Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 2, 2019

Puchar Polski Old Boys w 9-bil w parach - Łódź

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Gardjas/Malinowski
9 (8/1) 65 (39/26)
60%
2 Wendicki/Jędrzejczak
9 (6/3) 60 (35/25)
58%
3 Śpiewak/Olbromski
8 (6/2) 48 (30/18)
63%
3 Zasztowt/Wasilewski
8 (6/2) 49 (32/17)
65%
5 Nowak/Śmigielski
7 (4/3) 39 (21/18)
54%
5 Szwanke/Głód
7 (4/3) 44 (21/23)
48%
5 Stolarczyk/Cylny
7 (5/2) 43 (26/17)
60%
5 Książek/Andrzejewski
7 (5/2) 46 (27/19)
59%
9 Czerepiński/Stępnik
6 (4/2) 36 (18/18)
50%
Show more
9 Młodziński/Szerechan
6 (3/3) 37 (19/18)
51%
9 Skrzypczyk/Jurkiewicz
6 (4/2) 36 (18/18)
50%
9 Sosnowski/Smolich
6 (3/3) 41 (20/21)
49%
9 Dymerski/Kozłowski
6 (4/2) 35 (22/13)
63%
9 Kiernicki/Wolski
6 (3/3) 35 (19/16)
54%
9 Stępnik/Kraupe
6 (3/3) 36 (17/19)
47%
9 Kuraś/Murawski
6 (4/2) 32 (19/13)
59%
17 Kleinschmidt/Rózga
5 (2/3) 30 (14/16)
47%
17 Walczak/Kociński
5 (2/3) 35 (17/18)
49%
17 Andryszkiewicz/Miśniakiewicz
5 (2/3) 29 (13/16)
45%
17 Morawski/Kryński
5 (2/3) 33 (17/16)
52%
21 Cioch/Jakubiak
5 (2/3) 26 (12/14)
46%
21 Tunicki/Szafran
5 (1/4) 27 (8/19)
30%
21 Kucz/Mróz
5 (1/4) 28 (10/18)
36%
21 Guzicz/Pacyński
5 (2/3) 30 (13/17)
43%
21 Siębor/Grzywa
5 (1/4) 30 (11/19)
37%
26 Pierzchalski/Pamuła
5 (1/4) 29 (10/19)
34%
26 Krzemiński/Głuskowski
5 (0/5) 26 (6/20)
23%
26 Śliwak/Bukowski
5 (1/4) 30 (11/19)
37%
26 Bielewski/Jomaa
5 (0/5) 27 (7/20)
26%
26 Kapołka/Szczawiński
5 (1/4) 32 (15/17)
47%
Starts Feb 2, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (30 Participants)
Handicap No handicap
Organizer Frame
Contact Kasia Kulazińska

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Gardjas/Malinowski 5 4 0 1 19 12 7 0 0 0 0.613 4
2 Zasztowt/Wasilewski 5 4 0 1 19 8 11 0 0 0 0.704 4
3 Sosnowski/Smolich 5 3 0 2 16 16 0 0 0 0 0.5 3
4 Walczak/Kociński 5 2 0 3 17 18 -1 0 0 0 0.486 2
5 Guzicz/Pacyński 5 2 0 3 13 17 -4 0 0 0 0.433 2
6 Bielewski/Jomaa 5 0 0 5 7 20 -13 0 0 0 0.259 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Stolarczyk/Cylny 5 4 0 1 18 8 10 0 0 0 0.692 4
2 Czerepiński/Stępnik 5 4 0 1 17 13 4 0 0 0 0.567 4
3 Kiernicki/Wolski 5 3 0 2 16 11 5 0 0 0 0.593 3
4 Morawski/Kryński 5 2 0 3 17 16 1 0 0 0 0.515 2
5 Tunicki/Szafran 5 1 0 4 8 19 -11 0 0 0 0.296 1
6 Pierzchalski/Pamuła 5 1 0 4 10 19 -9 0 0 0 0.345 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kuraś/Murawski 5 4 0 1 19 8 11 0 0 0 0.704 4
2 Wendicki/Jędrzejczak 5 3 0 2 16 13 3 0 0 0 0.552 3
3 Młodziński/Szerechan 5 3 0 2 15 13 2 0 0 0 0.536 3
4 Stępnik/Kraupe 5 3 0 2 14 14 0 0 0 0 0.5 3
5 Cioch/Jakubiak 5 2 0 3 12 14 -2 0 0 0 0.462 2
6 Krzemiński/Głuskowski 5 0 0 5 6 20 -14 0 0 0 0.231 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dymerski/Kozłowski 5 4 0 1 19 8 11 0 0 0 0.704 4
2 Śpiewak/Olbromski 5 4 0 1 17 11 6 0 0 0 0.607 4
3 Nowak/Śmigielski 5 3 0 2 15 13 2 0 0 0 0.536 3
4 Andryszkiewicz/Miśniakiewicz 5 2 0 3 13 16 -3 0 0 0 0.448 2
5 Siębor/Grzywa 5 1 0 4 11 19 -8 0 0 0 0.367 1
6 Śliwak/Bukowski 5 1 0 4 11 19 -8 0 0 0 0.367 1
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Książek/Andrzejewski 5 4 0 1 19 11 8 0 0 0 0.633 4
2 Skrzypczyk/Jurkiewicz 5 4 0 1 17 13 4 0 0 0 0.567 4
3 Szwanke/Głód 5 3 0 2 15 15 0 0 0 0 0.5 3
4 Kleinschmidt/Rózga 5 2 0 3 14 16 -2 0 0 0 0.467 2
5 Kucz/Mróz 5 1 0 4 10 18 -8 0 0 0 0.357 1
6 Kapołka/Szczawiński 5 1 0 4 15 17 -2 0 0 0 0.469 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1-A   
Poland
Gardjas/Malinowski
Poland
Zasztowt/Wasilewski
Sat 10:25  Table 6
2-A   
Poland
Walczak/Kociński
Poland
Bielewski/Jomaa
Sat 10:25  Table 9
3-A   
Poland
Guzicz/Pacyński
Poland
Sosnowski/Smolich
Sat 10:25  Table 11
4-B   
Poland
Pierzchalski/Pamuła
Poland
Tunicki/Szafran
Sat 10:25 
5-B   
Poland
Czerepiński/Stępnik
Poland
Kiernicki/Wolski
Sat 10:25  Table 5
6-B   
Poland
Stolarczyk/Cylny
Poland
Morawski/Kryński
Sat 10:26  Table 7
7-C   
Poland
Cioch/Jakubiak
Poland
Młodziński/Szerechan
Sat 10:26  Table 10
8-C   
Poland
Wendicki/Jędrzejczak
Poland
Krzemiński/Głuskowski
Sat 10:26  Table 12
9-C   
Poland
Kuraś/Murawski
Poland
Stępnik/Kraupe
Sat 10:26  Table 011
10-D   
Poland
Śliwak/Bukowski
Poland
Nowak/Śmigielski
Sat 10:26  Table 012
11-D   
Poland
Dymerski/Kozłowski
Poland
Śpiewak/Olbromski
Sat 10:26  Table 013
12-D   
Poland
Siębor/Grzywa
Poland
Andryszkiewicz/Miśniakiewicz
Sat 10:26  Table 08
13-E   
Poland
Szwanke/Głód
Poland
Skrzypczyk/Jurkiewicz
Sat 10:26  Table 09
14-E   
Poland
Kleinschmidt/Rózga
Poland
Kucz/Mróz
Sat 10:26  Table 010
15-E   
Poland
Książek/Andrzejewski
Poland
Kapołka/Szczawiński
Sat 10:26  Table 03

Round 2

16-A   
Poland
Gardjas/Malinowski
Poland
Bielewski/Jomaa
Sat 11:41  Table 5
17-A   
Poland
Zasztowt/Wasilewski
Poland
Sosnowski/Smolich
Sat 11:42  Table 6
18-A   
Poland
Walczak/Kociński
Poland
Guzicz/Pacyński
Sat 11:38  Table 03
19-B   
Poland
Pierzchalski/Pamuła
Poland
Kiernicki/Wolski
Sat 11:51  Table 9
20-B   
Poland
Tunicki/Szafran
Poland
Morawski/Kryński
Sat 11:52  Table 11
21-B   
Poland
Czerepiński/Stępnik
Poland
Stolarczyk/Cylny
Sat 11:20  Table 010
22-C   
Poland
Cioch/Jakubiak
Poland
Krzemiński/Głuskowski
Sat 11:53  Table 10
23-C   
Poland
Młodziński/Szerechan
Poland
Stępnik/Kraupe
Sat 11:09  Table 5
24-C   
Poland
Wendicki/Jędrzejczak
Poland
Kuraś/Murawski
Sat 11:54  Table 12
25-D   
Poland
Śliwak/Bukowski
Poland
Śpiewak/Olbromski
Sat 11:35  Table 012
26-D   
Poland
Nowak/Śmigielski
Poland
Andryszkiewicz/Miśniakiewicz
Sat 11:37  Table 013
27-D   
Poland
Dymerski/Kozłowski
Poland
Siębor/Grzywa
Sat 11:26  Table 7
28-E   
Poland
Szwanke/Głód
Poland
Kucz/Mróz
Sat 11:30  Table 08
29-E   
Poland
Skrzypczyk/Jurkiewicz
Poland
Kapołka/Szczawiński
Sat 11:31  Table 09
30-E   
Poland
Kleinschmidt/Rózga
Poland
Książek/Andrzejewski
Sat 11:32  Table 011

Round 3

31-A   
Poland
Gardjas/Malinowski
Poland
Sosnowski/Smolich
Sat 12:33  Table 10
32-A   
Poland
Bielewski/Jomaa
Poland
Guzicz/Pacyński
Sat 12:37  Table 010
33-A   
Poland
Zasztowt/Wasilewski
Poland
Walczak/Kociński
Sat 12:38  Table 03
34-B   
Poland
Pierzchalski/Pamuła
Poland
Morawski/Kryński
Sat 12:49  Table 011
35-B   
Poland
Kiernicki/Wolski
Poland
Stolarczyk/Cylny
Sat 12:31  Table 12
36-B   
Poland
Tunicki/Szafran
Poland
Czerepiński/Stępnik
Sat 12:49  Table 11
37-C   
Poland
Cioch/Jakubiak
Poland
Stępnik/Kraupe
Sat 12:34  Table 6
38-C   
Poland
Krzemiński/Głuskowski
Poland
Kuraś/Murawski
Sat 12:35  Table 09
39-C   
Poland
Młodziński/Szerechan
Poland
Wendicki/Jędrzejczak
Sat 12:24  Table 08
40-D   
Poland
Śliwak/Bukowski
Poland
Andryszkiewicz/Miśniakiewicz
Sat 12:36  Table 9
41-D   
Poland
Śpiewak/Olbromski
Poland
Siębor/Grzywa
Sat 12:08  Table 7
42-D   
Poland
Nowak/Śmigielski
Poland
Dymerski/Kozłowski
Sat 12:21  Table 5
43-E   
Poland
Szwanke/Głód
Poland
Kapołka/Szczawiński
Sat 12:39  Table 012
44-E   
Poland
Kucz/Mróz
Poland
Książek/Andrzejewski
Sat 12:40  Table 013
45-E   
Poland
Skrzypczyk/Jurkiewicz
Poland
Kleinschmidt/Rózga
Sat 12:41  Table 14

Round 4

46-A   
Poland
Gardjas/Malinowski
Poland
Guzicz/Pacyński
Sat 13:32  Table 08
47-A   
Poland
Sosnowski/Smolich
Poland
Walczak/Kociński
Sat 14:23  Table 03
48-A   
Poland
Bielewski/Jomaa
Poland
Zasztowt/Wasilewski
Sat 14:25  Table 11
49-B   
Poland
Pierzchalski/Pamuła
Poland
Stolarczyk/Cylny
Sat 13:57  Table 012
50-B   
Poland
Morawski/Kryński
Poland
Czerepiński/Stępnik
Sat 13:57  Table 013
51-B   
Poland
Kiernicki/Wolski
Poland
Tunicki/Szafran
Sat 13:37  Table 6
52-C   
Poland
Cioch/Jakubiak
Poland
Kuraś/Murawski
Sat 11:15 
53-C   
Poland
Stępnik/Kraupe
Poland
Wendicki/Jędrzejczak
Sat 13:31  Table 10
54-C   
Poland
Krzemiński/Głuskowski
Poland
Młodziński/Szerechan
Sat 13:15  Table 7
55-D   
Poland
Śliwak/Bukowski
Poland
Siębor/Grzywa
Sat 13:39  Table 5
56-D   
Poland
Andryszkiewicz/Miśniakiewicz
Poland
Dymerski/Kozłowski
Sat 13:40  Table 010
57-D   
Poland
Śpiewak/Olbromski
Poland
Nowak/Śmigielski
Sat 12:59  Table 5
58-E   
Poland
Szwanke/Głód
Poland
Książek/Andrzejewski
Sat 13:42  Table 11
59-E   
Poland
Kapołka/Szczawiński
Poland
Kleinschmidt/Rózga
Sat 13:44  Table 9
60-E   
Poland
Kucz/Mróz
Poland
Skrzypczyk/Jurkiewicz
Sat 13:55  Table 7

Round 5

61-A   
Poland
Gardjas/Malinowski
Poland
Walczak/Kociński
Sat 15:55 
62-A   
Poland
Guzicz/Pacyński
Poland
Zasztowt/Wasilewski
Sat 14:57  Table 11
63-A   
Poland
Sosnowski/Smolich
Poland
Bielewski/Jomaa
Sat 15:56  Table 09
64-B   
Poland
Pierzchalski/Pamuła
Poland
Czerepiński/Stępnik
Sat 14:51  Table 6
65-B   
Poland
Stolarczyk/Cylny
Poland
Tunicki/Szafran
Sat 14:29  Table 011
66-B   
Poland
Morawski/Kryński
Poland
Kiernicki/Wolski
Sat 14:47  Table 09
67-C   
Poland
Cioch/Jakubiak
Poland
Wendicki/Jędrzejczak
Sat 14:18  Table 10
68-C   
Poland
Kuraś/Murawski
Poland
Młodziński/Szerechan
Sat 14:00  Table 12
69-C   
Poland
Stępnik/Kraupe
Poland
Krzemiński/Głuskowski
Sat 14:18  Table 6
70-D   
Poland
Śliwak/Bukowski
Poland
Dymerski/Kozłowski
Sat 14:45  Table 08
71-D   
Poland
Siębor/Grzywa
Poland
Nowak/Śmigielski
Sat 14:41  Table 7
72-D   
Poland
Andryszkiewicz/Miśniakiewicz
Poland
Śpiewak/Olbromski
Sat 14:34  Table 010
73-E   
Poland
Szwanke/Głód
Poland
Kleinschmidt/Rózga
Sat 14:42  Table 5
74-E   
Poland
Książek/Andrzejewski
Poland
Skrzypczyk/Jurkiewicz
Sat 14:37  Table 012
75-E   
Poland
Kapołka/Szczawiński
Poland
Kucz/Mróz
Sat 14:47 

Last sixteen

76   
Poland
Dymerski/Kozłowski
Poland
Szwanke/Głód
Sat 17:34  Table 06
77   
Poland
Zasztowt/Wasilewski
Poland
Kiernicki/Wolski
Sat 17:42  Table 07
78   
Poland
Gardjas/Malinowski
Poland
Młodziński/Szerechan
Sat 17:36  Table 08
79   
Poland
Książek/Andrzejewski
Poland
Stępnik/Kraupe
Sat 17:34  Table 09
80   
Poland
Stolarczyk/Cylny
Poland
Sosnowski/Smolich
Sat 17:34  Table 010
81   
Poland
Czerepiński/Stępnik
Poland
Wendicki/Jędrzejczak
Sat 17:34  Table 011
82   
Poland
Skrzypczyk/Jurkiewicz
Poland
Śpiewak/Olbromski
Sat 17:34  Table 012
83   
Poland
Kuraś/Murawski
Poland
Nowak/Śmigielski
Sat 17:34  Table 13

Quarter final

84   
Poland
Szwanke/Głód
Poland
Zasztowt/Wasilewski
Sat 19:11 
85   
Poland
Gardjas/Malinowski
Poland
Książek/Andrzejewski
Sat 19:21 
86   
Poland
Stolarczyk/Cylny
Poland
Wendicki/Jędrzejczak
Sat 18:48  Table 010
87   
Poland
Śpiewak/Olbromski
Poland
Nowak/Śmigielski
Sat 18:26  Table 013

Semi final

88   
Poland
Zasztowt/Wasilewski
Poland
Gardjas/Malinowski
Sat 20:43 
89   
Poland
Wendicki/Jędrzejczak
Poland
Śpiewak/Olbromski
Sat 20:43 

Final

90   
Poland
Gardjas/Malinowski
Poland
Wendicki/Jędrzejczak
Sat 22:31