Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 7 - June 1, 2022

SPG Huiscompetitie Snooker 2021-2022

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Sep 7, 2021, 7:30 PM (local time)
Format League (8 Participants)
Race to 1
Handicap No handicap
Organizer Sport Pub Goes
Contact Vincent Peemen (Info@sportpub.nl, +31113211843)
More info
Huiscompetitie Snooker.

Officiële start 14 september.
Om de week op dinsdag competitie Snooker en de vrije dinsdagen trainingsavonden. Deelnemers spelen 4x tegen elkaar.
Indien nieuwe spelers zich willen aansluiten bij de huiscompetitie, dan zijn zij te alle tijden welkom.
3 Frames spelen, aanvang 19:30 (eerder mag ook).
Deelname voor nieuwe spelers €100,00 ( is incl half tarief betalen voor training).
Een trainingskaart is voor de leden ook mogelijk. Deze kost €100,00 en is vrij te gebruiken bij openingstijden Sport Pub Goes, met uitzondering van vrijdag- en zaterdagavond na 20:00, dan geldt de helft van het tarief.

Round-robin standings Ranking method

Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Stefan Koch 8 6 0 2 16 8 8 0 0 0 0.667 6
2 André Janse 6 4 0 2 13 5 8 0 0 0 0.722 4
3 Rob Brant 5 4 0 1 11 4 7 0 0 0 0.733 4
4 Silke Koch 8 2 0 6 7 17 -10 0 0 0 0.292 2
5 Samuël Sanderse 7 1 0 6 6 15 -9 0 0 0 0.286 1
6 Remco de Graaff 1 1 0 0 2 1 1 0 0 0 0.667 1
7 Charles Bromwell 3 1 0 2 2 7 -5 0 0 0 0.222 1
8 Erik van der Winden 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 1
Best of 3 sets 
1   
Netherlands
Samuël Sanderse
Netherlands
Remco de Graaff
 
2   
Netherlands
André Janse
Netherlands
Erik van der Winden
 
3   
United Kingdom
Charles Bromwell
Germany
Silke Koch
Sep 28, 2021, 10:41 PM 
4   
Germany
Stefan Koch
Netherlands
Rob Brant
Sep 14, 2021, 11:06 PM 

Round 2

Race to 1
Best of 3 sets 
5   
Netherlands
Remco de Graaff
Netherlands
Rob Brant
 
6   
Germany
Silke Koch
Germany
Stefan Koch
Sep 14, 2021, 11:04 PM 
7   
Netherlands
Erik van der Winden
United Kingdom
Charles Bromwell
 
8   
Netherlands
Samuël Sanderse
Netherlands
André Janse
Sep 28, 2021, 10:41 PM 

Round 3

Race to 1
Best of 3 sets 
9   
Netherlands
André Janse
Netherlands
Remco de Graaff
 
10   
United Kingdom
Charles Bromwell
Netherlands
Samuël Sanderse
 
11   
Germany
Stefan Koch
Netherlands
Erik van der Winden
 
12   
Netherlands
Rob Brant
Germany
Silke Koch
Sep 14, 2021, 11:04 PM 

Round 4

Race to 1
Best of 3 sets 
13   
Netherlands
Remco de Graaff
Germany
Silke Koch
Oct 12, 2021, 10:22 PM 
14   
Netherlands
Erik van der Winden
Netherlands
Rob Brant
 
15   
Netherlands
Samuël Sanderse
Germany
Stefan Koch
Sep 14, 2021, 11:06 PM 
16   
Netherlands
André Janse
United Kingdom
Charles Bromwell
Sep 14, 2021, 11:03 PM 

Round 5

Race to 1
Best of 3 sets 
17   
United Kingdom
Charles Bromwell
Netherlands
Remco de Graaff
 
18   
Germany
Stefan Koch
Netherlands
André Janse
Sep 28, 2021, 7:10 PM 
19   
Netherlands
Rob Brant
Netherlands
Samuël Sanderse
Sep 14, 2021, 11:04 PM 
20   
Germany
Silke Koch
Netherlands
Erik van der Winden
 

Round 6

Race to 1
Best of 3 sets 
21   
Netherlands
Remco de Graaff
Netherlands
Erik van der Winden
 
22   
Netherlands
Samuël Sanderse
Germany
Silke Koch
Sep 14, 2021, 11:05 PM 
23   
Netherlands
André Janse
Netherlands
Rob Brant
 
24   
United Kingdom
Charles Bromwell
Germany
Stefan Koch
Oct 12, 2021, 10:23 PM 

Round 7

Race to 1
Best of 3 sets 
25   
Germany
Stefan Koch
Netherlands
Remco de Graaff
 
26   
Netherlands
Rob Brant
United Kingdom
Charles Bromwell
 
27   
Germany
Silke Koch
Netherlands
André Janse
Sep 28, 2021, 7:09 PM 
28   
Netherlands
Erik van der Winden
Netherlands
Samuël Sanderse
 

Round 8

Race to 1
Best of 3 sets 
29   
Netherlands
Remco de Graaff
Netherlands
Samuël Sanderse
 
30   
Netherlands
Erik van der Winden
Netherlands
André Janse
 
31   
Germany
Silke Koch
United Kingdom
Charles Bromwell
 
32   
Netherlands
Rob Brant
Germany
Stefan Koch
Sep 28, 2021, 10:41 PM 

Round 9

Race to 1
Best of 3 sets 
33   
Netherlands
Rob Brant
Netherlands
Remco de Graaff
 
34   
Germany
Stefan Koch
Germany
Silke Koch
 
35   
United Kingdom
Charles Bromwell
Netherlands
Erik van der Winden
 
36   
Netherlands
André Janse
Netherlands
Samuël Sanderse
Oct 12, 2021, 10:21 PM 

Round 10

Race to 1
Best of 3 sets 
37   
Netherlands
Remco de Graaff
Netherlands
André Janse
 
38   
Netherlands
Samuël Sanderse
United Kingdom
Charles Bromwell
 
39   
Netherlands
Erik van der Winden
Germany
Stefan Koch
 
40   
Germany
Silke Koch
Netherlands
Rob Brant
Oct 12, 2021, 10:23 PM 

Round 11

Race to 1
Best of 3 sets 
41   
Germany
Silke Koch
Netherlands
Remco de Graaff
 
42   
Netherlands
Rob Brant
Netherlands
Erik van der Winden
 
43   
Germany
Stefan Koch
Netherlands
Samuël Sanderse
Sep 28, 2021, 7:10 PM 
44   
United Kingdom
Charles Bromwell
Netherlands
André Janse
 

Round 12

Race to 1
Best of 3 sets 
45   
Netherlands
Remco de Graaff
United Kingdom
Charles Bromwell
 
46   
Netherlands
André Janse
Germany
Stefan Koch
Oct 12, 2021, 10:22 PM 
47   
Netherlands
Samuël Sanderse
Netherlands
Rob Brant
 
48   
Netherlands
Erik van der Winden
Germany
Silke Koch
 

Round 13

Race to 1
Best of 3 sets 
49   
Netherlands
Erik van der Winden
Netherlands
Remco de Graaff
 
50   
Germany
Silke Koch
Netherlands
Samuël Sanderse
Oct 12, 2021, 10:24 PM 
51   
Netherlands
Rob Brant
Netherlands
André Janse
 
52   
Germany
Stefan Koch
United Kingdom
Charles Bromwell
 

Round 14

Race to 1
Best of 3 sets 
53   
Netherlands
Remco de Graaff
Germany
Stefan Koch
 
54   
United Kingdom
Charles Bromwell
Netherlands
Rob Brant
 
55   
Netherlands
André Janse
Germany
Silke Koch
 
56   
Netherlands
Samuël Sanderse
Netherlands
Erik van der Winden
 

Round 15

Race to 1
Best of 3 sets 
57   
Netherlands
Samuël Sanderse
Netherlands
Remco de Graaff
 
58   
Netherlands
André Janse
Netherlands
Erik van der Winden
 
59   
United Kingdom
Charles Bromwell
Germany
Silke Koch
 
60   
Germany
Stefan Koch
Netherlands
Rob Brant
 

Round 16

Race to 1
Best of 3 sets 
61   
Netherlands
Remco de Graaff
Netherlands
Rob Brant
 
62   
Germany
Silke Koch
Germany
Stefan Koch
 
63   
Netherlands
Erik van der Winden
United Kingdom
Charles Bromwell
 
64   
Netherlands
Samuël Sanderse
Netherlands
André Janse
 

Round 17

Race to 1
Best of 3 sets 
65   
Netherlands
André Janse
Netherlands
Remco de Graaff
 
66   
United Kingdom
Charles Bromwell
Netherlands
Samuël Sanderse
 
67   
Germany
Stefan Koch
Netherlands
Erik van der Winden
 
68   
Netherlands
Rob Brant
Germany
Silke Koch
 

Round 18

Race to 1
Best of 3 sets 
69   
Netherlands
Remco de Graaff
Germany
Silke Koch
 
70   
Netherlands
Erik van der Winden
Netherlands
Rob Brant
 
71   
Netherlands
Samuël Sanderse
Germany
Stefan Koch
 
72   
Netherlands
André Janse
United Kingdom
Charles Bromwell
 

Round 19

Race to 1
Best of 3 sets 
73   
United Kingdom
Charles Bromwell
Netherlands
Remco de Graaff
 
74   
Germany
Stefan Koch
Netherlands
André Janse
 
75   
Netherlands
Rob Brant
Netherlands
Samuël Sanderse
 
76   
Germany
Silke Koch
Netherlands
Erik van der Winden
 

Round 20

Race to 1
Best of 3 sets 
77   
Netherlands
Remco de Graaff
Netherlands
Erik van der Winden
 
78   
Netherlands
Samuël Sanderse
Germany
Silke Koch
 
79   
Netherlands
André Janse
Netherlands
Rob Brant
 
80   
United Kingdom
Charles Bromwell
Germany
Stefan Koch
 

Round 21

Race to 1
Best of 3 sets 
81   
Germany
Stefan Koch
Netherlands
Remco de Graaff
 
82   
Netherlands
Rob Brant
United Kingdom
Charles Bromwell
 
83   
Germany
Silke Koch
Netherlands
André Janse
 
84   
Netherlands
Erik van der Winden
Netherlands
Samuël Sanderse
 

Round 22

Race to 1
Best of 3 sets 
85   
Netherlands
Remco de Graaff
Netherlands
Samuël Sanderse
 
86   
Netherlands
Erik van der Winden
Netherlands
André Janse
 
87   
Germany
Silke Koch
United Kingdom
Charles Bromwell
 
88   
Netherlands
Rob Brant
Germany
Stefan Koch
 

Round 23

Race to 1
Best of 3 sets 
89   
Netherlands
Rob Brant
Netherlands
Remco de Graaff
 
90   
Germany
Stefan Koch
Germany
Silke Koch
 
91   
United Kingdom
Charles Bromwell
Netherlands
Erik van der Winden
 
92   
Netherlands
André Janse
Netherlands
Samuël Sanderse
 

Round 24

Race to 1
Best of 3 sets 
93   
Netherlands
Remco de Graaff
Netherlands
André Janse
 
94   
Netherlands
Samuël Sanderse
United Kingdom
Charles Bromwell
 
95   
Netherlands
Erik van der Winden
Germany
Stefan Koch
 
96   
Germany
Silke Koch
Netherlands
Rob Brant
 

Round 25

Race to 1
Best of 3 sets 
97   
Germany
Silke Koch
Netherlands
Remco de Graaff
 
98   
Netherlands
Rob Brant
Netherlands
Erik van der Winden
 
99   
Germany
Stefan Koch
Netherlands
Samuël Sanderse
 
100   
United Kingdom
Charles Bromwell
Netherlands
André Janse
 

Round 26

Race to 1
Best of 3 sets 
101   
Netherlands
Remco de Graaff
United Kingdom
Charles Bromwell
 
102   
Netherlands
André Janse
Germany
Stefan Koch
 
103   
Netherlands
Samuël Sanderse
Netherlands
Rob Brant
 
104   
Netherlands
Erik van der Winden
Germany
Silke Koch
 

Round 27

Race to 1
Best of 3 sets 
105   
Netherlands
Erik van der Winden
Netherlands
Remco de Graaff
 
106   
Germany
Silke Koch
Netherlands
Samuël Sanderse
 
107   
Netherlands
Rob Brant
Netherlands
André Janse
 
108   
Germany
Stefan Koch
United Kingdom
Charles Bromwell
 

Round 28

Race to 1
Best of 3 sets 
109   
Netherlands
Remco de Graaff
Germany
Stefan Koch
 
110   
United Kingdom
Charles Bromwell
Netherlands
Rob Brant
 
111   
Netherlands
André Janse
Germany
Silke Koch
 
112   
Netherlands
Samuël Sanderse
Netherlands
Erik van der Winden
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants