Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 26, 2022

SM 2021 44+ 14-1, Biljardären Stockholm

Straightpool
Tack för din anmälan till 44+ i Stockholm. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.
Tack för din anmälan till 44+ i Stockholm. Om du inte redan gjort det - Vänligen uppdatera din cuescoreprofil med foto samt vilken förening du representerar.

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Mar 23, 2022, 11:59 PM (local time)
Starts Mar 26, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 75
Handicap No handicap
Dresscode Dresscode C
Rankings Swedish Pool Tour 44+ 2021 and Swedish 44+ tour 2022
Organizer Stockholms Biljardsällskap
Contact Bo Peterson (bossepeterson@gmail.com, 0707402430)
More info
Avanmälan på grund av corona kommer inte att bestraffas så länge det görs innan tävlingsstart. Avanmälan på grund av annan sjukdom eller annan orsak skall om möjligt göras innan lottning för tävlingen lagts upp, annars innan tävlingsstart. Görs ingen giltig avanmälan kommer föreningen att få en faktura för spelarens startavgift.

Spelare som redan använder CueScore ska använda sitt konto för att anmäla sig till tävling.

Spelare som saknar CueScore-konto måste registrera sig för att kunna anmäla sig till tävling.

Notera att det kan finnas dubbletter, dvs. att ditt namn redan finns i systemet utan att du har inloggningsuppgifter. Klicka då på "Gör anspråk på denna profil" och följ instruktionerna.

För övrig information såsom startavgifter, priser, berättigad att delta osv, se Nationella Tävlingsbestämmelserna för Pool på www.biljardforbundet.se

https://www.biljardforbundet.se/globalassets/svenska-biljardforbundet-pool2/dokument/tavlingsbestammelser-pool/forslag-poolbestammelser-2021-01-01.pdf

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 75
1   
Sweden
Kent Karlsson
Walk Over
 
2   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sat 10:02  Table 10
3   
Sweden
Roger Åkerblom
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Fredrik Löfqvist
 
5   
Sweden
Mahmut Mutto
Walk Over
 
6   
Sweden
Alf Toffer
Sweden
Tom Eksell
Sat 10:02  Table 5
7   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Ola Forsberg
Sat 10:02  Table 2
8   
Walk Over
Sweden
David Larsson
 
9   
Sweden
Mats Elfroos
Walk Over
 
10   
Sweden
Magnus Lindgren
Sweden
Jarmo Talvén
Sat 10:02  Table 3
11   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Per Lindgren
Sat 10:02  Table 6
12   
Walk Over
Sweden
Johan Svanberg
 
13   
Sweden
Peter Eriksson
Walk Over
 
14   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Dan Andersson
Sat 10:02  Table 4
15   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Morgan Norberg
 
16   
Walk Over
Sweden
Senharip Azar
 

Winner round 1

Race to 75
17   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Louise Furberg
Sat 11:08  Table 10
18   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sat 10:22  Table 8
19   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Alf Toffer
Sat 11:34  Table 6
20   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
David Larsson
Sat 11:04  Table 2
21   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Magnus Lindgren
Sat 11:11  Table 3
22   
Sweden
Per Lindgren
Sweden
Johan Svanberg
Sat 11:22  Table 7
23   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Dan Andersson
Sat 11:00  Table 4
24   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Senharip Azar
Sat 10:22  Table 9

Loser round 1

Race to 75
25   
Walk Over
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Sweden
Tom Eksell
 
28   
Sweden
Ola Forsberg
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
Jarmo Talvén
 
30   
Sweden
Sten Järledal
Walk Over
 
31   
Walk Over
Sweden
Conny Frodig
 
32   
Sweden
Morgan Norberg
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 75
33   
Sweden
Ann-Sofie Löfgren
Sweden
Glenn Andersson
Sat 11:55  Table 9
34   
Walk Over
Sweden
Dan Andersson
 
35   
Sweden
Tom Eksell
Sweden
Johan Svanberg
Sat 13:16  Table 7
36   
Sweden
Ola Forsberg
Sweden
Mats Elfroos
Sat 12:27  Table 3
37   
Sweden
Jarmo Talvén
Sweden
Stefan Ericson
Sat 12:02  Table 2
38   
Sweden
Sten Järledal
Sweden
Alf Toffer
Sat 12:42  Table 10
39   
Sweden
Conny Frodig
Sweden
Roger Åkerblom
Sat 11:42  Table 8
40   
Sweden
Morgan Norberg
Sweden
Kent Karlsson
 

Winners qualification

Race to 75
41   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sat 12:40  Table 4
42   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
David Larsson
Sat 12:39  Table 6
43   
Sweden
Magnus Lindgren
Sweden
Per Lindgren
Sat 13:16  Table 5
44   
Sweden
Peter Eriksson
Sweden
Senharip Azar
Sat 12:21  Table 5

Loser round 3

Race to 75
45   
Sweden
Glenn Andersson
Sweden
Dan Andersson
Sat 13:41  Table 3
46   
Sweden
Johan Svanberg
Sweden
Mats Elfroos
Sat 14:24  Table 10
47   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Sten Järledal
Sat 14:10  Table 6
48   
Sweden
Roger Åkerblom
Sweden
Kent Karlsson
Sat 13:11  Table 8

Losers qualification

Race to 75
49   
Sweden
Dan Andersson
Sweden
David Larsson
Sat 14:53  Table 5
50   
Sweden
Mats Elfroos
Sweden
Louise Furberg
Sat 16:05  Table 10
51   
Sweden
Stefan Ericson
Sweden
Peter Eriksson
Sat 15:11  Table 6
52   
Sweden
Kent Karlsson
Sweden
Per Lindgren
Sat 14:35  Table 8

Quarter final

Race to 75
53   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Stefan Ericson
Sat 17:15  Table 7
54   
Sweden
Mahmut Mutto
Sweden
Kent Karlsson
Sat 17:15  Table 5
55   
Sweden
Magnus Lindgren
Sweden
Louise Furberg
Sat 17:15  Table 10
56   
Sweden
Senharip Azar
Sweden
David Larsson
Sat 17:15  Table 6

Semi final

Race to 75
57   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Kent Karlsson
Sat 18:59  Table 10
58   
Sweden
Louise Furberg
Sweden
Senharip Azar
Sat 18:59  Table 6

Final

Race to 75
59   
Sweden
Fredrik Löfqvist
Sweden
Senharip Azar
Sat 20:27  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants