Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 8, 2020

Søndagsturnering

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (4/0) 34 (24/10)
71%
100
2 Sabahudin Comor
Fredrikstad BK
5 (4/1) 49 (26/23)
53%
87
3 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
5 (3/2) 46 (23/23)
50%
74
3 Thomas Pedersen
Fredrikstad BK
5 (3/2) 47 (26/21)
55%
74
5 Bjørn Birger Andreassen
Fredrikstad BK
4 (2/2) 40 (18/22)
45%
61
5 Tom Kristiansen
Fredrikstad BK
4 (2/2) 36 (19/17)
53%
61
7 Eystein Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
55
7 Kristoffer Paras Karlsen
3 (1/2) 29 (15/14)
52%
55
9 Emil Andreassen
Vestby BK
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
49
9 Filip Lerkerød
Fredrikstad BK
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
49
9 Noah Justin Pano Gangfløt
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
49
9 Arne Wiese-Hansen
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
49
Entry deadline Nov 8, 2020, 3:10 PM (local time)
Starts Nov 8, 2020, 3:00 PM (local time)
Format Double elimination (12 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705)
More info
Salongen åpner kl. 14.00, med påmelding og turneringstart kl. 15.00. I dag blir det Pizza.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Bjørn Birger Andreassen
2
Sun 15:03  Table 1
2   
Norway
Emil Andreassen
2
Norway
Thomas Pedersen
1
Sun 15:04  Table 2
3   
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Norway
Noah Justin Pano Gangfløt
4
Sun 15:04  Table 3
4   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Norway
Tom Kristiansen
1
Sun 15:04  Table 4

Winner round 1

Race to 6
5   
Filip Lerkerød
3
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
R2
Sun 15:54  Table 1
6   
Norway
Thomas Pedersen
1
Norway
Eystein Gangfløt
2
Sun 15:30  Table 2
7   
Norway
Kristoffer Paras Karlsen
4
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Sun 15:40  Table 3
8   
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Norway
Emil André Gangfløt
0
R1
Sun 15:54  Table 4

Loser round 1

Race to 6
9   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
2
Norway
Arne Wiese-Hansen
2
Sun 16:38  Table 4
10   
Norway
Emil Andreassen
2
Norway
Kristoffer Paras Karlsen
4
Sun 16:40  Table 1
11   
Norway
Noah Justin Pano Gangfløt
4
Norway
Eystein Gangfløt
2
Sun 16:10  Table 2
12   
Norway
Tom Kristiansen
1
R1
Filip Lerkerød
3
Sun 16:40  Table 3

Loser round 2

Race to 6
13   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
2
Norway
Kristoffer Paras Karlsen
4
Sun 17:25  Table 4
14   
Norway
Eystein Gangfløt
2
Norway
Tom Kristiansen
1
Sun 17:18  Table 3

Winners qualification

Race to 6
15   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Thomas Pedersen
1
Sun 16:45  Table 2
16   
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Norway
Emil André Gangfløt
0
Sun 16:54  Table 1

Losers qualification

Race to 6
17   
Norway
Bjørn Birger Andreassen
2
Norway
Thomas Pedersen
1
Sun 17:56  Table 4
18   
Norway
Tom Kristiansen
1
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Sun 18:03  Table 3

Semi final

Race to 6
19   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Jan Morten Arnesen
0
Sun 19:04  Table 1
20   
Norway
Emil André Gangfløt
0
Norway
Thomas Pedersen
1
  Table 4

Final

Race to 6
21   
Bosnia and Herzegovina
Sabahudin Comor
1
Norway
Emil André Gangfløt
0
Sun 19:57  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment