Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 16 - March 23, 2023

STREFA OPEN 6 "LATO" 16.03.2023 10 BIL

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Poland Mateusz Zdziech
7 (6/1) 41 (27/14)
66%
20
2 Poland Kamil Zięba
7 (6/1) 35 (24/11)
69%
18
3 Poland Artur Czarnowski
6 (5/1) 31 (22/9)
71%
16
3 Poland Wojciech Rutkowski
6 (4/2) 38 (21/17)
55%
16
5 Poland Wiktor Zaborowski
5 (4/1) 30 (18/12)
60%
14
5 Poland Piotr Kleinschmidt
5 (2/3) 24 (11/13)
46%
14
5 Poland Jan Grzelak
5 (2/3) 31 (17/14)
55%
14
5 Poland Łukasz Kowalski
5 (3/2) 26 (16/10)
62%
14
9 Poland Sandra Kmieć
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
12
Show more
9 Poland Anita Sochacka
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
12
9 Poland Hubert Łuczak
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
12
9 Poland Marcin Waliszewski
4 (3/1) 28 (15/13)
54%
12
13 Angola Oliwier Szmidka
4 (1/3) 20 (8/12)
40%
10
13 Poland Artur Czapliński
4 (1/3) 23 (11/12)
48%
10
13 Poland Paweł Rózga
4 (1/3) 22 (10/12)
45%
10
13 Poland Łukasz Szczygieł
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
10
17 Poland Przemek Nowicki
4 (0/4) 19 (3/16)
16%
8
17 Poland Jacek Janiszewski
4 (0/4) 23 (7/16)
30%
8
17 Poland Adam Działkowski
4 (0/4) 20 (4/16)
20%
8
17 Poland Adam Stefankiewicz
4 (1/3) 22 (7/15)
32%
8
Starts Mar 16, 2023, 7:00 PM Until Mar 23, 2023 (local time)
Organizer STREFA BILLIARDS&DARTS
Contact STREFA BILLIARDS&DARTS (strefa.bilard@gmail.com, 881606061)
Rankings STREFA OPEN "LATO" 2023
Format Round robin (20 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Artur Czarnowski 4 4 0 0 16 4 12 0 0 0 0.8 4
2 Łukasz Kowalski 4 3 0 1 14 6 8 0 0 0 0.7 3
3 Sandra Kmieć 4 2 0 2 10 13 -3 0 0 0 0.435 2
4 Oliwier Szmidka 4 1 0 3 8 12 -4 0 0 0 0.4 1
5 Przemek Nowicki 4 0 0 4 3 16 -13 0 0 0 0.158 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mateusz Zdziech 4 3 0 1 15 9 6 0 0 0 0.625 3
2 Wojciech Rutkowski 4 3 0 1 14 11 3 0 0 0 0.56 3
3 Marcin Waliszewski 4 3 0 1 15 13 2 0 0 0 0.536 3
4 Paweł Rózga 4 1 0 3 10 12 -2 0 0 0 0.455 1
5 Jacek Janiszewski 4 0 0 4 7 16 -9 0 0 0 0.304 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kamil Zięba 4 4 0 0 16 2 14 0 0 0 0.889 4
2 Piotr Kleinschmidt 4 2 0 2 10 9 1 0 0 0 0.526 2
3 Hubert Łuczak 4 2 0 2 12 13 -1 0 0 0 0.48 2
4 Łukasz Szczygieł 4 2 0 2 9 11 -2 0 0 0 0.45 2
5 Adam Działkowski 4 0 0 4 4 16 -12 0 0 0 0.2 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Wiktor Zaborowski 4 4 0 0 16 8 8 0 0 0 0.667 4
2 Jan Grzelak 4 2 0 2 14 10 4 0 0 0 0.583 2
3 Anita Sochacka 4 2 0 2 10 13 -3 0 0 0 0.435 2
4 Artur Czapliński 4 1 0 3 11 12 -1 0 0 0 0.478 1
5 Adam Stefankiewicz 4 1 0 3 7 15 -8 0 0 0 0.318 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Artur Czarnowski
Poland
Przemek Nowicki
Thu 19:03  Table 3
2-A   
Poland
Łukasz Kowalski
Angola
Oliwier Szmidka
Thu 19:03  Table 2
3-B   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Jacek Janiszewski
Thu 19:03  Table 4
4-B   
Poland
Marcin Waliszewski
Poland
Wojciech Rutkowski
Thu 19:03  Table 5
5-C   
Poland
Piotr Kleinschmidt
Poland
Łukasz Szczygieł
Thu 19:03  Table 6
6-C   
Poland
Hubert Łuczak
Poland
Kamil Zięba
Thu 19:03  Table 7
7-D   
Poland
Jan Grzelak
Poland
Adam Stefankiewicz
Thu 19:03  Table 1
8-D   
Poland
Wiktor Zaborowski
Poland
Anita Sochacka
Thu 19:03  Table 8

