Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 28, 2020

Rising Stars Championship

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Aug 28, 2020, 7:30 PM (local time)
Starts Aug 28, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer bcb
Contact Matti Köhn (mattikoehn@gmail.com, 017631157327)
More info
Zugelassen sind Spieler bis max. Landesliga-Niveau

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Werner Tesch 4 4 0 0 16 7 9 0 0 0 0.696 4
2 André Stöhr 4 3 0 1 14 10 4 0 0 0 0.583 3
3 Matti Köhn 4 2 0 2 10 10 0 0 0 0 0.5 2
4 Ingo Krecklow 4 1 0 3 8 14 -6 0 0 0 0.364 1
5 Sabine Stahl 4 0 0 4 9 16 -7 0 0 0 0.36 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Thomas Grimm 3 3 0 0 12 5 7 0 0 0 0.706 3
2 Claudia Bornholdt 3 2 0 1 10 5 5 0 0 0 0.667 2
3 Uwe Lindner 3 1 0 2 7 11 -4 1 0 0 0.389 1
4 Jörg Stöber 3 0 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Germany
Sabine Stahl
Germany
Ingo Krecklow
Fri 19:56  Table 1
2-A   
Germany
Werner Tesch
Germany
Matti Köhn
Fri 19:56  Table 8
3-B   
Germany
Claudia Bornholdt
Germany
Thomas Grimm
Fri 19:56  Table 3
4-B   
Germany
Uwe Lindner
R1
Germany
Jörg Stöber
Fri 19:56  Table 4

Round 2

Race to 4
5-A   
Germany
Ingo Krecklow
Germany
Matti Köhn
Fri 20:41  Table 8
6-A   
Germany
Sabine Stahl
Germany
André Stöhr
Fri 20:41  Table 1
7-B   
Germany
Claudia Bornholdt
Germany
Jörg Stöber
Fri 21:24  Table 1
8-B   
Germany
Thomas Grimm
Germany
Uwe Lindner
Fri 21:19  Table 4

Round 3

Race to 4
9-A   
Germany
Matti Köhn
Germany
André Stöhr
Fri 21:27  Table 3
10-A   
Germany
Ingo Krecklow
Germany
Werner Tesch
Fri 21:26  Table 8
11-B   
Germany
Claudia Bornholdt
Germany
Uwe Lindner
Fri 22:26  Table 4
12-B   
Germany
Jörg Stöber
Germany
Thomas Grimm
Fri 22:26  Table 3

Round 4

Race to 4
13-A   
Germany
André Stöhr
Germany
Werner Tesch
Fri 23:14  Table 3
14-A   
Germany
Matti Köhn
Germany
Sabine Stahl
Fri 22:45  Table 1

Round 5

Race to 4
15-A   
Germany
Werner Tesch
Germany
Sabine Stahl
Fri 22:00  Table 1
16-A   
Germany
André Stöhr
Germany
Ingo Krecklow
Fri 22:23  Table 8

Semi final

Race to 4
17   
Germany
Werner Tesch
Germany
Claudia Bornholdt
Sat 00:00  Table 1
18   
Germany
Thomas Grimm
Germany
André Stöhr
Sat 00:00  Table 3

Final

Race to 4
19   
Germany
Werner Tesch
Germany
Thomas Grimm
Sat 00:37  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants