Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 7 - September 8, 2023

RCSL National Mens Singles 2023 Group Stages

Blackball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Sep 7, 2023, 10:30 AM Until Sep 8, 2023 (local time)
Entry deadline Aug 7, 2023, 11:30 AM (local time)
Organizer Civil Service Sports Council
Contact Paul Bebb (Yogi8ball@gmail.com), Phil Connolly (phildconnolly@hotmail.com) and Paul Buck (paul.buck1973@gmail.com)
Format Round robin (56 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
More info
Welcome to Corn Exchange, Derby for the group stages of the annual RCSL men's singles pool tournament. Please see the separate Cuescore event for the KO (which will involve the top three players from these eight groups) and Plate stages (which will involve everyone else).

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Lee Mitchell 6 6 0 0 18 4 14 0 0 0 0.818 12
2 Stevie Branks 6 5 0 1 17 4 13 0 0 0 0.81 10
3 Nathan Sims 6 4 0 2 14 6 8 0 0 0 0.7 8
4 Neill MacDonald 6 3 0 3 9 14 -5 7 0 0 0.391 6
5 Paul Budgen 6 1 0 5 8 16 -8 2 0 0 0.333 2
6 Tim Hooper 6 1 0 5 7 17 -10 2 0 0 0.292 2
7 Ian Connolly 6 1 0 5 5 17 -12 1 0 0 0.227 2
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Nick Hampson 6 5 0 1 16 7 9 0 0 0 0.696 10
2 Neil Bamber 6 5 0 1 15 9 6 0 0 0 0.625 10
3 Ian Davidson 6 4 0 2 16 7 9 0 0 0 0.696 8
4 Chris Bryden 6 3 0 3 15 12 3 0 0 0 0.556 6
5 Sooty Roadh 6 2 0 4 11 14 -3 0 0 0 0.44 4
6 Mark Stephenson 6 2 0 4 8 14 -6 0 0 0 0.364 4
7 David Smith 6 0 0 6 0 18 -18 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sergio Facchini 6 6 0 0 18 4 14 0 0 0 0.818 12
2 Josh Dickinson 6 5 0 1 15 5 10 0 0 0 0.75 10
3 Tony Hughes 6 4 0 2 14 7 7 0 0 0 0.667 8
4 Paul Buck 6 3 0 3 13 9 4 0 0 0 0.591 6
5 Chris Taylor 6 2 0 4 6 14 -8 0 0 0 0.3 4
6 Richard Buckby 6 1 0 5 5 17 -12 0 0 0 0.227 2
7 Mark Ray 6 0 0 6 3 18 -15 0 0 0 0.143 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Laurence Morris 6 5 0 1 17 6 11 0 0 0 0.739 10
2 Nicky Morris 6 5 0 1 16 5 11 0 0 0 0.762 10
3 Martyn Rawson 6 3 0 3 11 11 0 0 0 0 0.5 6
4 Shoaib Rehman 6 3 0 3 11 12 -1 0 0 0 0.478 6
5 Peter Hayden 6 3 0 3 10 13 -3 0 0 0 0.435 6
6 Dan Mullarkey 6 2 0 4 13 13 0 0 0 0 0.5 4
7 RCSL Bye #2 6 0 0 6 0 18 -18 0 0 0 0 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Paul Henderson 6 6 0 0 18 6 12 0 0 0 0.75 12
2 Steve Sinclair 6 5 0 1 17 8 9 0 0 0 0.68 10
3 JAMES BUTLER 6 4 0 2 14 10 4 0 0 0 0.583 8
4 Martyn Perrin 6 3 0 3 13 12 1 1 0 0 0.52 6
5 Mark Winmill 6 2 0 4 9 16 -7 0 0 0 0.36 4
6 Gary Delacoe 6 1 0 5 9 17 -8 0 0 0 0.346 2
7 Alan McWhirter 6 0 0 6 7 18 -11 0 0 0 0.28 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Iain Beaton 6 6 0 0 18 3 15 0 0 0 0.857 12
2 Warren Yabsley 6 5 0 1 15 8 7 0 0 0 0.652 10
3 Steve Moulding 6 4 0 2 14 9 5 0 0 0 0.609 8
4 Paul Bebb 6 3 0 3 11 9 2 1 0 0 0.55 6
5 Pete Cairns 6 2 0 4 8 12 -4 0 0 0 0.4 4
6 Stewarty Ferguson 6 1 0 5 8 15 -7 0 0 0 0.348 2
7 RCSL Bye #5 6 0 0 6 0 18 -18 0 0 0 0 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Richard Hall 6 6 0 0 18 6 12 0 0 0 0.75 12
2 Pantelis Papathomas 6 4 0 2 16 9 7 0 0 0 0.64 8
3 Tony Baylis 6 4 0 2 13 7 6 0 0 0 0.65 8
4 Warren Smith 6 3 0 3 12 10 2 0 0 0 0.545 6
5 Dave Tyler 6 3 0 3 11 13 -2 0 0 0 0.458 6
6 Alex Howard 6 1 0 5 8 15 -7 0 0 0 0.348 2
7 RCSL Bye #4 6 0 0 6 0 18 -18 0 0 0 0 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Phil Connolly 6 6 0 0 18 2 16 3 0 0 0.9 12
2 Dennis Ormrod 6 5 0 1 17 5 12 0 0 0 0.773 10
3 Russell Datta 6 4 0 2 12 8 4 0 0 0 0.6 8
4 Matthew Evans 6 3 0 3 11 10 1 0 0 0 0.524 6
5 Stuart McLaughlan 6 2 0 4 9 12 -3 0 0 0 0.429 4
6 Mick Gilliver 6 1 0 5 3 15 -12 0 0 0 0.167 2
7 RCSL Bye #3 6 0 0 6 0 18 -18 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
England
Lee Mitchell
United Kingdom
Tim Hooper
Thu 10:11  Table 1
2-A   
Scotland
Stevie Branks
England
Paul Budgen
Thu 10:11  Table 2
3-A   
Wales
Nathan Sims
England
Ian Connolly
Thu 11:14  Table 4
4-B   
Scotland
Chris Bryden
United Kingdom
Sooty Roadh
Thu 10:11  Table 4
5-B   
United Kingdom
Ian Davidson
United Kingdom
Nick Hampson
Thu 10:11  Table 5
6-B   
United Kingdom
David Smith
England
Mark Stephenson
Thu 09:46 
7-C   
Scotland
Sergio Facchini
United Kingdom
Chris Taylor
Thu 10:11  Table 7
8-C   
England
Paul Buck
United Kingdom
Josh Dickinson
Thu 10:11  Table 8
9-C   
United Kingdom
Mark Ray
United Kingdom
Tony Hughes
Thu 10:12  Table 9
10-D   
Wales
Nicky Morris
Wales
Laurence Morris
Thu 10:11  Table 10
11-D   
United Kingdom
Shoaib Rehman
United Kingdom
Peter Hayden
Thu 10:12  Table 11
12-D   
United Kingdom
Dan Mullarkey
United Kingdom
RCSL Bye #2
Tue 10:09 
13-E   
United Kingdom
Paul Henderson
England
JAMES BUTLER
Thu 10:12  Table 13
14-E   
United Kingdom
Steve Sinclair
England
Mark Winmill
Thu 10:12  Table 14
15-E   
Wales
Martyn Perrin
United Kingdom
Gary Delacoe
Thu 10:12  Table 3
16-F   
United Kingdom
Iain Beaton
United Kingdom
RCSL Bye #5
Wed 20:01 
17-F   
United Kingdom
Steve Moulding
United Kingdom
Pete Cairns
Thu 10:36  Table 1
18-F   
Wales
Paul Bebb
United Kingdom
Warren Yabsley
Thu 11:02  Table 5
19-G   
England
Warren Smith
Wales
Richard Hall
Thu 10:13  Table 6
20-G   
England
Tony Baylis
United Kingdom
Alex Howard
Thu 10:37  Table 13
21-G   
Cyprus
Pantelis Papathomas
United Kingdom
RCSL Bye #4
Wed 20:06 
22-H   
Northern Ireland
Phil Connolly
England
Matthew Evans
Thu 10:39  Table 2
23-H   
United Kingdom
Dennis Ormrod
United Kingdom
Stuart McLaughlan
Thu 10:46  Table 6
24-H   
United Kingdom
Russell Datta
United Kingdom
RCSL Bye #3
Tue 10:10 

Round 2

Race to 3
25-A   
United Kingdom
Tim Hooper
England
Paul Budgen
Thu 10:46  Table 7
26-A   
England
Lee Mitchell
England
Ian Connolly
Thu 10:47  Table 9
27-A   
Scotland
Stevie Branks
Scotland
Neill MacDonald
Thu 10:49  Table 11
28-B   
United Kingdom
Sooty Roadh
United Kingdom
Nick Hampson
Thu 11:22  Table 1
29-B   
Scotland
Chris Bryden
England
Mark Stephenson
Thu 11:25  Table 6
30-B   
United Kingdom
Ian Davidson
England
Neil Bamber
Thu 11:06  Table 3
31-C   
United Kingdom
Chris Taylor
United Kingdom
Josh Dickinson
Thu 11:06  Table 8
32-C   
Scotland
Sergio Facchini
United Kingdom
Tony Hughes
Thu 11:07  Table 3
33-C   
England
Paul Buck
United Kingdom
Richard Buckby
Thu 12:02  Table 5
34-D   
Wales
Laurence Morris
United Kingdom
Peter Hayden
Thu 11:08  Table 2
35-D   
Wales
Nicky Morris
United Kingdom
RCSL Bye #2
Tue 10:09 
36-D   
United Kingdom
Shoaib Rehman
United Kingdom
Martyn Rawson
Thu 11:09  Table 14
37-E   
England
JAMES BUTLER
England
Mark Winmill
Thu 11:11  Table 9
38-E   
United Kingdom
Paul Henderson
United Kingdom
Gary Delacoe
Thu 11:12  Table 13
39-E   
United Kingdom
Steve Sinclair
Northern Ireland
Alan McWhirter
Thu 11:27  Table 11
40-F   
United Kingdom
RCSL Bye #5
United Kingdom
Pete Cairns
Wed 20:02 
41-F   
United Kingdom
Iain Beaton
United Kingdom
Warren Yabsley
Thu 12:06  Table 3
42-F   
United Kingdom
Steve Moulding
Northern Ireland
Stewarty Ferguson
Thu 11:33  Table 8
43-G   
Wales
Richard Hall
United Kingdom
Alex Howard
Thu 11:35  Table 9
44-G   
England
Warren Smith
United Kingdom
RCSL Bye #4
Wed 20:06 
45-G   
England
Tony Baylis
United Kingdom
Dave Tyler
Thu 11:37  Table 7
46-H   
England
Matthew Evans
United Kingdom
Stuart McLaughlan
Thu 11:40  Table 13
47-H   
Northern Ireland
Phil Connolly
United Kingdom
RCSL Bye #3
Tue 10:10 
48-H   
United Kingdom
Dennis Ormrod
United Kingdom
Mick Gilliver
Thu 11:41  Table 2

Round 3

Race to 3
49-A   
England
Paul Budgen
England
Ian Connolly
Thu 11:49  Table 11
50-A   
United Kingdom
Tim Hooper
R2
Scotland
Neill MacDonald
R2
Thu 11:47  Table 4
51-A   
England
Lee Mitchell
Wales
Nathan Sims
Thu 11:59  Table 10
52-B   
United Kingdom
Nick Hampson
England
Mark Stephenson
Thu 12:27  Table 5
53-B   
United Kingdom
Sooty Roadh
England
Neil Bamber
Thu 12:12  Table 2
54-B   
Scotland
Chris Bryden
United Kingdom
David Smith
Thu 09:46 
55-C   
United Kingdom
Josh Dickinson
United Kingdom
Tony Hughes
Thu 12:01  Table 14
56-C   
United Kingdom
Chris Taylor
United Kingdom
Richard Buckby
Thu 12:29  Table 10
57-C   
Scotland
Sergio Facchini
United Kingdom
Mark Ray
Thu 12:09  Table 7
58-D   
United Kingdom
Peter Hayden
United Kingdom
RCSL Bye #2
Tue 10:10 
59-D   
Wales
Laurence Morris
United Kingdom
Martyn Rawson
Thu 12:07  Table 1
60-D   
Wales
Nicky Morris
United Kingdom
Dan Mullarkey
Thu 12:15  Table 6
61-E   
England
Mark Winmill
United Kingdom
Gary Delacoe
Thu 12:30  Table 13
62-E   
England
JAMES BUTLER
Northern Ireland
Alan McWhirter
Thu 12:33  Table 14
63-E   
United Kingdom
Paul Henderson
Wales
Martyn Perrin
Thu 12:33  Table 11
64-F   
United Kingdom
Pete Cairns
United Kingdom
Warren Yabsley
Thu 12:47  Table 4
65-F   
United Kingdom
RCSL Bye #5
Northern Ireland
Stewarty Ferguson
Wed 20:02 
66-F   
United Kingdom
Iain Beaton
Wales
Paul Bebb
Thu 12:42  Table 3
67-G   
United Kingdom
Alex Howard
United Kingdom
RCSL Bye #4
Wed 20:05 
68-G   
Wales
Richard Hall
United Kingdom
Dave Tyler
Thu 12:35  Table 8
69-G   
England
Warren Smith
Cyprus
Pantelis Papathomas
Thu 12:20  Table 9
70-H   
United Kingdom
Stuart McLaughlan
United Kingdom
RCSL Bye #3
Tue 10:10 
71-H   
England
Matthew Evans
United Kingdom
Mick Gilliver
Thu 12:41  Table 7
72-H   
Northern Ireland
Phil Connolly
R1
United Kingdom
Russell Datta
Thu 12:48  Table 6

Round 4

Race to 3
73-A   
England
Ian Connolly
R1
Scotland
Neill MacDonald
R3
Thu 12:51  Table 1
74-A   
England
Paul Budgen
Wales
Nathan Sims
Thu 13:00  Table 2
75-A   
United Kingdom
Tim Hooper
Scotland
Stevie Branks
Thu 13:04  Table 6
76-B   
England
Mark Stephenson
England
Neil Bamber
Thu 13:24  Table 13
77-B   
United Kingdom
Nick Hampson
United Kingdom
David Smith
Thu 09:46 
78-B   
United Kingdom
Sooty Roadh
United Kingdom
Ian Davidson
Thu 13:05  Table 9
79-C   
United Kingdom
Tony Hughes
United Kingdom
Richard Buckby
Thu 13:05  Table 10
80-C   
United Kingdom
Josh Dickinson
United Kingdom
Mark Ray
Thu 13:10  Table 11
81-C   
United Kingdom
Chris Taylor
England
Paul Buck
Thu 13:13  Table 3
82-D   
United Kingdom
RCSL Bye #2
United Kingdom
Martyn Rawson
Tue 10:10 
83-D   
United Kingdom
Peter Hayden
United Kingdom
Dan Mullarkey
Thu 13:13  Table 7
84-D   
Wales
Laurence Morris
United Kingdom
Shoaib Rehman
Thu 13:14  Table 8
85-E   
United Kingdom
Gary Delacoe
Northern Ireland
Alan McWhirter
Thu 13:32  Table 2
86-E   
England
Mark Winmill
Wales
Martyn Perrin
R1
Thu 13:22  Table 5
87-E   
England
JAMES BUTLER
United Kingdom
Steve Sinclair
Thu 13:17  Table 14
88-F   
United Kingdom
Warren Yabsley
Northern Ireland
Stewarty Ferguson
Thu 13:41  Table 10
89-F   
United Kingdom
Pete Cairns
Wales
Paul Bebb
Thu 13:49  Table 3
90-F   
United Kingdom
RCSL Bye #5
United Kingdom
Steve Moulding
Wed 20:03 
91-G   
United Kingdom
RCSL Bye #4
United Kingdom
Dave Tyler
Wed 20:05 
92-G   
United Kingdom
Alex Howard
Cyprus
Pantelis Papathomas
Thu 13:36  Table 4
93-G   
Wales
Richard Hall
England
Tony Baylis
Thu 13:38  Table 1
94-H   
United Kingdom
RCSL Bye #3
United Kingdom
Mick Gilliver
Tue 10:10 
95-H   
United Kingdom
Stuart McLaughlan
United Kingdom
Russell Datta
Thu 13:39  Table 6
96-H   
England
Matthew Evans
United Kingdom
Dennis Ormrod
Thu 13:43  Table 9

Round 5

Race to 3
97-A   
Scotland
Neill MacDonald
Wales
Nathan Sims
Thu 13:49  Table 13
98-A   
England
Ian Connolly
Scotland
Stevie Branks
Thu 13:54  Table 11
99-A   
England
Paul Budgen
England
Lee Mitchell
Thu 13:57  Table 14
100-B   
England
Neil Bamber
United Kingdom
David Smith
Thu 09:47 
101-B   
England
Mark Stephenson
United Kingdom
Ian Davidson
Thu 13:59  Table 4
102-B   
United Kingdom
Nick Hampson
Scotland
Chris Bryden
Thu 14:07  Table 5
103-C   
United Kingdom
Richard Buckby
United Kingdom
Mark Ray
Thu 14:09  Table 7
104-C   
United Kingdom
Tony Hughes
England
Paul Buck
Thu 14:14  Table 2
105-C   
United Kingdom
Josh Dickinson
Scotland
Sergio Facchini
Thu 14:11  Table 9
106-D   
United Kingdom
Martyn Rawson
United Kingdom
Dan Mullarkey
Thu 14:13  Table 1
107-D   
United Kingdom
RCSL Bye #2
United Kingdom
Shoaib Rehman
Tue 10:10 
108-D   
United Kingdom
Peter Hayden
Wales
Nicky Morris
Thu 14:14  Table 3
109-E   
Northern Ireland
Alan McWhirter
Wales
Martyn Perrin
Thu 14:15  Table 8
110-E   
United Kingdom
Gary Delacoe
United Kingdom
Steve Sinclair
Thu 14:15  Table 11
111-E   
England
Mark Winmill
United Kingdom
Paul Henderson
Thu 14:21  Table 10
112-F   
Northern Ireland
Stewarty Ferguson
Wales
Paul Bebb
R1
Thu 15:05  Table 2
113-F   
United Kingdom
Warren Yabsley
United Kingdom
Steve Moulding
Thu 14:22  Table 6
114-F   
United Kingdom
Pete Cairns
United Kingdom
Iain Beaton
Thu 14:33  Table 9
115-G   
United Kingdom
Dave Tyler
Cyprus
Pantelis Papathomas
Thu 14:29  Table 13
116-G   
United Kingdom
RCSL Bye #4
England
Tony Baylis
Wed 20:05 
117-G   
United Kingdom
Alex Howard
England
Warren Smith
Thu 14:30  Table 14
118-H   
United Kingdom
Mick Gilliver
United Kingdom
Russell Datta
Thu 14:45  Table 3
119-H   
United Kingdom
RCSL Bye #3
United Kingdom
Dennis Ormrod
Tue 10:10 
120-H   
United Kingdom
Stuart McLaughlan
Northern Ireland
Phil Connolly
R1
Thu 14:40  Table 10

Round 6

Race to 3
121-A   
Wales
Nathan Sims
Scotland
Stevie Branks
Thu 14:49  Table 4
122-A   
Scotland
Neill MacDonald
England
Lee Mitchell
Thu 14:59  Table 9
123-A   
England
Ian Connolly
United Kingdom
Tim Hooper
Thu 15:03  Table 5
124-B   
United Kingdom
David Smith
United Kingdom
Ian Davidson
Thu 09:47 
125-B   
England
Neil Bamber
Scotland
Chris Bryden
Thu 15:04  Table 8
126-B   
England
Mark Stephenson
United Kingdom
Sooty Roadh
Thu 15:04  Table 10
127-C   
United Kingdom
Mark Ray
England
Paul Buck
Thu 15:26  Table 2
128-C   
United Kingdom
Richard Buckby
Scotland
Sergio Facchini
Thu 15:19  Table 7
129-C   
United Kingdom
Tony Hughes
United Kingdom
Chris Taylor
Thu 15:06  Table 13
130-D   
United Kingdom
Dan Mullarkey
United Kingdom
Shoaib Rehman
Thu 15:11  Table 11
131-D   
United Kingdom
Martyn Rawson
Wales
Nicky Morris
Thu 15:11  Table 1
132-D   
United Kingdom
RCSL Bye #2
Wales
Laurence Morris
Tue 10:10 
133-E   
Wales
Martyn Perrin
United Kingdom
Steve Sinclair
Thu 15:17  Table 3
134-E   
Northern Ireland
Alan McWhirter
United Kingdom
Paul Henderson
Thu 15:23  Table 6
135-E   
United Kingdom
Gary Delacoe
England
JAMES BUTLER
Thu 15:26  Table 9
136-F   
Wales
Paul Bebb
United Kingdom
Steve Moulding
Thu 16:00  Table 2
137-F   
Northern Ireland
Stewarty Ferguson
United Kingdom
Iain Beaton
Thu 15:31  Table 14
138-F   
United Kingdom
Warren Yabsley
United Kingdom
RCSL Bye #5
Wed 20:03 
139-G   
Cyprus
Pantelis Papathomas
England
Tony Baylis
Thu 15:33  Table 13
140-G   
United Kingdom
Dave Tyler
England
Warren Smith
Thu 15:38  Table 7
141-G   
United Kingdom
RCSL Bye #4
Wales
Richard Hall
Wed 20:04 
142-H   
United Kingdom
Russell Datta
United Kingdom
Dennis Ormrod
Thu 15:38  Table 8
143-H   
United Kingdom
Mick Gilliver
Northern Ireland
Phil Connolly
R1
Thu 15:38  Table 1
144-H   
United Kingdom
RCSL Bye #3
England
Matthew Evans
Tue 10:10 

Round 7

Race to 3
145-A   
Scotland
Stevie Branks
England
Lee Mitchell
Thu 15:46  Table 4
146-A   
Wales
Nathan Sims
United Kingdom
Tim Hooper
Thu 16:02  Table 1
147-A   
Scotland
Neill MacDonald
R2
England
Paul Budgen
R2
Thu 16:01  Table 6
148-B   
United Kingdom
Ian Davidson
Scotland
Chris Bryden
Thu 15:57  Table 9
149-B   
United Kingdom
David Smith
United Kingdom
Sooty Roadh
Thu 09:47 
150-B   
England
Neil Bamber
United Kingdom
Nick Hampson
Thu 15:59  Table 7
151-C   
England
Paul Buck
Scotland
Sergio Facchini
Thu 16:46  Table 8
152-C   
United Kingdom
Mark Ray
United Kingdom
Chris Taylor
Thu 16:03  Table 5
153-C   
United Kingdom
Richard Buckby
United Kingdom
Josh Dickinson
Thu 16:03  Table 8
154-D   
United Kingdom
Shoaib Rehman
Wales
Nicky Morris
Thu 16:17  Table 11
155-D   
United Kingdom
Dan Mullarkey
Wales
Laurence Morris
Thu 16:21  Table 13
156-D   
United Kingdom
Martyn Rawson
United Kingdom
Peter Hayden
Thu 16:06  Table 10
157-E   
United Kingdom
Steve Sinclair
United Kingdom
Paul Henderson
Thu 16:50  Table 3
158-E   
Wales
Martyn Perrin
England
JAMES BUTLER
Thu 16:51  Table 9
159-E   
Northern Ireland
Alan McWhirter
England
Mark Winmill
Thu 16:23  Table 7
160-F   
United Kingdom
Steve Moulding
United Kingdom
Iain Beaton
Thu 16:48  Table 16
161-F   
Wales
Paul Bebb
United Kingdom
RCSL Bye #5
Wed 20:04 
162-F   
Northern Ireland
Stewarty Ferguson
United Kingdom
Pete Cairns
Thu 16:30  Table 14
163-G   
England
Tony Baylis
England
Warren Smith
Thu 16:27  Table 1
164-G   
Cyprus
Pantelis Papathomas
Wales
Richard Hall
Thu 16:31  Table 4
165-G   
United Kingdom
Dave Tyler
United Kingdom
Alex Howard
Thu 16:41  Table 6
166-H   
United Kingdom
Dennis Ormrod
Northern Ireland
Phil Connolly
Thu 16:43  Table 11
167-H   
United Kingdom
Russell Datta
England
Matthew Evans
Thu 16:42  Table 5
168-H   
United Kingdom
Mick Gilliver
United Kingdom
Stuart McLaughlan
Thu 16:44  Table 2

Participants