Round 2

Race to 4
9-A   
Poland
Przemek Nowicki
Angola
Oliwier Szmidka
Thu 19:42  Table 3
10-A   
Poland
Artur Czarnowski
Poland
Sandra Kmieć
Thu 19:42  Table 2
11-B   
Poland
Jacek Janiszewski
Poland
Wojciech Rutkowski
Thu 19:57  Table 5
12-B   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Paweł Rózga
Thu 19:43  Table 4
13-C   
Poland
Łukasz Szczygieł
Poland
Kamil Zięba
Thu 19:50  Table 8
14-C   
Poland
Piotr Kleinschmidt
Poland
Adam Działkowski
Thu 19:44  Table 6
15-D   
Poland
Adam Stefankiewicz
Poland
Anita Sochacka
Thu 19:50  Table 7
16-D   
Poland
Jan Grzelak
Poland
Artur Czapliński
Thu 19:50  Table 1

Round 3

Race to 4
17-A   
Angola
Oliwier Szmidka
Poland
Sandra Kmieć
Thu 20:21  Table 3
18-A   
Poland
Przemek Nowicki
Poland
Łukasz Kowalski
Thu 20:21  Table 2
19-B   
Poland
Wojciech Rutkowski
Poland
Paweł Rózga
Thu 20:36  Table 9
20-B   
Poland
Jacek Janiszewski
Poland
Marcin Waliszewski
Thu 20:36  Table 5
21-C   
Poland
Kamil Zięba
Poland
Adam Działkowski
Thu 20:27  Table 6
22-C   
Poland
Łukasz Szczygieł
Poland
Hubert Łuczak
Thu 20:27  Table 4
23-D   
Poland
Anita Sochacka
Poland
Artur Czapliński
Thu 21:42  Table 8
24-D   
Poland
Adam Stefankiewicz
Poland
Wiktor Zaborowski
Thu 21:07  Table 8

Round 4

Race to 4
25-A   
Poland
Sandra Kmieć
Poland
Łukasz Kowalski
Thu 21:27  Table 2
26-A   
Angola
Oliwier Szmidka
Poland
Artur Czarnowski
Thu 21:39  Table 3
27-B   
Poland
Paweł Rózga
Poland
Marcin Waliszewski
Thu 21:24  Table 5
28-B   
Poland
Wojciech Rutkowski
Poland
Mateusz Zdziech
Thu 21:39  Table 6
29-C   
Poland
Adam Działkowski
Poland
Hubert Łuczak
Thu 21:15  Table 4
30-C   
Poland
Kamil Zięba
Poland
Piotr Kleinschmidt
Thu 20:51  Table 6
31-D   
Poland
Artur Czapliński
Poland
Wiktor Zaborowski
Thu 20:37  Table 8
32-D   
Poland
Anita Sochacka
Poland
Jan Grzelak
Thu 20:53  Table 1

Round 5

Race to 4
33-A   
Poland
Łukasz Kowalski
Poland
Artur Czarnowski
Thu 22:34  Table 2
34-A   
Poland
Sandra Kmieć
Poland
Przemek Nowicki
Thu 22:25  Table 6
35-B   
Poland
Marcin Waliszewski
Poland
Mateusz Zdziech
Thu 22:24  Table 5
36-B   
Poland
Paweł Rózga
Poland
Jacek Janiszewski
Thu 21:24  Table 5
37-C   
Poland
Hubert Łuczak
Poland
Piotr Kleinschmidt
Thu 22:05  Table 7
38-C   
Poland
Adam Działkowski
Poland
Łukasz Szczygieł
Thu 22:05  Table 4
39-D   
Poland
Wiktor Zaborowski
Poland
Jan Grzelak
Thu 21:37  Table 1
40-D   
Poland
Artur Czapliński
Poland
Adam Stefankiewicz
Thu 21:30  Table 8

Quarter final

Race to 4
41   
Poland
Wiktor Zaborowski
Poland
Wojciech Rutkowski
Thu 22:59  Table 3
42   
Poland
Kamil Zięba
Poland
Łukasz Kowalski
Thu 23:19  Table 2
43   
Poland
Artur Czarnowski
Poland
Piotr Kleinschmidt
Thu 23:19  Table 4
44   
Poland
Mateusz Zdziech
Poland
Jan Grzelak
Thu 23:00  Table 1

Semi final

Race to 4
45   
Poland
Wojciech Rutkowski
Poland
Kamil Zięba
Thu 21:22  Table 11
46   
Poland
Artur Czarnowski
R1
Poland
Mateusz Zdziech
Thu 18:19  Table 11

Final

Race to 4
47   
Poland
Kamil Zięba
Poland
Mateusz Zdziech
Thu 22:43  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants