek Kowalski
Sat 10:39 
5   
Poland
Axel Wysoczański
Poland
Krzysztof Agata
Sat 11:04 
6   
Poland
Szymon Mulawka
Poland
Roch Pniak
Sat 11:12 

Round 3

Best of 1
7   
Poland
Antek Bień
Poland
Krzysztof Agata
Sat 11:30 
8   
Poland
Grzesiek Kowalski
Poland
Roch Pniak
Sat 11:31 
9   
Poland
Axel Wysoczański
Poland
Szymon Mulawka
Sat 11:50 

Round 4

Best of 1
10   
Poland
Antek Bień
Poland
Roch Pniak
Sat 11:55 
11   
Poland
Krzysztof Agata
Poland
Szymon Mulawka
Sat 12:19 
12   
Poland
Grzesiek Kowalski
Poland
Axel Wysoczański
Sat 12:09 

Round 5

Best of 1
13   
Poland
Antek Bień
Poland
Szymon Mulawka
Sat 12:57 
14   
Poland
Roch Pniak
Poland
Axel Wysoczański
Sat 12:29 
15   
Poland
Krzysztof Agata
Poland
Grzesiek Kowalski
Sat 12:57 

Semi final

Best of 3
16   
Poland
Axel Wysoczański
Poland
Grzesiek Kowalski
Sat 14:25 
17   
Poland
Roch Pniak
Poland
Szymon Mulawka
Sat 14:25 

Final

Best of 3
18   
Poland
Axel Wysoczański
Poland
Roch Pniak
Sat 15:23  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants