Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 18, 2022

SMB 9-Ball September 2022

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Tashunka Witko Fishonahook
8 (7/1) 142 (80/62)
56%
2 Alim Khan
5 (4/1) 97 (50/47)
52%
3 Jim Siampanis
5 (4/1) 99 (51/48)
52%
3 GEORGIOS KATSARAS
5 (4/1) 94 (54/40)
57%
5 Spencer Oliver
4 (2/2) 68 (37/31)
54%
5 Mehmet Bozdemir
5 (3/2) 93 (47/46)
51%
5 Dmitrijus Teriajevas
5 (3/2) 98 (51/47)
52%
5 Harry Harrison
3 (2/1) 61 (32/29)
52%
9 Aleksandrs Vilmanis
4 (2/2) 67 (32/35)
48%
Show more
9 Jay McCarthy
4 (2/2) 82 (41/41)
50%
9 Keith Williams
4 (2/2) 72 (37/35)
51%
9 Paul Choong
4 (2/2) 73 (35/38)
48%
13 Jonathan Hughes
3 (1/2) 51 (24/27)
47%
13 GJ Oyangoren
SMB
4 (2/2) 77 (38/39)
49%
13 Kristina Nikolaichenko
3 (1/2) 53 (24/29)
45%
13 Carlo Blasi
4 (2/2) 73 (34/39)
47%
17 Andy Curzon
2 (0/2) 38 (17/21)
45%
17 James Fili
SMB
2 (0/2) 39 (18/21)
46%
17 Joseph Cowley
2 (0/2) 36 (15/21)
42%
17 Ken Ofili
2 (0/2) 36 (15/21)
42%
17 PJ Gunn
2 (0/2) 36 (15/21)
42%
17 Joel Pascua
2 (0/2) 39 (18/21)
46%
17 Joe Harrison
2 (0/2) 39 (18/21)
46%
17 Ricardo Acopio
2 (0/2) 39 (18/21)
46%
Starts Sep 18, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 11
Handicap No handicap
Organizer SMB
Contact James Fili (smbbilliards@gmail.com) and GJ Oyangoren

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 11
1   
United Kingdom
Joe Harrison
Philippines
GJ Oyangoren
Sun 08:50  Table 21
2   
Tashunka Witko Fishonahook
United Kingdom
Keith Williams
Sun 08:50  Table 1
3   
Latvia
Aleksandrs Vilmanis
United Kingdom
Jim Siampanis
Sun 08:50  Table 15
4   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Philippines
PJ Gunn
Sun 08:50  Table 16
5   
Cyprus
GEORGIOS KATSARAS
Nigeria
Ken Ofili
Sun 08:51  Table 20
6   
United Kingdom
Paul Choong
Vietnam
James Fili
Sun 08:51  Table 19
7   
United Kingdom
Andy Curzon
United States
Jay McCarthy
Sun 08:51  Table 17
8   
Philippines
Ricardo Acopio
United Kingdom
Carlo Blasi
Sun 10:40  Table 21

Winner round 1

Race to 11
9   
United Kingdom
Harry Harrison
Philippines
GJ Oyangoren
Sun 10:52  Table 1
10   
Tashunka Witko Fishonahook
R1
England
Spencer Oliver
R3
Sun 11:16  Table 16
11   
United Kingdom
Mehmet Bozdemir
United Kingdom
Jim Siampanis
Sun 10:52  Table 19
12   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
United Kingdom
Kristina Nikolaichenko
Sun 12:13  Table 15
13   
United Kingdom
Jonathan Hughes
Cyprus
GEORGIOS KATSARAS
Sun 10:50  Table 17
14   
United Kingdom
Paul Choong
Philippines
Joseph Cowley
Sun 11:04  Table 15
15   
Philippines
Joel Pascua
United States
Jay McCarthy
Sun 10:47  Table 20
16   
United Kingdom
Carlo Blasi
Bangladesh
Alim Khan
Sun 12:25  Table 21

Loser round 1

Race to 10
17   
United Kingdom
Joe Harrison
United Kingdom
Carlo Blasi
Sun 13:42  Table 17
18   
United Kingdom
Keith Williams
Philippines
Joel Pascua
Sun 12:31  Table 17
19   
Latvia
Aleksandrs Vilmanis
Philippines
Joseph Cowley
Sun 12:19  Table 16
20   
Philippines
PJ Gunn
United Kingdom
Jonathan Hughes
Sun 12:39  Table 20
21   
Nigeria
Ken Ofili
United Kingdom
Kristina Nikolaichenko
  Table 15
22   
Vietnam
James Fili
United Kingdom
Mehmet Bozdemir
Sun 12:54  Table 19
23   
United Kingdom
Andy Curzon
Tashunka Witko Fishonahook
R2
Sun 12:17  Table 19
24   
Philippines
Ricardo Acopio
Philippines
GJ Oyangoren
Sun 12:26  Table 1

Loser round 2

Race to 10
25   
United Kingdom
Carlo Blasi
United Kingdom
Keith Williams
Sun 15:01  Table 15
26   
Latvia
Aleksandrs Vilmanis
United Kingdom
Jonathan Hughes
Sun 13:48  Table 21
27   
United Kingdom
Kristina Nikolaichenko
United Kingdom
Mehmet Bozdemir
Sun 14:32  Table 16
28   
Tashunka Witko Fishonahook
R1
Philippines
GJ Oyangoren
R1
Sun 14:34  Table 21

Winners qualification

Race to 11
29   
United Kingdom
Harry Harrison
England
Spencer Oliver
Sun 13:32  Table 20
30   
United Kingdom
Jim Siampanis
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Sun 13:32  Table 1
31   
Cyprus
GEORGIOS KATSARAS
United Kingdom
Paul Choong
Sun 13:23  Table 16
32   
United States
Jay McCarthy
Bangladesh
Alim Khan
Sun 13:49  Table 19

Losers qualification

Race to 10
33   
United Kingdom
Keith Williams
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Sun 16:00  Table 21
34   
Latvia
Aleksandrs Vilmanis
England
Spencer Oliver
R1
Sun 15:04  Table 19
35   
United Kingdom
Mehmet Bozdemir
United States
Jay McCarthy
Sun 15:32  Table 1
36   
Tashunka Witko Fishonahook
United Kingdom
Paul Choong
Sun 15:36  Table 17

Quarter final

Race to 11
37   
United Kingdom
Harry Harrison
Tashunka Witko Fishonahook
R1
Sun 16:18  Table 20
38   
United Kingdom
Jim Siampanis
England
Spencer Oliver
R1
Sun 16:18  Table 17
39   
Cyprus
GEORGIOS KATSARAS
United Kingdom
Mehmet Bozdemir
Sun 16:38  Table 1
40   
Bangladesh
Alim Khan
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Sun 17:29  Table 21

Semi final

Race to 11
41   
Tashunka Witko Fishonahook
R3
United Kingdom
Jim Siampanis
Sun 17:39  Table 20
42   
Cyprus
GEORGIOS KATSARAS
Bangladesh
Alim Khan
Sun 18:45  Table 21

Final

Race to 11
43   
Tashunka Witko Fishonahook
R1
Bangladesh
Alim Khan
  Table 19

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants