Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 8, 2019

SPT 500 R4 Göteborg 10-ball

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Saqer Anwar Razzouk
BK Milen
6 (6/0) 49 (36/13)
73%
500
2 Kah Wei Leong
Kville Biljard Club
7 (5/2) 56 (32/24)
57%
400
3 Linus Wallgren
Skaraborgs BK
6 (4/2) 57 (30/27)
53%
300
3 Henrik Lagerström
5 (4/1) 45 (27/18)
60%
300
5 Peo Peterson
BK Milen
6 (4/2) 48 (24/24)
50%
250
5 Jonathan Gustavsson
5 (3/2) 39 (24/15)
62%
250
5 Jimmy Lundgren
Kville Biljard Club
5 (3/2) 43 (23/20)
53%
250
5 Besnik Rasiti
Kville Biljard Club
5 (4/1) 44 (28/16)
64%
250
9 Peter Ögren
BK Milen
3 (2/1) 26 (13/13)
50%
200
Show more
9 Ulf Eriksson
BK Milen
3 (2/1) 22 (14/8)
64%
200
9 Robert Sandersson
Kville Biljard Club
3 (2/1) 30 (15/15)
50%
200
9 Johan Weddig
Biljardklubben Diamanten
3 (2/1) 30 (16/14)
53%
200
9 Jonas Björkman
Kville Biljard Club
3 (2/1) 33 (17/16)
52%
200
9 Laszlo Szili
Kville Biljard Club
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
200
9 Peter Balkovec
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
200
9 Fredrik Löfqvist
4 (2/2) 37 (19/18)
51%
200
17 Bojan Krstic
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
150
17 Denis Dujso
Skaraborgs BK
3 (1/2) 27 (14/13)
52%
150
17 Ronny Brännström
3 (1/2) 29 (15/14)
52%
150
17 Robin Krstic
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
150
17 King-Son Cheng
Kville Biljard Club
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
150
17 Seroj Alexan Khachikian
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
150
17 Hussein Abdallah
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
150
17 John Paul Reyes
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
150
25 Jörgen Svensson
Skaraborgs BK
4 (2/2) 33 (15/18)
45%
150
25 Alexx Krstic
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
150
25 Tord Nordin
Kville Biljard Club
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
150
25 Robin Törnqvist
Kville Biljard Club
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
150
25 Mats Frösemo
Kville Biljard Club
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
150
25 Carl Mikael Urvall Lorentszon
BK Milen
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
150
25 Anton Vallgren
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
150
25 Frank Colliander
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
150
33 Lennart Efraimsson
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
100
33 Torgny Nilsson
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
100
33 Ulf Lysmark
Kville Biljard Club
2 (0/2) 20 (9/11)
45%
100
33 Ivan Stankovic
Kville Biljard Club
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
100
Entry deadline Dec 5, 2019, 5:00 PM (local time)
Starts Dec 8, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (36 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C. Läs mer i grengemensamma tävlingsbestämmelser: https://bit.ly/2Zolw8t
Rankings Swedish Pool Tour
Organizer Svenska Biljardförbundet and Kville Biljard Club
Contact Mats Frösemo (frosemo@telia.com, 0703115934) and Alban Richard (oalban2@gmail.com, 46735511841)
More info
Deadline för anmälan är som brukligt torsdagen före tävlingsstart, klockan 17:00. Reglerna för behörighet att delta är de samma som tidigare säsonger, vänligen kontrollera mot aktuell ranking i det gamla systemet BilliardOnline (tillgänglig via biljardforbundet.se) om du är behörig att delta på aktuell SPT nivå.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.
Spelare som saknar CueScore konto bör registrera sig och anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubletter. dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.
För övrig information; startavgifter, priser, berättigad att delta, osv., se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se
http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Sweden
Johan Weddig
Walk Over
 
2   
Sweden
Torgny Nilsson
Sweden
Frank Colliander
Sun 10:30  Table 1
3   
Sweden
Peter Balkovec
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Linus Wallgren
 
5   
Sweden
Henrik Lagerström
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Alexx Krstic
 
7   
Sweden
Kah Wei Leong
Walk Over
 
8   
Walk Over
Sweden
Laszlo Szili
 
9   
Sweden
Jimmy Lundgren
Walk Over
 
10   
Walk Over
Sweden
Fredrik Löfqvist
 
11   
Sweden
Mats Frösemo
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
Ulf Eriksson
 
13   
Sweden
Robin Törnqvist
Walk Over
 
14   
Walk Over
Afghanistan
Jonathan Gustavsson
 
15   
Sweden
Carl Mikael Urvall Lorentszon
Kosovo
Besnik Rasiti
Sun 10:22  Table 2
16   
Walk Over
Sweden
Lennart Efraimsson
 
17   
Sweden
Robert Sandersson
Walk Over
 
18   
Sweden
Peo Peterson
Sweden
Ivan Stankovic
Sun 10:31  Table 4
19   
Sweden
Denis Dujso
Walk Over
 
20   
Walk Over
Sweden
Bojan Krstic
 
21   
Sweden
Hussein Abdallah
Walk Over
 
22   
Walk Over
Sweden
Seroj Alexan Khachikian
 
23   
Sweden
Tord Nordin
Walk Over
 
24   
Walk Over
Sweden
Jonas Björkman
 
25   
Sweden
Peter Ögren
Walk Over
 
26   
Walk Over
Sweden
Anton Vallgren
 
27   
Sweden
John Paul Reyes
Walk Over
 
28   
Walk Over
Sweden
Ronny Brännström
 
29   
Sweden
King-Son Cheng
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Robin Krstic
 
31   
Sweden
Jörgen Svensson
Sweden
Ulf Lysmark
Sun 10:30  Table 5
32   
Walk Over
Syria
Saqer Anwar Razzouk
 

Winner round 1

Race to 6
33   
Sweden
Johan Weddig
Sweden
Frank Colliander
Sun 11:18  Table 13
34   
Sweden
Peter Balkovec
Sweden
Linus Wallgren
Sun 10:29  Table 6
35   
Sweden
Henrik Lagerström
Sweden
Alexx Krstic
Sun 10:25  Table 8
36   
Sweden
Kah Wei Leong
Sweden
Laszlo Szili
Sun 10:29  Table 9
37   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sun 10:29  Table 10
38   
Sweden
Mats Frösemo
Sweden
Ulf Eriksson
Sun 10:30  Table 11
39   
Sweden
Robin Törnqvist
Afghanistan
Jonathan Gustavsson
Sun 10:30  Table 12
40   
Kosovo
Besnik Rasiti
Sweden
Lennart Efraimsson
Sun 10:24  Table 2
41   
Sweden
Robert Sandersson
Sweden
Ivan Stankovic
Sun 10:42  Table 4
42   
Sweden
Denis Dujso
Sweden
Bojan Krstic
Sun 10:30  Table 13
43   
Sweden
Hussein Abdallah
Sweden
Seroj Alexan Khachikian
Sun 10:30  Table 17
44   
Sweden
Tord Nordin
Sweden
Jonas Björkman
Sun 10:30  Table 18
45   
Sweden
Peter Ögren
Sweden
Anton Vallgren
Sun 10:30  Table 16
46   
Sweden
John Paul Reyes
Sweden
Ronny Brännström
Sun 10:30  Table 21
47   
Sweden
King-Son Cheng
Sweden
Robin Krstic
Sun 10:30  Table 22
48   
Sweden
Jörgen Svensson
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sun 11:16  Table 5

Loser round 1

Race to 5
49   
Walk Over
Sweden
Torgny Nilsson
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Sweden
Carl Mikael Urvall Lorentszon
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Peo Peterson
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Sweden
Ulf Lysmark
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Sweden
Torgny Nilsson
Sweden
Jörgen Svensson
Sun 12:01  Table 11
66   
Walk Over
Sweden
Robin Krstic
 
67   
Walk Over
Sweden
John Paul Reyes
 
68   
Walk Over
Sweden
Anton Vallgren
 
69   
Walk Over
Sweden
Tord Nordin
 
70   
Walk Over
Sweden
Seroj Alexan Khachikian
 
71   
Walk Over
Sweden
Bojan Krstic
 
72   
Sweden
Carl Mikael Urvall Lorentszon
Sweden
Ivan Stankovic
Sun 11:54  Table 1
73   
Sweden
Peo Peterson
Sweden
Lennart Efraimsson
Sun 11:06  Table 11
74   
Walk Over
Sweden
Robin Törnqvist
 
75   
Walk Over
Sweden
Mats Frösemo
 
76   
Walk Over
Sweden
Fredrik Löfqvist
 
77   
Walk Over
Sweden
Kah Wei Leong
 
78   
Walk Over
Sweden
Alexx Krstic
 
79   
Walk Over
Sweden
Linus Wallgren
 
80   
Sweden
Ulf Lysmark
Sweden
Frank Colliander
Sun 12:38  Table 6

Winners qualification

Race to 6
81   
Sweden
Johan Weddig
Sweden
Peter Balkovec
Sun 12:39  Table 2
82   
Sweden
Henrik Lagerström
Sweden
Laszlo Szili
Sun 11:08  Table 6
83   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Ulf Eriksson
Sun 10:51  Table 12
84   
Afghanistan
Jonathan Gustavsson
Kosovo
Besnik Rasiti
Sun 11:03  Table 2
85   
Sweden
Robert Sandersson
Sweden
Denis Dujso
Sun 11:50  Table 9
86   
Sweden
Hussein Abdallah
Sweden
Jonas Björkman
Sun 11:51  Table 10
87   
Sweden
Peter Ögren
Sweden
Ronny Brännström
Sun 11:22  Table 8
88   
Sweden
King-Son Cheng
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sun 12:03  Table 5

Loser round 3

Race to 5
89   
Sweden
Jörgen Svensson
Sweden
Robin Krstic
Sun 12:53  Table 11
90   
Sweden
John Paul Reyes
Sweden
Anton Vallgren
Sun 11:20  Table 14
91   
Sweden
Tord Nordin
Sweden
Seroj Alexan Khachikian
Sun 11:52  Table 4
92   
Sweden
Bojan Krstic
Sweden
Carl Mikael Urvall Lorentszon
Sun 12:37  Table 13
93   
Sweden
Peo Peterson
Sweden
Robin Törnqvist
Sun 12:05  Table 12
94   
Sweden
Mats Frösemo
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sun 10:52  Table 10
95   
Sweden
Kah Wei Leong
Sweden
Alexx Krstic
Sun 11:10  Table 9
96   
Sweden
Linus Wallgren
Sweden
Frank Colliander
Sun 13:44  Table 6

Losers qualification

Race to 5
97   
Sweden
Robin Krstic
Afghanistan
Jonathan Gustavsson
Sun 13:45  Table 12
98   
Sweden
John Paul Reyes
Sweden
Jimmy Lundgren
Sun 12:29  Table 14
99   
Sweden
Seroj Alexan Khachikian
Sweden
Laszlo Szili
Sun 12:47  Table 4
100   
Sweden
Bojan Krstic
Sweden
Peter Balkovec
Sun 14:26  Table 5
101   
Sweden
Peo Peterson
Sweden
King-Son Cheng
Sun 12:56  Table 5
102   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Ronny Brännström
Sun 12:52  Table 9
103   
Sweden
Kah Wei Leong
Sweden
Hussein Abdallah
Sun 13:14  Table 10
104   
Sweden
Linus Wallgren
Sweden
Denis Dujso
Sun 14:29  Table 6

Last sixteen

Race to 6
105   
Sweden
Johan Weddig
Sweden
Peo Peterson
Sun 15:59  Table 2
106   
Sweden
Henrik Lagerström
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sun 15:59  Table 4
107   
Sweden
Ulf Eriksson
Sweden
Kah Wei Leong
Sun 15:59  Table 5
108   
Kosovo
Besnik Rasiti
Sweden
Peter Balkovec
Sun 15:59  Table 6
109   
Sweden
Robert Sandersson
Sweden
Jimmy Lundgren
Sun 15:58  Table 8
110   
Sweden
Jonas Björkman
Sweden
Linus Wallgren
Sun 15:59  Table 9
111   
Sweden
Peter Ögren
Afghanistan
Jonathan Gustavsson
Sun 15:59  Table 10
112   
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sweden
Laszlo Szili
Sun 16:00  Table 12

Quarter final

Race to 6
113   
Sweden
Peo Peterson
Sweden
Henrik Lagerström
Sun 16:50  Table 5
114   
Sweden
Kah Wei Leong
Kosovo
Besnik Rasiti
Sun 16:50  Table 6
115   
Sweden
Jimmy Lundgren
Sweden
Linus Wallgren
Sun 16:50  Table 9
116   
Afghanistan
Jonathan Gustavsson
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sun 16:50  Table 10

Semi final

Race to 6
117   
Sweden
Henrik Lagerström
Sweden
Kah Wei Leong
Sun 18:52 
118   
Sweden
Linus Wallgren
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sun 18:57 

Final

Race to 6
119   
Sweden
Kah Wei Leong
Syria
Saqer Anwar Razzouk
Sun 18:59  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment