Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 22, 2020

SM 43+ R3 (Seniors & Ladies) 14.1 Stockholm

Straightpool

Add players

Please wait...

New member

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Feb 20, 2020, 5:00 PM (local time)
Starts Feb 22, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (28 Participants)
Race to 75
Handicap No handicap
Dresscode
Rankings Swedish Pool Tour 43+
Organizer Stockholms Biljardsällskap and Svenska Biljardförbundet
Contact Gabriel Azar (Gabrielazar_7@hotmail.com, 0732368888) and Bo Peterson (bossepeterson@gmail.com, 0707402430)
More info
43+ R1 (Seniors & Ladies) 14.1

Deadline för anmälan är som brukligt torsdagen före tävlingsstart, klockan 17:00.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.
Spelare som saknar CueScore konto bör registrera sig och anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubletter. dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.
För övrig information; startavgifter, priser, berättigad att delta, osv., se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se
http://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet/dokument/regler/nationella-poolbestammelser-2018-07-01.pdf

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 75
1   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
2   
Sweden
Henric Cedergren
Sweden
Fredrik Bolander
Sat 10:03  Table 1
3   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Alf Toffer
Sat 10:03  Table 2
4   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Stefan Ericson
Sat 10:03  Table 3
5   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Ulrika Andersson
Sat 10:03  Table 4
6   
Sweden
Peter Åkesson
Sweden
Roger Åkerblom
Sat 10:03  Table 5
7   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Sten Järledal
Sat 10:03  Table 6
8   
Walk Over
Sweden
David Larsson
 
9   
Sweden
Dan Andersson
Walk Over
 
10   
Sweden
michael lawn
Sweden
Conny Frodig
Sat 10:03  Table 7
11   
Sweden
Niclas Bergendorff
Sweden
Magnus Vesterlund
Sat 10:03  Table 8
12   
Sweden
Håkan Larsson
Sweden
Patrik Enbom
Sat 10:04  Table 9
13   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Peter Eriksson
Sat 10:04  Table 10
14   
Sweden
Thomas Stadler
Sweden
Tony Bjorkenius
Sat 11:01  Table 1
15   
Netherlands
Armin Van Overbeek
Sweden
Glenn Andersson
Sat 10:51  Table 8
16   
Walk Over
Sweden
Kent Karlsson
 

Winners qualification

Race to 75
17   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Fredrik Bolander
Sat 11:20  Table 3
18   
Sweden
Alf Toffer
Sweden
Stefan Ericson
Sat 11:13  Table 4
19   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Peter Åkesson
Sat 11:34  Table 7
20   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
David Larsson
Sat 11:04  Table 6
21   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
michael lawn
Sat 11:25  Table 10
22   
Sweden
Niclas Bergendorff
Sweden
Håkan Larsson
Sat 11:47  Table 9
23   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Thomas Stadler
Sat 13:00  Table 4
24   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Kent Karlsson
Sat 12:03  Table 6

Loser round 1

Race to 75
25   
Walk Over
Sweden
Henric Cedergren
 
26   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sat 11:25  Table 2
27   
Sweden
Ulrika Andersson
Sweden
Roger Åkerblom
Sat 11:36  Table 5
28   
Sweden
Jarmo Talvén
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
Conny Frodig
 
30   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Patrik Enbom
Sat 12:02  Table 8
31   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Tony Bjorkenius
Sat 12:53  Table 7
32   
Netherlands
Armin Van Overbeek
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 75
33   
Sweden
Henric Cedergren
Sweden
Glenn Andersson
Sat 13:43  Table 6
34   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Thomas Stadler
Sat 14:32  Table 5
35   
Sweden
Ulrika Andersson
Sweden
Håkan Larsson
Sat 13:09  Table 9
36   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
michael lawn
Sat 12:24  Table 2
37   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
David Larsson
Sat 12:24  Table 10
38   
Sweden
Magnus Vesterlund
Sweden
Peter Åkesson
Sat 13:30  Table 1
39   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Stefan Ericson
Sat 13:54  Table 3
40   
Netherlands
Armin Van Overbeek
Sweden
Fredrik Bolander
Sat 12:27  Table 3

Last sixteen

Race to 75
41   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
David Larsson
Sat 15:29  Table 10
42   
Sweden
Alf Toffer
Sweden
Fredrik Bolander
Sat 15:29  Table 9
43   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
michael lawn
Sat 15:30  Table 8
44   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Ulrika Andersson
Sat 15:30  Table 7
45   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Peter Eriksson
Sat 15:30  Table 4
46   
Sweden
Niclas Bergendorff
Sweden
Peter Åkesson
Sat 15:30  Table 6
47   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Glenn Andersson
Sat 15:30  Table 3
48   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sat 16:08  Table 5

Quarter final

Race to 75
49   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Fredrik Bolander
Sat 17:08  Table 6
50   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Ulrika Andersson
Sat 17:08  Table 5
51   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Niclas Bergendorff
Sat 17:08  Table 10
52   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Kent Karlsson
Sat 17:38  Table 4

Semi final

Race to 75
53   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Mats Elfroos
Sat 19:14  Table 10
54   
Sweden
Niclas Bergendorff
Sweden
Kent Karlsson
Sat 19:14  Table 6

Final

Race to 75
55   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Kent Karlsson
Sat 20:16  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment