Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 2, 2020

SPT 250 R6 Eskilstuna 10-ball

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Pontus Larhed
Stockholms Biljardsällskap
6 (6/0) 40 (30/10)
75%
250
2 Walter Laikre
Stockholms Biljardsällskap
6 (5/1) 43 (27/16)
63%
200
3 Andreas Kalm
6 (4/2) 42 (24/18)
57%
150
3 Machael Yousif
Stockholms Biljardsällskap
5 (4/1) 37 (22/15)
59%
150
5 Lars Mehtälä
Borlänge Biljardklubb
5 (3/2) 33 (17/16)
52%
125
5 Johnny Kjellröier
Biljardklubben Söder
5 (3/2) 34 (19/15)
56%
125
5 Tomas Mikaelsson
Stockholms Biljardsällskap
5 (3/2) 36 (19/17)
53%
125
5 Shahim Altawel
Stockholms Biljardsällskap
5 (3/2) 34 (17/17)
50%
125
9 Bo Peterson
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 27 (12/15)
44%
100
Show more
9 Petrus Azar
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 24 (14/10)
58%
100
9 Bengt Engfeldt
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 20 (12/8)
60%
100
9 Ulf Collert
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 22 (14/8)
64%
100
9 Stipo Jozic
Biljardklubben Stöten
3 (2/1) 23 (13/10)
57%
100
9 Håkan Byh
Biljardklubben Stöten
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
100
9 Laith Albanaa
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 19 (12/7)
63%
100
9 Safa Mikha
Stockholms Biljardsällskap
4 (2/2) 31 (16/15)
52%
100
17 Malina Bertilsson
Stockholms Biljardsällskap
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
75
17 Jan Sköld
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 21 (11/10)
52%
75
17 Per Eklund
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
75
17 Meriam Alegre
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
75
17 Peder Brunstedt
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
75
17 Largo Callicra
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
75
17 Emil Lindhagen
Uppsala Biljardsällskap
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
75
17 Nashwan Qardak
Stockholms Biljardsällskap
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
75
25 Petri Hyttinen
Borlänge Biljardklubb
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
75
25 Tomas Svensson
Borlänge Biljardklubb
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
75
25 Agneta Planeskog
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
75
25 Olle Wallin
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
75
25 Timo Kres
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
75
25 Gabriel Aspholm
Uppsala Biljardsällskap
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
75
25 Tobias Johansson
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
75
999 Mats Söderand
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Jan 30, 2020, 5:00 PM (local time)
Starts Feb 2, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C. Läs mer i grengemensamma tävlingsbestämmelser: https://bit.ly/2Zolw8t
Rankings Swedish Pool Tour and Swedish Pool Tour 2021
Organizer Svenska Biljardförbundet and Biljardklubben Stöten
Contact Christian Sparrenlöv Fischer (pool_man94@hotmail.com, 0704599332), Andreas Pettersson (epost.andreas@outlook.com, +46705550660) and Glenn Andersson (glenn_handboll@hotmail.com, 0705486744)
More info
Deadline för anmälan är som brukligt torsdagen före tävlingsstart, klockan 17:00. Reglerna för behörighet att delta är de samma som tidigare säsonger, vänligen kontrollera mot aktuell ranking i det gamla systemet BilliardOnline (tillgänglig via biljardforbundet.se) om du är behörig att delta på aktuell SPT nivå.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.
Spelare som saknar CueScore konto bör registrera sig och anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubletter. dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.
För övrig information; startavgifter, priser, berättigad att delta, osv., se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se
http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Lars Mehtälä
Sun 10:03  Table 1
2   
Sweden
Machael Yousef
Sweden
Jan Sköld
Sun 10:03  Table 2
3   
Sweden
Emil Lindhagen
Sweden
Petri Hyttinen
Sun 10:03  Table 3
4   
Sweden
Ulf Collert
Sweden
Andreas Kalm
Sun 10:03  Table 4
5   
Sweden
Petrus Azar
Sweden
Timo Kres
Sun 10:03  Table 5
6   
Sweden
Tomas Mikaelsson
Sweden
Johnny Kjellröier
Sun 10:03  Table 6
7   
Sweden
Bo Peterson
Sweden
Gabriel Aspholm
Sun 10:03  Table 8
8   
Iraq
Nash Nash
Sweden
Pontus Larhed
Sun 10:03  Table 9
9   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Largo Callicra
Sun 10:03  Table 7
10   
Sweden
Shahim Altawel
Sweden
Tobias Johansson
Sun 10:37  Table 9
11   
Sweden
Mats Söderand
Sweden
Meriam Alegre
Sun 11:00 
12   
Sweden
Laith Albanaa
Sweden
Malina Bertilsson
Sun 10:43  Table 7
13   
Sweden
Tomas Svensson
Sweden
Stipo Jozic
Sun 10:50  Table 3
14   
Sweden
Safa Mikha
Sweden
Per Eklund
Sun 11:01  Table 2
15   
Sweden
Peder Brunstedt
Sweden
Håkan Byh
Sun 11:01  Table 5
16   
Sweden
Olle Wallin
Sweden
Bengt Engfeldt
Sun 11:01  Table 1

Winners qualification

Race to 5
17   
Sweden
Lars Mehtälä
Sweden
Machael Yousef
Sun 11:13  Table 4
18   
Sweden
Emil Lindhagen
Sweden
Ulf Collert
Sun 11:15  Table 8
19   
Sweden
Petrus Azar
Sweden
Tomas Mikaelsson
Sun 11:22  Table 6
20   
Sweden
Bo Peterson
Sweden
Pontus Larhed
Sun 11:22  Table 7
21   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Shahim Altawel
Sun 11:24  Table 9
22   
Sweden
Meriam Alegre
Sweden
Laith Albanaa
Sun 11:35  Table 3
23   
Sweden
Stipo Jozic
Sweden
Per Eklund
Sun 12:19  Table 9
24   
Sweden
Håkan Byh
Sweden
Bengt Engfeldt
R1
Sun 12:23  Table 2

Loser round 1

Race to 4
25   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Jan Sköld
Sun 11:54  Table 7
26   
Sweden
Petri Hyttinen
Sweden
Andreas Kalm
Sun 12:03  Table 1
27   
Sweden
Timo Kres
Sweden
Johnny Kjellröier
Sun 12:09  Table 4
28   
Sweden
Gabriel Aspholm
Iraq
Nash Nash
Sun 12:03  Table 8
29   
Sweden
Largo Callicra
Sweden
Tobias Johansson
Sun 12:16  Table 6
30   
Sweden
Mats Söderand
Sweden
Malina Bertilsson
 
31   
Sweden
Tomas Svensson
Sweden
Safa Mikha
Sun 12:20  Table 5
32   
Sweden
Peder Brunstedt
Sweden
Olle Wallin
Sun 12:29  Table 8

Losers qualification

Race to 4
33   
Sweden
Jan Sköld
Sweden
Håkan Byh
Sun 13:06  Table 6
34   
Sweden
Andreas Kalm
Sweden
Per Eklund
Sun 13:00  Table 9
35   
Sweden
Johnny Kjellröier
Sweden
Meriam Alegre
Sun 12:55  Table 4
36   
Iraq
Nash Nash
Sweden
Shahim Altawel
Sun 12:43  Table 7
37   
Sweden
Largo Callicra
Sweden
Bo Peterson
Sun 13:05  Table 2
38   
Sweden
Malina Bertilsson
Sweden
Tomas Mikaelsson
Sun 12:48  Table 3
39   
Sweden
Safa Mikha
Sweden
Emil Lindhagen
Sun 13:10  Table 5
40   
Sweden
Peder Brunstedt
Sweden
Lars Mehtälä
Sun 13:04  Table 8

Last sixteen

Race to 5
41   
Sweden
Machael Yousef
Sweden
Bo Peterson
Sun 14:05  Table 9
42   
Sweden
Ulf Collert
Sweden
Lars Mehtälä
Sun 14:05  Table 7
43   
Sweden
Petrus Azar
Sweden
Shahim Altawel
Sun 14:06  Table 8
44   
Sweden
Pontus Larhed
Sweden
Håkan Byh
Sun 14:15  Table 5
45   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Safa Mikha
Sun 14:19  Table 6
46   
Sweden
Laith Albanaa
Sweden
Johnny Kjellröier
Sun 14:06  Table 1
47   
Sweden
Stipo Jozic
Sweden
Andreas Kalm
Sun 14:06  Table 3
48   
Sweden
Bengt Engfeldt
Sweden
Tomas Mikaelsson
Sun 14:05  Table 2

Quarter final

Race to 5
49   
Sweden
Machael Yousef
Sweden
Lars Mehtälä
Sun 15:27  Table 8
50   
Sweden
Shahim Altawel
Sweden
Pontus Larhed
Sun 15:27  Table 6
51   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Johnny Kjellröier
Sun 15:27  Table 7
52   
Sweden
Andreas Kalm
Sweden
Tomas Mikaelsson
Sun 15:08  Table 9

Semi final

Race to 5
53   
Sweden
Machael Yousef
Sweden
Pontus Larhed
Sun 17:16  Table 9
54   
Sweden
Walter Laikre
Sweden
Andreas Kalm
Sun 17:16  Table 7

Final

Race to 5
55   
Sweden
Pontus Larhed
Sweden
Walter Laikre
Sun 17:41  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants