Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 22, 2019

Seizoensafsluiting huiscompetitie Snooker

Snooker

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Stefan Koch
7 (6/1) 7 (6/1)
86%
2 Vincent Peemen
7 (5/2) 7 (5/2)
71%
23
3 Marco van Tiel
6 (4/2) 6 (4/2)
67%
3 Samuël Sanderse
6 (4/2) 6 (4/2)
67%
5 Remco de Graaff
5 (3/2) 5 (3/2)
60%
5 Silke Koch
5 (3/2) 5 (3/2)
60%
7 Marcel Mouwen
5 (3/2) 5 (3/2)
60%
7 Rob Brant
5 (3/2) 5 (3/2)
60%
30
9 Patrick Looij
5 (1/4) 5 (1/4)
20%
9 Matthias Sanderse
5 (1/4) 5 (1/4)
20%
11 Amar Panday
5 (0/5) 5 (0/5)
0%
11 Soutar Brown
5 (0/5) 5 (0/5)
0%
Starts Jun 22, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 1
Handicap No handicap
Organizer Sport Pub Goes
Contact Vincent Peemen (Info@sportpub.nl, +31 0113-404043) and Samuël Sanderse (samuelsanderse@icloud.com, +31 0651498858)

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marco van Tiel 5 4 0 1 4 1 3 0 0 0 0.8 4
2 Samuël Sanderse 5 4 0 1 4 1 3 0 0 0 0.8 4
3 Remco de Graaff 5 3 0 2 3 2 1 0 0 0 0.6 3
4 Rob Brant 5 3 0 2 3 2 1 0 0 0 0.6 3
5 Patrick Looij 5 1 0 4 1 4 -3 0 0 0 0.2 1
6 Amar Panday 5 0 0 5 0 5 -5 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Vincent Peemen 5 4 0 1 4 1 3 0 0 0 0.8 4
2 Stefan Koch 5 4 0 1 4 1 3 0 0 0 0.8 4
3 Silke Koch 5 3 0 2 3 2 1 0 0 0 0.6 3
4 Marcel Mouwen 5 3 0 2 3 2 1 0 0 0 0.6 3
5 Matthias Sanderse 5 1 0 4 1 4 -3 0 0 0 0.2 1
6 Soutar Brown 5 0 0 5 0 5 -5 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 1
Best of 1 sets 
1-A   
Netherlands
Amar Panday
Netherlands
Remco de Graaff
Sat 12:09  Table 4
2-A   
Netherlands
Rob Brant
Netherlands
Samuël Sanderse
Sat 11:25  Table 4
3-A   
Netherlands
Marco van Tiel
Netherlands
Patrick Looij
Sat 11:25  Table 9
4-B   
Netherlands
Vincent Peemen
Netherlands
Matthias Sanderse
Sat 11:25  Table 10
5-B   
Germany
Silke Koch
Germany
Stefan Koch
Sat 12:01 
6-B   
Scotland
Soutar Brown
Netherlands
Marcel Mouwen
Sat 13:38  Table 10

Round 2

Race to 1
Best of 1 sets 
7-A   
Netherlands
Amar Panday
Netherlands
Samuël Sanderse
Sat 13:14 
8-A   
Netherlands
Remco de Graaff
Netherlands
Patrick Looij
Sat 13:38  Table 9
9-A   
Netherlands
Rob Brant
Netherlands
Marco van Tiel
Sat 12:23  Table 9
10-B   
Netherlands
Vincent Peemen
Germany
Stefan Koch
Sat 12:58  Table 4
11-B   
Netherlands
Matthias Sanderse
Netherlands
Marcel Mouwen
Sat 12:23  Table 10
12-B   
Germany
Silke Koch
Scotland
Soutar Brown
Sat 12:45  Table 10

Round 3

Race to 1
Best of 1 sets 
13-A   
Netherlands
Amar Panday
Netherlands
Patrick Looij
Sat 16:28  Table 4
14-A   
Netherlands
Samuël Sanderse
Netherlands
Marco van Tiel
Sat 14:39  Table 9
15-A   
Netherlands
Remco de Graaff
Netherlands
Rob Brant
Sat 12:59  Table 9
16-B   
Netherlands
Vincent Peemen
Netherlands
Marcel Mouwen
Sat 14:37 
17-B   
Germany
Stefan Koch
Scotland
Soutar Brown
Sat 14:38  Table 10
18-B   
Netherlands
Matthias Sanderse
Germany
Silke Koch
Sat 14:04  Table 4

Round 4

Race to 1
Best of 1 sets 
19-A   
Netherlands
Amar Panday
Netherlands
Marco van Tiel
Sat 14:04 
20-A   
Netherlands
Patrick Looij
Netherlands
Rob Brant
Sat 14:43  Table 4
21-A   
Netherlands
Samuël Sanderse
Netherlands
Remco de Graaff
Sat 15:22  Table 9
22-B   
Netherlands
Vincent Peemen
Scotland
Soutar Brown
Sat 15:19  Table 10
23-B   
Netherlands
Marcel Mouwen
Germany
Silke Koch
Sat 15:01 
24-B   
Germany
Stefan Koch
Netherlands
Matthias Sanderse
Sat 15:18  Table 4

Round 5

Race to 1
Best of 1 sets 
25-A   
Netherlands
Amar Panday
Netherlands
Rob Brant
Sat 16:04  Table 10
26-A   
Netherlands
Marco van Tiel
Netherlands
Remco de Graaff
Sat 15:55  Table 9
27-A   
Netherlands
Patrick Looij
Netherlands
Samuël Sanderse
Sat 12:35 
28-B   
Netherlands
Vincent Peemen
Germany
Silke Koch
Sat 15:36  Table 10
29-B   
Scotland
Soutar Brown
Netherlands
Matthias Sanderse
Sat 16:01 
30-B   
Netherlands
Marcel Mouwen
Germany
Stefan Koch
Sat 11:24 

Semi final

Race to 1
Best of 1 sets 
31   
Netherlands
Marco van Tiel
Germany
Stefan Koch
Sat 18:00 
32   
Netherlands
Samuël Sanderse
Netherlands
Vincent Peemen
Sat 18:00  Table 9

Final

Race to 1
Best of 1 sets 
33   
Germany
Stefan Koch
Netherlands
Vincent Peemen
Sat 18:45 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment