Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 10, 2019

SPT 250 R6 Stockholm

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Tony Åberg
6 (6/0) 56 (36/20)
64%
250
2 Per Rydholm
Stockholms Biljardsällskap
9 (7/2) 73 (45/28)
62%
200
3 Seree Sornwong
5 (4/1) 38 (27/11)
71%
150
3 Taha Husaini
Stockholms Biljardsällskap
7 (5/2) 69 (36/33)
52%
150
5 Tomas Svensson
Borlänge Biljardklubb
5 (4/1) 45 (29/16)
64%
125
5 Agneta Planeskog
Biljardklubben Söder
5 (3/2) 45 (22/23)
49%
125
5 Henric Cedergren
Biljardären Biljardklubb
5 (4/1) 44 (28/16)
64%
125
5 Dean Vorkapić
Stockholms Biljardsällskap
4 (3/1) 38 (20/18)
53%
125
9 Olle Wallin
Biljardklubben Söder
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
100
Show more
9 Malina Bertilsson
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
100
9 Petrus Azar
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 25 (17/8)
68%
100
9 Linus Jogin
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
100
9 Bengt Engfeldt
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 27 (15/12)
56%
100
9 Ulf Collert
Biljardären Biljardklubb
4 (3/1) 40 (21/19)
53%
100
9 Fenix Rautio
Uppsala Biljardsällskap
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
100
9 Beknazar Bolotbek
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 36 (15/21)
42%
100
17 Karl-Einar Eriksson
Uppsala Biljardsällskap
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
75
17 Johan Hedman
4 (2/2) 28 (15/13)
54%
75
17 Gabriel Azar
Stockholms Biljardsällskap
5 (3/2) 39 (18/21)
46%
75
17 Morgan Palmborg
Biljardklubben Söder
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
75
17 Walter Laikre
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
75
17 Robert Claesson
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
75
17 Göran Klaesson
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
75
17 Lennart Hoffsten
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 33 (16/17)
48%
75
25 Leif Sivander
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
75
25 Johnny Kjellröier
Biljardklubben Söder
4 (2/2) 34 (19/15)
56%
75
25 Fitim Seci
4 (2/2) 32 (18/14)
56%
75
25 Lars Grennerklef
2 (0/2) 12 (1/11)
8%
75
25 Jona Näs
4 (2/2) 32 (15/17)
47%
75
25 Lars Schön
2 (0/2) 12 (1/11)
8%
75
25 Juljan Haka
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
75
25 Jan Sköld
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
75
33 Ulf Lagerqvist
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
50
33 Krister Todal
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
50
33 Caj Abrahamsson
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
50
33 Savvas Iordanidis
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 19 (8/11)
42%
50
33 Jonas Larsson
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
50
33 Evangelos Metaxas
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
50
33 André Olsson
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
50
33 Andrei Tita
Uppsala Biljardsällskap
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
50
33 Roland Westerberg
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
50
33 Stefan Karlsson
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 17 (6/11)
35%
50
33 Pontus Larhed
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
50
33 Susanne Lind
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
50
Starts Feb 10, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (44 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Rankings SPT 2018/2019
Organizer Svenska Biljardförbundet

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Sweden
Tony Åberg
Walk Over
 
2   
Sweden
Johnny Kjellröier
Sweden
Roland Westerberg
Sat 11:53 
3   
Sweden
Göran Klaesson
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Beknazar Bolotbek Uulu
 
5   
Sweden
Malina Bertilsson
Walk Over
 
6   
Sweden
Pontus Larhed
Sweden
Lennart Hoffsten
Sat 11:53 
7   
Sweden
Henric Cedergren
Sweden
Jan Sköld
Sat 11:53 
8   
Walk Over
Sweden
Morgan Palmborg
 
9   
Sweden
Agneta Planeskog
Walk Over
 
10   
Sweden
Susanne Lind
Sweden
Caj Abrahamsson
Sat 11:53 
11   
Sweden
André Olsson
Sweden
Tomas Svensson
Sat 11:53 
12   
Walk Over
Sweden
Ulf Lagerqvist
 
13   
Sweden
Karl-Einar Eriksson
Walk Over
 
14   
Walk Over
Sweden
Walter Laikre
 
15   
Albania
Fitim Seci
Sweden
Johan Hedman
Sat 11:53 
16   
Walk Over
Sweden
Bengt Engfeldt
 
17   
Croatia
Dean Vorkapic
Walk Over
 
18   
Sweden
Krister Todal
Sweden
Stefan Karlsson
Sat 11:54 
19   
Sweden
Lars Grennerklef
Walk Over
 
20   
Walk Over
Sweden
Jussi Rautio
 
21   
Sweden
Petrus Azar
Walk Over
 
22   
Sweden
Robert Claesson
Sweden
Jona Näs
 
23   
Sweden
Gabriel Azar
Albania
Juljan Haka
Sat 11:54 
24   
Walk Over
Sweden
Linus Jogin
 
25   
Romania
Andrei Tita
Walk Over
 
26   
Afghanistan
Taha Husaini
Sweden
Jonas Larsson
Sat 11:54 
27   
Sweden
Ulf Collert
Sweden
Leif Sivander
Sat 11:54 
28   
Walk Over
Sweden
Savvas Iordanidis
 
29   
Sweden
Olov Wallin
Walk Over
 
30   
Walk Over
Sweden
Lars Schön
 
31   
Sweden
Per Rydholm
Sweden
Evangelos Metaxas
Sat 11:54 
32   
Walk Over
Sweden
Seree Sornwong
 

Winner round 1

Race to 6
33   
Sweden
Tony Åberg
Sweden
Johnny Kjellröier
Sat 11:55 
34   
Sweden
Göran Klaesson
Sweden
Beknazar Bolotbek Uulu
Sat 11:55 
35   
Sweden
Malina Bertilsson
Sweden
Pontus Larhed
Sat 11:55 
36   
Sweden
Henric Cedergren
Sweden
Morgan Palmborg
Sat 11:55 
37   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Caj Abrahamsson
Sat 11:56 
38   
Sweden
Tomas Svensson
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sat 11:56 
39   
Sweden
Karl-Einar Eriksson
Sweden
Walter Laikre
Sat 11:56 
40   
Albania
Fitim Seci
Sweden
Bengt Engfeldt
Sat 11:56 
41   
Croatia
Dean Vorkapic
Sweden
Krister Todal
Sat 11:56 
42   
Sweden
Lars Grennerklef
Sweden
Jussi Rautio
Sat 11:56 
43   
Sweden
Petrus Azar
Sweden
Jona Näs
Sat 11:56 
44   
Sweden
Gabriel Azar
Sweden
Linus Jogin
Sat 11:56 
45   
Romania
Andrei Tita
Afghanistan
Taha Husaini
Sat 11:56 
46   
Sweden
Ulf Collert
Sweden
Savvas Iordanidis
 
47   
Sweden
Olov Wallin
Sweden
Lars Schön
 
48   
Sweden
Per Rydholm
Sweden
Seree Sornwong
 

Loser round 1

Race to 5
49   
Walk Over
Sweden
Roland Westerberg
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Sweden
Lennart Hoffsten
 
52   
Sweden
Jan Sköld
Walk Over
 
53   
Walk Over
Sweden
Susanne Lind
 
54   
Sweden
André Olsson
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Sweden
Johan Hedman
Walk Over
 
57   
Walk Over
Sweden
Stefan Karlsson
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Sweden
Robert Claesson
 
60   
Albania
Juljan Haka
Walk Over
 
61   
Walk Over
Sweden
Jonas Larsson
 
62   
Sweden
Leif Sivander
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Sweden
Evangelos Metaxas
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Sweden
Roland Westerberg
Sweden
Per Rydholm
Sat 11:58 
66   
Walk Over
Sweden
Lars Schön
 
67   
Sweden
Lennart Hoffsten
Sweden
Savvas Iordanidis
Sat 11:58 
68   
Sweden
Jan Sköld
Romania
Andrei Tita
Sat 11:58 
69   
Sweden
Susanne Lind
Sweden
Gabriel Azar
Sat 11:58 
70   
Sweden
André Olsson
Sweden
Jona Näs
Sat 11:58 
71   
Walk Over
Sweden
Lars Grennerklef
 
72   
Sweden
Johan Hedman
Sweden
Krister Todal
Sat 11:58 
73   
Sweden
Stefan Karlsson
Albania
Fitim Seci
Sat 11:58 
74   
Walk Over
Sweden
Walter Laikre
 
75   
Sweden
Robert Claesson
Sweden
Ulf Lagerqvist
Sat 11:58 
76   
Albania
Juljan Haka
Sweden
Caj Abrahamsson
Sat 11:58 
77   
Sweden
Jonas Larsson
Sweden
Morgan Palmborg
Sat 11:58 
78   
Sweden
Leif Sivander
Sweden
Pontus Larhed
Sat 11:58 
79   
Walk Over
Sweden
Göran Klaesson
 
80   
Sweden
Evangelos Metaxas
Sweden
Johnny Kjellröier
Sat 11:59 

Winners qualification

Race to 6
81   
Sweden
Tony Åberg
Sweden
Beknazar Bolotbek Uulu
Sat 11:59 
82   
Sweden
Malina Bertilsson
Sweden
Henric Cedergren
Sat 11:59 
83   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Tomas Svensson
Sat 11:59 
84   
Sweden
Karl-Einar Eriksson
Sweden
Bengt Engfeldt
Sat 11:59 
85   
Croatia
Dean Vorkapic
Sweden
Jussi Rautio
Sat 12:00 
86   
Sweden
Petrus Azar
Sweden
Linus Jogin
Sat 12:00 
87   
Afghanistan
Taha Husaini
Sweden
Ulf Collert
Sat 12:00 
88   
Sweden
Olov Wallin
Sweden
Seree Sornwong
Sat 12:00 

Loser round 3

Race to 5
89   
Sweden
Per Rydholm
Sweden
Lars Schön
Sat 12:01 
90   
Sweden
Lennart Hoffsten
Sweden
Jan Sköld
Sat 12:01 
91   
Sweden
Gabriel Azar
Sweden
Jona Näs
Sat 12:01 
92   
Sweden
Lars Grennerklef
Sweden
Johan Hedman
Sat 12:01 
93   
Albania
Fitim Seci
Sweden
Walter Laikre
Sat 12:01 
94   
Sweden
Robert Claesson
Albania
Juljan Haka
Sat 12:01 
95   
Sweden
Morgan Palmborg
Sweden
Leif Sivander
Sat 12:01 
96   
Sweden
Göran Klaesson
Sweden
Johnny Kjellröier
 

Losers qualification

Race to 5
97   
Sweden
Per Rydholm
Sweden
Karl-Einar Eriksson
Sat 12:03 
98   
Sweden
Lennart Hoffsten
Sweden
Agneta Planeskog
Sat 12:03 
99   
Sweden
Gabriel Azar
Sweden
Malina Bertilsson
Sat 12:03 
100   
Sweden
Johan Hedman
Sweden
Beknazar Bolotbek Uulu
Sat 12:03 
101   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Olov Wallin
Sat 12:03 
102   
Sweden
Robert Claesson
Afghanistan
Taha Husaini
Sat 12:03 
103   
Sweden
Morgan Palmborg
Sweden
Linus Jogin
Sat 12:03 
104   
Sweden
Göran Klaesson
Sweden
Jussi Rautio
Sat 12:03 

Last sixteen

Race to 6
105   
Sweden
Tony Åberg
Sweden
Linus Jogin
Sat 12:04 
106   
Sweden
Henric Cedergren
Sweden
Beknazar Bolotbek Uulu
Sat 12:04 
107   
Sweden
Tomas Svensson
Sweden
Malina Bertilsson
 
108   
Sweden
Bengt Engfeldt
Afghanistan
Taha Husaini
Sat 12:04 
109   
Croatia
Dean Vorkapic
Sweden
Olov Wallin
Sat 12:04 
110   
Sweden
Petrus Azar
Sweden
Per Rydholm
Sat 12:05 
111   
Sweden
Ulf Collert
Sweden
Agneta Planeskog
Sat 12:05 
112   
Sweden
Seree Sornwong
Sweden
Jussi Rautio
Sat 12:05 

Quarter final

Race to 6
113   
Sweden
Tony Åberg
Sweden
Henric Cedergren
Sat 12:05 
114   
Sweden
Tomas Svensson
Afghanistan
Taha Husaini
Sat 12:05 
115   
Croatia
Dean Vorkapic
Sweden
Per Rydholm
Sat 12:05 
116   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Seree Sornwong
Sat 12:05 

Semi final

Race to 6
117   
Sweden
Tony Åberg
Afghanistan
Taha Husaini
Sat 12:05 
118   
Sweden
Per Rydholm
Sweden
Seree Sornwong
 

Final

Race to 6
119   
Sweden
Tony Åberg
Sweden
Per Rydholm
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants