Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 22, 2017

Søndagsturnering

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
5 (5/0) 45 (30/15)
67%
100
2 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
5 (4/1) 44 (25/19)
57%
87
3 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (3/1) 37 (21/16)
57%
77
3 Arve Karlsen
Fredrikstad BK
4 (3/1) 41 (21/20)
51%
77
5 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
4 (2/2) 39 (19/20)
49%
64
5 Thomas Pedersen
Fredrikstad BK
4 (2/2) 37 (17/20)
46%
64
5 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
4 (2/2) 42 (20/22)
48%
64
5 Roar Karlsen
Plankebyen BK
4 (2/2) 38 (19/19)
50%
64
9 Yaser Thaher Jano
Fredrikstad BK
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
44
9 Anders Lie
Fredrikstad BK
3 (1/2) 27 (12/15)
44%
44
9 Abdulla Fata
3 (1/2) 31 (14/17)
45%
44
9 Bastian Andreassen
Fredrikstad BK
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
44
13 Raymond Kandola
Plankebyen BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
28
13 Filip Endale
Fredrikstad BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
28
13 Saba Comor
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
28
13 Tomas Dainys
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
28
Entry deadline Jan 22, 2017, 3:00 PM (local time)
Starts Jan 22, 2017, 3:00 PM (local time)
Format Double elimination (16 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Rankings Klubbturneringer 2017
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705)
More info
Salongen er åpen, meld dere poå folkens! Pizza serveres fra ca kl. 15.30

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Bosnia and Herzegovina
Saba Comor
Norway
Anders Lie
Sun 15:02 
2   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Norway
Giena Tanilon
Sun 15:02 
3   
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Lithuania
Tomas Dainys
Sun 15:02 
4   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Thomas Pedersen
Sun 15:02 
5   
Norway
Raymond Kandola
Norway
Jan Morten Arnesen
Sun 15:02 
6   
Norway
Bastian Andreassen
Iraq
Abdulla Fata
Sun 15:02 
7   
Norway
Yaser Thaher Jano
Norway
Filip Endale
Sun 15:02 
8   
Norway
Arve Karlsen
Norway
Roar Karlsen
Sun 15:02 

Winners qualification

Race to 6
9   
Norway
Anders Lie
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sun 16:19 
10   
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Norway
Thomas Pedersen
Sun 15:52 
11   
Norway
Jan Morten Arnesen
Iraq
Abdulla Fata
Sun 15:49 
12   
Norway
Yaser Thaher Jano
Norway
Arve Karlsen
Sun 16:09 

Loser round 1

Race to 6
13   
Bosnia and Herzegovina
Saba Comor
Norway
Giena Tanilon
Sun 16:19 
14   
Lithuania
Tomas Dainys
Norway
Pål Andre Martinsen
Sun 15:52 
15   
Norway
Raymond Kandola
Norway
Bastian Andreassen
Sun 15:49 
16   
Norway
Filip Endale
Norway
Roar Karlsen
Sun 16:09 

Losers qualification

Race to 6
17   
Norway
Giena Tanilon
Norway
Yaser Thaher Jano
Sun 17:04 
18   
Norway
Pål Andre Martinsen
Iraq
Abdulla Fata
Sun 16:26 
19   
Norway
Bastian Andreassen
Norway
Thomas Pedersen
Sun 16:35 
20   
Norway
Roar Karlsen
Norway
Anders Lie
Sun 17:09 

Quarter final

Race to 6
21   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Norway
Thomas Pedersen
Sun 17:39 
22   
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Norway
Roar Karlsen
Sun 17:39 
23   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Pål Andre Martinsen
Sun 17:39 
24   
Norway
Arve Karlsen
Norway
Giena Tanilon
Sun 17:39 

Semi final

Race to 6
25   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Sun 18:12 
26   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Arve Karlsen
Sun 18:24 

Final

Race to 6
27   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Norway
Jan Morten Arnesen
Sun 19:22 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment