Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 8, 2020

SPT 250 R7 8-ball - Malmö

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Tamar SA
5 (5/0) 35 (25/10)
71%
250
2 Damir Muholjic
Malmö Biljardklubb
5 (4/1) 36 (23/13)
64%
200
3 David Carlsson Jr
4 (3/1) 30 (17/13)
57%
150
3 Stephan Andersson
5 (3/2) 34 (16/18)
47%
150
5 Karl Michel
Malmö Biljardklubb
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
125
5 Jonathan Croese
Malmö Biljardklubb
4 (2/2) 23 (13/10)
57%
125
5 Sahil Sharma
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (2/1) 21 (13/8)
62%
125
5 Robin Svensson Skärlind
Biljardklubben Flamingo
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
125
9 Daniel Rosander
Kville Biljard Club
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
100
Show more
9 Rei Trulsson
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
100
9 Tony Dinsdale
Interpool Biljardklubb Malmö
4 (2/2) 25 (11/14)
44%
100
9 Jacob Edvinsson
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
100
13 Tim Larsson
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
100
13 Björn Göransson
Kville Biljard Club
2 (0/2) 9 (0/9)
0%
100
13 Ulf Lysmark
Kville Biljard Club
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
100
13 Pran Chanthawet
Kville Biljard Club
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
100
17 Victor Hellberg
Interpool Biljardklubb Malmö
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
75
Entry deadline Mar 5, 2020, 5:00 PM (local time)
Starts Mar 8, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (17 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C. Läs mer i grengemensamma tävlingsbestämmelser: https://bit.ly/2Zolw8t
Rankings Swedish Pool Tour and Swedish Pool Tour 2021
Organizer Svenska Biljardförbundet and Malmö Biljardklubb
Contact Peter Skough (peter.skough@hotmail.com)
More info
Deadline för anmälan är som brukligt torsdagen före tävlingsstart, klockan 17:00. Reglerna för behörighet att delta är de samma som tidigare säsonger, vänligen kontrollera mot aktuell ranking i det gamla systemet BilliardOnline (tillgänglig via biljardforbundet.se) om du är behörig att delta på aktuell SPT nivå.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.
Spelare som saknar CueScore konto bör registrera sig och anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubletter. dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.
För övrig information; startavgifter, priser, berättigad att delta, osv., se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se
http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Sweden
Daniel Rosander
Walk Over
 
2   
Sweden
Jacob Edvinsson
England
Tony Dinsdale
Sun 10:06  Table 4
3   
Sweden
Damir Muholjic
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Tim Larsson
 
5   
Sweden
Robin Svensson Skärlind
Walk Over
 
6   
Walk Over
Sweden
Stephan Andersson
 
7   
Sweden
Ulf Lysmark
Walk Over
 
8   
Walk Over
India
Sahil Sharma
 
9   
Sweden
Björn Göransson
Walk Over
 
10   
Walk Over
Sweden
Karl Michel
 
11   
Netherlands
Jonathan Croese
Walk Over
 
12   
Walk Over
Sweden
David Carlsson Jr
 
13   
Sweden
Rei Trulsson
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Pran Chanthawet
 
15   
Sweden
Tamar SA
Walk Over
 
16   
Walk Over
Sweden
Victor Hellberg
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Sweden
Daniel Rosander
England
Tony Dinsdale
Sun 11:16  Table 6
18   
Sweden
Damir Muholjic
Sweden
Tim Larsson
Sun 10:06  Table 5
19   
Sweden
Robin Svensson Skärlind
Sweden
Stephan Andersson
Sun 10:07  Table 6
20   
Sweden
Ulf Lysmark
India
Sahil Sharma
Sun 10:07  Table 7
21   
Sweden
Björn Göransson
Sweden
Karl Michel
Sun 10:07  Table 15
22   
Netherlands
Jonathan Croese
Sweden
David Carlsson Jr
Sun 10:07  Table 8
23   
Sweden
Rei Trulsson
Sweden
Pran Chanthawet
Sun 10:07  Table 9
24   
Sweden
Tamar SA
Sweden
Victor Hellberg
Sun 10:07  Table 10

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Sweden
Jacob Edvinsson
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Sweden
Jacob Edvinsson
Sweden
Victor Hellberg
Sun 12:10 
34   
Walk Over
Sweden
Pran Chanthawet
 
35   
Walk Over
Netherlands
Jonathan Croese
 
36   
Walk Over
Sweden
Björn Göransson
 
37   
Walk Over
Sweden
Ulf Lysmark
 
38   
Walk Over
Sweden
Stephan Andersson
 
39   
Walk Over
Sweden
Tim Larsson
 
40   
Walk Over
Sweden
Daniel Rosander
 

Winners qualification

Race to 5
41   
England
Tony Dinsdale
Sweden
Damir Muholjic
Sun 12:23  Table 6
42   
Sweden
Robin Svensson Skärlind
India
Sahil Sharma
Sun 11:05  Table 7
43   
Sweden
Karl Michel
Sweden
David Carlsson Jr
Sun 11:51  Table 15
44   
Sweden
Rei Trulsson
Sweden
Tamar SA
Sun 11:41  Table 9

Loser round 3

Race to 4
45   
Sweden
Jacob Edvinsson
Sweden
Pran Chanthawet
Sun 12:25  Table 7
46   
Netherlands
Jonathan Croese
Sweden
Björn Göransson
Sun 11:53  Table 4
47   
Sweden
Ulf Lysmark
Sweden
Stephan Andersson
Sun 11:53  Table 5
48   
Sweden
Tim Larsson
Sweden
Daniel Rosander
Sun 12:26  Table 5

Losers qualification

Race to 4
49   
Sweden
Jacob Edvinsson
Sweden
Robin Svensson Skärlind
Sun 12:41  Table 7
50   
Netherlands
Jonathan Croese
England
Tony Dinsdale
Sun 13:17  Table 6
51   
Sweden
Stephan Andersson
Sweden
Rei Trulsson
Sun 12:30  Table 9
52   
Sweden
Daniel Rosander
Sweden
Karl Michel
Sun 13:36  Table 7

Quarter final

Race to 5
53   
Sweden
Damir Muholjic
Sweden
Robin Svensson Skärlind
Sun 14:15  Table 5
54   
India
Sahil Sharma
Sweden
Stephan Andersson
Sun 14:15  Table 6
55   
Sweden
David Carlsson Jr
Netherlands
Jonathan Croese
Sun 14:15  Table 7
56   
Sweden
Tamar SA
Sweden
Karl Michel
Sun 14:15  Table 15

Semi final

Race to 5
57   
Sweden
Damir Muholjic
Sweden
Stephan Andersson
Sun 16:02 
58   
Sweden
David Carlsson Jr
Sweden
Tamar SA
Sun 16:02 

Final

Race to 5
59   
Sweden
Damir Muholjic
Sweden
Tamar SA
Sun 17:05  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants