Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 20, 2020

Søndag på østkanten 21

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Antonio Melendez Figueroa
Larvik BK
4 (4/0) 34 (24/10)
71%
100
2 Kjartan Maraas
Østkanten Biljardklubb
5 (3/2) 46 (27/19)
59%
85
3 Lars Harby
Østkanten Biljardklubb
5 (3/2) 45 (19/26)
42%
70
3 Andris Viksninsh
4 (2/2) 40 (18/22)
45%
70
5 Daniel Salole
Østkanten Biljardklubb
3 (2/1) 30 (17/13)
57%
50
5 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
3 (2/1) 28 (14/14)
50%
50
5 Kensi Kion
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
50
5 Vaios Evangelou
3 (2/1) 29 (17/12)
59%
50
9 (Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Østkanten Biljardklubb
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
30
9 Elens Zommers
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
30
9 Alessandro Luca
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
30
9 Gabriel Cipolla
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
30
Entry deadline Sep 20, 2020, 4:20 PM (local time)
Starts Sep 20, 2020, 4:30 PM (local time)
Format Double elimination (12 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Rankings Østkanten Biljardklubb ranking 2020
Organizer Østkanten Biljardklubb

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Andris Viksninsh
2
Norway
Daniel Salole
1
Sun 16:23  Table 3
2   
Norway
Lars Harby
0
Norway
Elens Zommers
2
Sun 16:23  Table 4
3   
Norway
Gabriel Cipolla
2
Norway
Jan Thomassen
-1
Sun 16:23  Table 2
4   
Greece
Vaios Evangelou
2
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
3
Sun 16:23  Table 5

Winners qualification

Race to 6
5   
Norway
Kjartan Maraas
2
Norway
Daniel Salole
1
Sun 17:07  Table 3
6   
Norway
Lars Harby
0
Norway
Antonio Melendez Figueroa
2
Sun 17:37  Table 4
7   
Norway
Mikayla Onstad
2
Norway
Jan Thomassen
-1
Sun 17:13  Table 2
8   
Greece
Vaios Evangelou
2
Italy
Alessandro Luca
2
Sun 17:17  Table 5

Losers qualification

Race to 6
9   
Andris Viksninsh
2
Italy
Alessandro Luca
2
Sun 17:58  Table 4
10   
Norway
Elens Zommers
2
Norway
Mikayla Onstad
2
Sun 18:09  Table 3
11   
Norway
Gabriel Cipolla
2
Norway
Lars Harby
0
Sun 18:09  Table 2
12   
South Korea
(Eivind) Yong Jae (Johansen) Yoo
3
Norway
Kjartan Maraas
2
Sun 18:06  Table 5

Quarter final

Race to 6
13   
Norway
Daniel Salole
1
Andris Viksninsh
2
Sun 19:10  Table 5
14   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
2
Norway
Mikayla Onstad
2
Sun 19:10  Table 2
15   
Norway
Jan Thomassen
-1
Norway
Kjartan Maraas
2
Sun 19:10  Table 4
16   
Greece
Vaios Evangelou
2
Norway
Lars Harby
0
Sun 19:10  Table 3

Semi final

Race to 6
17   
Andris Viksninsh
2
Norway
Antonio Melendez Figueroa
2
Sun 20:24  Table 2
18   
Norway
Kjartan Maraas
2
Norway
Lars Harby
0
Sun 20:36  Table 3

Final

Race to 6
19   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
2
Norway
Kjartan Maraas
2
Sun 21:10  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants