Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 1, 2019

PurplePool toernooi #3

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Rienus Gennissen
6 (6/0) 32 (25/7)
78%
50
2 Jan van Dantzig
6 (5/1) 33 (22/11)
67%
35
3 Ron Fortgens
4 (3/1) 21 (13/8)
62%
25
3 Pijke Vernout
4 (3/1) 20 (13/7)
65%
25
5 Joost Eijgenbrood
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
20
5 Kai de Jongh
4 (2/2) 21 (9/12)
43%
20
5 Arjen Timmers
5 (3/2) 28 (17/11)
61%
20
5 Olesya Bila
5 (3/2) 27 (14/13)
52%
20
9 Jean Paul Kievit
Plan B
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
15
Show more
9 Joris Collet
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
15
9 Marc Verweij
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
15
9 Jaap Ooms
4 (2/2) 24 (14/10)
58%
15
13 Erwin van Faassen
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
15
13 Robert Smit
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
15
13 Sten van Schaik
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
15
13 Hamza Asbihi
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
15
17 Barry Lambers
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
10
17 Jordy Collet
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
10
17 E a Costa
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
10
17 Bence Mihálka
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
10
17 mimoun zeriouh
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
10
17 Jan holtz
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
10
Starts Dec 1, 2019, 1:00 PM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Contact Marc Verweij (bikingdaddy@gmail.com, +31 06-46478387)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
Joris Collet
Netherlands
Robert Smit
Sun 13:11  Table 1
2   
Netherlands
Jordy Collet
Walk Over
 
3   
Netherlands
Arjen Timmers
Ukraine
Olesya Bila
Sun 13:11  Table 2
4   
Netherlands
Erwin van Faassen
South Africa
Rienus Gennissen
Sun 13:11  Table 3
5   
Portugal
E a Costa
Netherlands
Jan van Dantzig
Sun 13:11  Table 4
6   
Netherlands
Barry Lambers
Sweden
Walk Over 3
 
7   
Netherlands
Jaap Ooms
Netherlands
Marc Verweij
Sun 14:19  Table 4
8   
Hungary
Bence Mihálka
Netherlands
mimoun zeriouh
Sun 13:49  Table 3

Winner round 1

Race to 4
9   
Netherlands
Jean Paul Kievit
Netherlands
Robert Smit
Sun 14:44  Table 3
10   
Netherlands
Jordy Collet
Netherlands
Pijke Vernout
Sun 13:50  Table 4
11   
Netherlands
Joost Eijgenbrood
Ukraine
Olesya Bila
Sun 14:31  Table 1
12   
South Africa
Rienus Gennissen
Netherlands
Sten van Schaik
Sun 14:03  Table 2
13   
Netherlands
Jan holtz
Netherlands
Jan van Dantzig
Sun 14:41  Table 2
14   
Netherlands
Barry Lambers
Netherlands
Kai de Jongh
Sun 14:01  Table 1
15   
Netherlands
Hamza Asbihi
Netherlands
Marc Verweij
Sun 15:16  Table 1
16   
Netherlands
mimoun zeriouh
Netherlands
Ron Fortgens
Sun 15:07  Table 3

Loser round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Joris Collet
Netherlands
mimoun zeriouh
Sun 16:10  Table 4
18   
Walk Over
Netherlands
Hamza Asbihi
 
19   
Netherlands
Arjen Timmers
Netherlands
Barry Lambers
Sun 15:08  Table 4
20   
Netherlands
Erwin van Faassen
Netherlands
Jan holtz
Sun 15:49  Table 3
21   
Portugal
E a Costa
Netherlands
Sten van Schaik
Sun 15:33  Table 4
22   
Sweden
Walk Over 3
Netherlands
Joost Eijgenbrood
 
23   
Netherlands
Jaap Ooms
Netherlands
Jordy Collet
  Table 1
24   
Hungary
Bence Mihálka
Netherlands
Robert Smit
Sun 15:42  Table 2

Loser round 2

Race to 4
25   
Netherlands
Joris Collet
Netherlands
Hamza Asbihi
Sun 16:56  Table 2
26   
Netherlands
Arjen Timmers
Netherlands
Erwin van Faassen
Sun 16:36  Table 1
27   
Netherlands
Sten van Schaik
Netherlands
Joost Eijgenbrood
Sun 16:12  Table 2
28   
Netherlands
Jaap Ooms
Netherlands
Robert Smit
Sun 17:27  Table 1

Winners qualification

Race to 4
29   
Netherlands
Jean Paul Kievit
Netherlands
Pijke Vernout
Sun 16:22  Table 3
30   
Ukraine
Olesya Bila
South Africa
Rienus Gennissen
Sun 16:47  Table 4
31   
Netherlands
Jan van Dantzig
Netherlands
Kai de Jongh
Sun 16:51  Table 3
32   
Netherlands
Marc Verweij
Netherlands
Ron Fortgens
Sun 17:03  Table 4

Losers qualification

Race to 4
33   
Netherlands
Joris Collet
Ukraine
Olesya Bila
Sun 17:29  Table 3
34   
Netherlands
Arjen Timmers
Netherlands
Jean Paul Kievit
Sun 17:29  Table 2
35   
Netherlands
Joost Eijgenbrood
Netherlands
Marc Verweij
Sun 17:39  Table 4
36   
Netherlands
Jaap Ooms
Netherlands
Kai de Jongh
Sun 17:59  Table 1

Quarter final

Race to 4
37   
Netherlands
Pijke Vernout
Ukraine
Olesya Bila
Sun 18:52  Table 1
38   
South Africa
Rienus Gennissen
Netherlands
Kai de Jongh
Sun 18:52  Table 2
39   
Netherlands
Jan van Dantzig
Netherlands
Arjen Timmers
Sun 18:52  Table 4
40   
Netherlands
Ron Fortgens
Netherlands
Joost Eijgenbrood
Sun 18:52  Table 3

Semi final

Race to 4
41   
Netherlands
Pijke Vernout
South Africa
Rienus Gennissen
Sun 19:28  Table 3
42   
Netherlands
Jan van Dantzig
Netherlands
Ron Fortgens
Sun 19:51  Table 4

Final

Race to 5
43   
South Africa
Rienus Gennissen
Netherlands
Jan van Dantzig
Sun 20:32  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment