Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 27, 2022

SM 2021 44+ 9-ball, Biljardären Stockholm

9-Ball
Tack för din anmälan till 44+ i Stockholm. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till 44+ i Stockholm. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Senharip Azar
Stockholms Biljardsällskap
5 (5/0) 55 (35/20)
64%
1000
2 Mats Elfroos
Biljardklubben Stöten
5 (4/1) 58 (34/24)
59%
800
3 Monika Margeta
Stockholms Biljardsällskap
6 (4/2) 68 (40/28)
59%
700
3 Mahmut Mutto
Kville Biljard Club
4 (3/1) 46 (27/19)
59%
700
5 Johan Svanberg
Karlskoga Biljardklubb
3 (2/1) 35 (18/17)
51%
600
5 David Larsson
Stockholms Biljardsällskap
3 (2/1) 29 (17/12)
59%
600
5 Fredrik Löfqvist
4 (3/1) 43 (23/20)
53%
600
5 Peter Eriksson
Old Fellows Billiard Club
3 (2/1) 34 (17/17)
50%
600
9 Stefan Ericson
Biljardklubben Stöten
4 (2/2) 44 (24/20)
55%
500
Show more
9 Roger Åkerblom
Västerås Biljardsällskap
4 (2/2) 40 (21/19)
53%
500
9 Ola Forsberg
Borlänge Biljardklubb
3 (1/2) 34 (16/18)
47%
500
9 Magnus Lindgren
Borlänge Biljardklubb
4 (2/2) 35 (19/16)
54%
500
9 Per Lindgren
Borlänge Biljardklubb
4 (2/2) 42 (21/21)
50%
500
9 Alf Toffer
Biljardklubben Flamingo
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
500
9 Kent Karlsson
Karlskoga Biljardklubb
2 (1/1) 23 (11/12)
48%
500
9 Glenn Andersson
Biljardklubben Stöten
3 (1/2) 32 (13/19)
41%
500
17 Dan Andersson
Gefle Biljardklubb
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
400
17 Kai Kraft
Biljardären Biljardklubb
3 (1/2) 34 (16/18)
47%
400
17 Ann-Sofie Löfgren
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
400
17 Louise Furberg
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
400
17 Tom Eksell
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
400
17 Jarmo Talvén
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
400
17 Sten Järledal
3 (1/2) 32 (18/14)
56%
400
25 Conny Frodig
Biljardklubben Stöten
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
400
9993 Morgan Norberg
BK Milen
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Mar 23, 2022, 11:59 PM (local time)
Starts Mar 27, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (25 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C
Rankings Swedish Pool Tour 44+ 2021
Organizer Stockholms Biljardsällskap
Contact Bo Peterson (bossepeterson@gmail.com, 0707402430) and Gabriel Azar (Gabrielazar_7@hotmail.com, 0732368888)
More info
Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/forslag-poolbestammelser-2021-01-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Sweden
Senharip Azar
Walk Over
 
2   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Louise Furberg
Sun 10:00 
3   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Conny Frodig
Sun 10:06  Table 10
4   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sun 10:06  Table 5
5   
Sweden
Johan Svanberg
Walk Over
 
6   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Per Lindgren
Sun 10:06  Table 3
7   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Magnus Lindgren
Sun 10:06  Table 8
8   
Walk Over
Sweden
Mahmut Mutto
 
9   
Sweden
Kent Karlsson
Walk Over
 
10   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Stefan Ericson
Sun 10:06  Table 2
11   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 10:06  Table 6
12   
Walk Over
Sweden
Peter Eriksson
 
13   
Sweden
Mats Elfroos
Walk Over
 
14   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Sten Järledal
Sun 10:06  Table 4
15   
Sweden
Alf Toffer
Sweden
Ola Forsberg
Sun 10:06  Table 9
16   
Walk Over
Sweden
David Larsson
 

Winners qualification

Race to 7
17   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Louise Furberg
Sun 11:00  Table 8
18   
Sweden
Kai Kraft
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sun 11:12  Table 5
19   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Per Lindgren
Sun 11:04  Table 3
20   
Sweden
Magnus Lindgren
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 10:54  Table 6
21   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Stefan Ericson
Sun 10:55  Table 7
22   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Peter Eriksson
Sun 10:55  Table 4
23   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Sten Järledal
Sun 10:54  Table 2
24   
Sweden
Alf Toffer
Sweden
David Larsson
Sun 11:21  Table 10

Loser round 1

Race to 7
25   
Walk Over
Sweden
Morgan Norberg
 
26   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Monika Margeta
Sun 11:21  Table 1
27   
Walk Over
Sweden
Dan Andersson
 
28   
Sweden
Jarmo Talvén
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
Tom Eksell
 
30   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Walk Over
 
31   
Walk Over
Sweden
Glenn Andersson
 
32   
Sweden
Ola Forsberg
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 7
33   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Alf Toffer
 
34   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Sten Järledal
Sun 12:04  Table 6
35   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 12:20  Table 3
36   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Stefan Ericson
Sun 12:12  Table 8
37   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Magnus Lindgren
Sun 11:59  Table 2
38   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sweden
Per Lindgren
Sun 12:13  Table 9
39   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Kai Kraft
Sun 12:45  Table 4
40   
Sweden
Ola Forsberg
Sweden
Louise Furberg
Sun 12:12  Table 7

Last sixteen

Race to 7
41   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Alf Toffer
Sun 14:20  Table 10
42   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Per Lindgren
Sun 14:28  Table 3
43   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Glenn Andersson
Sun 14:20  Table 4
44   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Stefan Ericson
Sun 14:20  Table 6
45   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Monika Margeta
Sun 14:20  Table 7
46   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Ola Forsberg
Sun 14:20  Table 8
47   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Magnus Lindgren
Sun 14:20  Table 9
48   
Sweden
David Larsson
Sweden
Roger Åkerblom
Sun 14:20  Table 5

Quarter final

Race to 7
49   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sun 16:03  Table 10
50   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 16:03  Table 9
51   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Peter Eriksson
Sun 16:03  Table 7
52   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
David Larsson
Sun 16:03  Table 6

Semi final

Race to 7
53   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Mahmut Mutto
Sun 17:24  Table 6
54   
Sweden
Monika Margeta
Sweden
Mats Elfroos
Sun 17:24  Table 10

Final

Race to 7
55   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
Mats Elfroos
Sun 19:04  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants